• Krátkometrážní
  • Hudební

Ďáblovo dítě (2008)

Je ťažké prehliadnuť jednu podstatnú chybu. To, že sa so skromnučkej, silne kresťansky založenej dievčiny stane v záverečných minútach chladnokrvná zabijácka mašina, je dosť pritiahnuté za vlasy. A pravdupovediac, to kričí. Ináč ide o celkom chutnú žánrovku, plnú temnej atmosféry a krvi.

Tři muži a mladá dáma (1990)

Šikovnejšie a hlavne zábavnejšie pokračovanie, ktoré nepôsobí tak strojene a kŕčovito. A má to aj nosnejší a dramatickejší príbeh. V tomto prípade ale škoda, že sa nepodarilo nadviazať na komerčný úspech jedničky.

Tři muži a nemluvně (1987)

Kolosálny úspech na počudovanie. Až zamrzí, aké nie veľmi vydarené snímky sa stali hitom. TRAJA MUŽI A NEMLUVŇA byť toho príkladom. Ak sledujem komédiu, očakávam príval humoru a nie to, že sa za celý čas ani len neusmejem. Ani záver, ktorý robí z tohto filmu mix komédie a drámy, nieje emocionálne nabitý, aj keď sa prejavujú city. Snímok proste silno zastaral a môže slúžiť len ako príklad pre priemernú ukážku komerčného filmu rokov 80tych.

Útěk v řetězech (1958)

Ústredná dvojica je zrejme prelomovým párom v histórii filmu. Nájdete v nich všetko, čo sa neskôr stalo už pomaly klišém a to aj so svojimi kladmi a zápormi. Som trochu prekvapený oscarovými cenami a nomináciami, ale zrejme to bude dobovým záujmom o tento snímok.

Meet the Feebles (1989)

Zoznámte sa s filmom Peťa Jacskona, ktorý z jeho filmografie budete mať najmenej radi. Tento snímok by nezaujal v žiadnej forme, natožto tej bábkovej. Scenár je odfláknutý a tie sexuálne, gore a ine scény nič nezachraňujú. Peťo, toto byť tvoja prvotina, ani sa nepokúšam sledovať ťa.

Popel a démant (1958)

Poďme napraviť chybu, odpraviť jedného papaláša ( namiesto ktorého umreli iní - nevinní ), ale pred tým si ešte dajme nejaký drink, pobavenie sa z výčapníčkou a dlhé a nudné kecy o slobode a Poľsku. Máte chuť? Verte, že prejde.

Hlavní nádraží (1958)

No, nie zlé! Ako keby sa partia z nemenovaného slovenského sídliska rozhodla, že natočí operu o ich životoch, pádoch a skúškach. No, nie zlé! Len keby to nevyzeralo, ako keby sa partia z nemenovaného slovenského sídliska rozhodla, že natočí operu o ich životoch, pádoch a skúškach.

Čaroděj ze země Krev (1970)

Tam, kde prestal Edward D. Wood Jr., tam začal Herschell Gordon Lewis. Snímkami, ktoré idú ,,beyond the imagination,, a kde sa fantázia tvorcu kĺbi s dopytom diváka. Herci tu hrajú podobne, ako slovenské celebrity v dnešných drama(shit)ných televíznych seriáloch našich ´´obľúbených´´ TV staníc, pozerajú sa pri tom raz do kamery, raz na rejžu. Kým Ed zdvíhal kritikom len tlak, Gordy sa snažil zdvíhať aj žalúdok ( ženám ), aj štekliť prostatu ( mužom ). Čo múdre možno povedať o tomto filme? Dbajte na vlastné zdravie.

Muž ze Západu (1958)

Psychologický western, kde sa viac sleduje interakcia medzi postavami, než strieľa. Nieje to na škodu, ale zobrať to klasickejším prístupom by nebolo od veci. Cooper je aj vo vyššom veku sympaťák a jeho dramatické, či komediálne polohy sú najlepšími momentami v tomto snímku.

Smrt ve tmě (2016)

Konečne horor ( thriller ) roka. Načo zdĺhavú expozíciu, predstaviť charaktery v časopisových pózach, rovno na vec. Mimo to, úvod nieje niečo, čo by som ja ako fanúšik preberal pri pive, ale vlámačka do bohate, ale úzkostlivo vyzerajúcej búdy naštartuje niečo, čo možno chýbalo viacerým priaznivcom žánru po dlhé roky. Fede Alvarez, je u mňa zatiaľ na vyššej priečke, ako J. Wan. A tým pádom, je to aj chvála pre tento spúšťač adrenalínu.