• Pohádka

Jméno růže (1986)

Knihu jsem necetl, ale slysel jsem audio nahravku v 9 dilech po 40 minutach.Kazdopadne skvely stredoveky pribeh z roku 1327 ze severu italie. V audio nahravce neni hlavni inkvizitor zabit v zaveru pribehu, naopak smrti na hranici neujde divka obvinena se styku s dablem, v audio nahravce je tato dabla milovnice nekolikrate jeste pred upalenim nazvana "spalenym masem" coz mi prijde dost vystihujici . Dovoluji si upozornit na velice dobre udelanou erotickou scenu s touto divkou, ktera mi i dnes pripada velice drazdiva a vzrusujici.

Beznaděj (2006) (TV film)

Prijde mi ,ze se jednalo o dva uplne jinym zpusobem tocene filmy.Prvni pulka mne dost brala, druhou jsem doslova prokoukal k titulkam.Dovoluji si rypnout si do tvurcu s jednim okamzikem filmu, ktery byl mimo scenar a doslo k nemu pouze a jenom myslim si neduslednosti tvurcu.Jedna se o scenu z vezeni a o manzelku Jacksona, ktery byl nekolik minut predtim zabit.Cely cas ma manzelka vlasy scesane k hlave rekneme do drdolu a to az do sveho zavreni v cele, i potom jsou na ni dva zabery jak mlcenlive sedi a sleduje celou situaci ve vezeni stale s vlasy v tomto ucesu.Prichazi strih ,ktery nas prinasi mimo vezeni zpet na dalnici,avsak pri opetovnem zaberu zpet do vezeni asi po 15 .minutach a pri zaberu na manzelku,spravne vdovu ji vsak nachazime s vlasy rozpustenymi, ktere uz k prekvapeni vydrzi beze zmeny az do konce.Prislo mi to silne lajdacke a neprofesionalni.

Přátelé Zeleného údolí (1980) (seriál)

Pan Muller pekny vykon.Tvurci se vyradili pri titulkach a pri zaverecne pisnicce.Dil 7. Nabojnice 28.minut, z toho nez serial zacne minutu nam bezi zahajovaci titulky,zaverecne titulky spolu s pisnickou 3.5 minuty dlouhe.Zabery zvirat pri titulkach a pisnicce to je skoro jako zabery z National Geographic akorat ze z Ceske republiky.

Marta (2006)

Pribeh otce, syna a Marty vojacky se mi libil.Souhlasim take pouze s pouzitim kytary jakozto doprovodne hudby. Jedine co mi rusilo podivanou, byla pritomnost vojaku ty mi tam vubec ale vubec nepasovali, i kdyz tam vsak asi byti meli.Kazdopadne fajn pocin od Marty Novakove.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Nechci hodnotit historickou hodnotu tohoto snimku. Kazdopadne kvituji natoceni jakehokoliv filmu z prostredi druhe svetove valky ukazujici nam co mohlo byt a mozna i bylo.Skvely pribeh.Pan Strach roste, pan Dvorak take.

Pyšná princezna (1952)

Odvolavam co jsem odvolal a slibuji co jsem slibil. Kouzelny pan Neumann.Pro mne nezapomenutelna scena kdy princ a princezna sjizdeji po klade.Po osmi letech jsem videl toto dilo znovu a neuveritelne ,prestoze jsem vedel kdy ktera scena prijde a co bude nasledovat jsem si to moc uzival.Nekterym filmum proste neni co vytknout,bravo!

Jako jed (1985)

Pekny film.Nedovolim si nepripomenout dve sceny,ktere jsou dost uchvatne.Prvni kdyz do noci si soused pritlaci kolecko a na nem ma ohen,ktery si vzapeti zase odtlaci.To bylo jako z jineho filmu, ci sveta,fantasticky kus.Dale se mi velice liblo jak Z.Sverak dal buraka panu Standovi, to bylo vynikajici reseni.Celkove jsem se bavil a snimek si uzil.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Pro mne jasna zalezitost.Zpusob jakym pan Bocan a spol vytvorili Sinadla se velice blizi me vlastni osobni predstave teto ctvrti.Jan Triska a Siroko jedno jsou,skvela volba.Chtel bych timto podekovat Tvurcum za natoceni tohoto serialu a samozrejme panu Foglarovi.

Claim na Hluchém potoku (1971)

Tri povidky o zlatokopech.Mne se tento cyklus velice libil a v zadnem pripade jsem se nenudil.Hudba pana Fisera je uzasna. Oficialni distributor ma asi jiny vkus nez ja.Kazdopadne skvely vyber hercu.Doporucuji druhy pribeh Claim na Hluchem potoku kde vytvorili skvelou dvojici partaku panove L Kostelka s R .Hrusinskym.Mimochodem je mozno videt oba tyto mistry padlovat na rece i pri jizde na koni.

Medvídek (2007)

Za tu gradaci a za to stupnovani 4 hvezdy. Ale to rozjizdeni bylo vazne pomale,kazdopadne jsem rad ze jsem se prokousal k zaveru filmu a ten to napravil.Neco jako konec dobry , vsechno dobre,anebo to nejlepsi na konec.