• Pohádka

Signum laudis (1980)

Pro mne neuveritelne herecke obsazeni .Ve filmu se objevi pouze jedna zena.Nezdala se,nesedela mi role pana Prachare jakozto generala-vrchniho velitele.Myslim si, ze na tento post mel byt vybran nekdo jiny.Blaha byl fantasticky, ukazal co v nem je. Scena kdy Vlado Muller zabiji palici kone je natocena velice pusobive, dojem z ni zustava velice silny.

Něžné kuře (1978)

Bavil jsem se od zacatku do konce.Dialogy jsou moc dobre."Seberu vam ridicak na sest let"."By mne zajimalo co bude ten spacek rikat az pojede vlakem".

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Jasna bomba.Dobra prace reziseru Pavla Gobla a Romana Svejdy.Prislo mi ,ze i herci meli za ukol hrat tak aby to vypadalo, jako ze se jedna o neherce a nevycuhovali nad ostatni.Nizkorozpoctove,skvele vsak.Nasi dalsi filmotvurci by si meli vzit priklad.Velice kvituji hrani ceskych pisnicek at uz v titulcich ci v prubehu filmu.Uzivatel Lima - "Do ceho jineho by mel vrazet penize Fond pro rozvoj a podporu ceske kinematografie?".

Oběti - Živnostník (2005) (epizoda)

Pane Slavik - gratulace.Velka gratulace.Neni nic co by se mi na filmu nelibilo.Atmosfera filmu alespon pro mne je silne surova,sucha,tvrda a drsna,ale na tom neni nic spatneho.Herecke vykony nemohou byt lepsi,snad jenom vykon syna hlavniho hrdiny mi tam moc nesedel.

Piknik (1967)

Fantasticky koncert peti hercu. Kamera pouziva vetsinu filmu pohled z dola, velice pusobive.Docela rad bych videl tento snimek v barve.Neuveritelne dialogy.

Cukrová bouda (1980)

Panove Kostelka a Machacek silne pozvedavaji ,alespon pro mne kvalitu tohoto snimku na 4 hvezdy.

Kamenolom Boží (2005)

Tento dokument ma pro mne daleko vetsi cenu a smysl, nez spousta jinych ceskych filmu, se znamymi herci a vysokym rozpoctem.Tento dokument je plny lidskych pribehu,strasne lidsky, velice dobre udelano,poskladano dohromady.Tento film by mel byt kazdym ohodnocem 5 hvezdami, jelikoz ta zprava , ktera z nej vychazi je tak silna az mrazi.Je mi lito lidi ,kteri to nemohou videt.

Pověst o stříbrné jedli (1973)

Parada, pro mne absolutni bomba. Neuveritelne zdarily vyber vsech hercu.Fantasticka hudba.Velice chytry zaber kamery, ktery zachycuje otce a syna na bezeckych lyzich pri vystupu na kopec,pri kterem spolu hovori.Kamera se vubec nehybe a ceka na vrsku , pomalu se nam v zaberu stridaji oba herci podle toho kdy ktery z nich mluvi,presne v tom okamziku nam vstoupi do zaberu ze strany, do kopce vystupuji ze strany na stranu, moc pekne udelano.Jak dlouho mame cekat na Frantiska Vlacila druheho? Muzeme jeste vubec mit nekoho jako byl on?

Hranice (2006) (studentský film)

Toto hodnoceni by melo byt o filmove kvalite snimku,ja si vsak nemohu pomoci a musim to hodnotit i jinak,proste nemohu si neodpustit ovlivneni pri hodnoceni a to tim, ze tento snimek popisuje jake ze to vlastne bylo za komunistu. Za to bych dal 5 hvezd, pouze za rekneme dokumentaci a osvetleni te doby.Filmova kvalita je u mne za 3, celkove ctyri.Kazdopadne jen tak dal pane Kopp.

Silný kafe (2004)

Pro mne velice experimentalne natocene,novy druh ze by.Vynikajici vyber hercu.Bavil jsem se za 4hvezdy.Mne se kamera dost libila, pouze jednou to tam dost ujelo,kdy kamera udelala neuveritelne neocekavane priblizeni na tvar az jsem se skoro leknul, ale to takovym zpusobem ze se to nevidi.Skoro mi to az nuti si myslet, ze to bylo tak delano umyslne,ale k tomu bych se nepriklanel, bylo to vsak tak markantni ze ve strizne si toho museli vsimnout, nechapu proc se to nenatocilo jeste jednou.Smrdi mi to lajdackosti.Ale jinak super, pribeh ,napad , 4 hvezdy.Jeste bych pripomel, ze mi nesedi pouzivani a davani do filmu pisnicek v anglictine,to bych take rad vytknul.Sakra jsme cesi.Proc neslysime v americkem filmu ceskou pisnicku? Nemyslim si ze pridanim angilckeho textu,do ceskeho snimku vzroste kvalita tohoto filmu.Spise naopak, mne to tam irituje a nepatri mi to tam, pri pohledu na ceskou krajinu a rozpadle domy v cechach slyset anglicky text,proste ne.