Byl jednou jeden král... (1954)

K tomu nemám čo dodať, pretože toto je súčasť môjho detstva a ani nespočítam koľkokrát som to videla :)

Čas (2006) (seriál)

Tieto dokumentárne filmy nie sú točené na to, aby nám dali jednoznačnú odpoveď na všetko. Jednoznačnú odpoveď tu nenájdete. Prinášajú tony zaujímavých myšlienok, z ktorých prebehne sem-tam mráz po chrbte, jemne niekam smerujú, ale dávajú jednak aj priestor na vypočutie si názoru niekoho iného a predovšetkým utvorenie vlastného názoru. Je na vás, čo s tým ďalej urobíte, ako tieto myšlienky spracujete. Stále vo svete hľadáme odpovede na rôzne otázky a to sa nikdy nezmení. Mnohé odpovede dostaneme a na iné si budeme musieť počkať.

Clapham Junction (2007) (TV film)

Film je natočený vo zvláštnej atmosfére, nič nehodnotí a nepresadzuje. Aj keď téma je kontroverzná a niektoré scény si koledujú o rozporuplné názory divákov, je potrebné vedieť, že bol čiastočne inšpirovaný skutočnou udalosťou.

Surikaty (2008)

Prekrásne natočené, prekrásna hudba, proste jedinečné...

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Celý film pôsobí dosť depresívne, ale reálne. Veľmi dobrá hudba, Richard Gere výborný vo svojej úlohe. Keď sa tak na to človek díva, je mu chvíľami nanič. Akoby tu boli v jednom filme zhrnuté všetky svinstvá všeobecne, čo sa dejú okolo nás a na základe toho divák nakoniec nadobudne dojem, že ľudia sú mnohokrát horší ako zver.

Moje borůvkové noci (2007)

Nedá sa to opísať inak ako „príjemné, zvláštne", pretože sa cítim ako vo sne. Ničím extra prevratný dej, ale pútavo vyrozprávaný obyčajný príbeh obyčajnej mladej ženy, ma dostal všade tam, kde šla ona. Na cestu po Amerike, deň po dni, kilometer za kilometrom a nakoniec zase „domov“... Newyorská kaviareň, borůvkový koláč a on.

Muž na ženění (1991)

Tak toto je jeden z filmov, ktoré začínajú pomalým tempom a v podstate si to tempo udržiavajú až do konca bez nejakých väčších výkyvov alebo zlomov. Ale ani zďaleka to nie je priemerný film (svojho žánru), od začiatku do konca z neho nespustíte oči. Je to určite aj o tom, či sú pre diváka hlavné postavy zaujímavé a sympatické. Táto dvojka je skvelá a mňa to hrozne bavilo, dokonca musím povedať, že už som sa dlho tak schuti nenasmiala ako pri tomto filme. Veľmi milé prekvapenie..

Přítel pod stromečkem (2004) (TV film)

Milý a príjemný vianočný film, ktorý navodzuje tú typickú bezstarostnú vianočnú atmosféru, ktorú tak milujeme / ja teda rozhodne áno :) /

Láska na druhý pokus (2004)

Jeden z najlepších romantických filmov.. Niektoré myšlienky, slová, obrazy, sa mi vryli do mysle natrvalo, bodaj by aj nie, keď to bolo až tak sladké a emotívne. 06/04/2013 pustila som si to ešte raz. Proste krásny film, keď máte na niečo také náladu. Uff..toľko cukru mi zas vystačí aspoň na rok :)

Vánoční únos (2007) (TV film)

Z kategórie Vianočných filmov patrí tento medzi tie lepšie. Prikláňam sa k názoru, že hlavná dvojica tak celkom nesedela, ale všetko ostatné to zas vylepšovalo, takže nakoniec je to veľmi milá a pohodová vianočná romantická komédia. Pekné :)