• Pohádka

Mary Poppins (1964)

Krásná Julie, a příjemný Dick. Dějově ale nějak zmatené a šíleně fantazijní.

Sousedi (2014)

Přesně Seth Rogenovský typ. A přesně to není vůbec můj styl. Škoda. 1,5*

Před půlnocí (2013)

Původně měly všechny tři filmy 4*, ale kašlu na to. Je to prostě okouzlující, některé věci fakt stojí za zamyšlení a ty jejich konverzace mě prostě baví. :) Popravdě je to mírně horší, než předchozí dva díly, ale to proto, že je to realistické.

Před soumrakem (2004)

Stejné kouzlo... a možná o maliličko lepší dialogy. :)

Před úsvitem (1995)

Takové milé. Žádný přeslazený konec, prostě realita. Celkově by se mohl zdát film nudný, ale on tak nějak ani není. Pořád je se na co dívat a diváka zajímá, jak to dopadne. :) EDIT: Ono to prostě nemůže být lepší. Žádným způsobem. Dám tedy o * víc.

Arthur a Minimojové (2006)

Až nesympaticky naivní a hloupé, ovšem jindy až překvapivě vtipné. Vážně nevím, jak to ohodnotit. 2,5* Asi se přikloním výš, díky originálnímu námětu, který jsem ještě neviděla, což v současné době je rarita - přes veškeré příběhy a filmy už snad bohužel ani není, co ještě vymýšlet.

Závod s časem (2013)

Příběh dobrý, i když ne moc originální. Je totiž až neuvěřitelně podobný Nebezpečné rychlosti. Jinak mě vůbec nebavily ty neustálé honičky, vyjma teda té poslední, která byla z pohledu řidiče naprosto fenomenální. Navíc, když jsem u toho jela v buse. :) Připočtu-li další plus za celkem neobvyklý konec, jsou z toho krásné 3*.

Krásno (2014)

Těchto pitomých (česky depresivních) filmů jsem už pár viděla, ovšem tenhle patří k těm lepším a navíc i vtipným. Předevím teda první polovina. Druhá půlka už byla o ničem a dokoukala jsem to teda z nutnosti. A ten konec to fakt dodělal. Dokoukat se to ale dá, protože výborná první polovina filmu docela udrží pozornost. Takové lepší 3*.

Vášeň a cit (2007)

Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení. Je to prostě ze života, a tak se to musí brát. Nečekat žádný happy-end.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Další díl Narnie je jiný, ovšem ne horší. Je tam méně akce, ale lépe pochopitelný, jednodušší příběh. Nejvíce si mě dostala skutečnost, že Narnie není na vždy. Navštívíte ji jednou, dvakrát, maximálně třikrát, zažijete nejlepší dobrodružství, a pak hybaj zpátky do současnosti. Ne jako ostatní fantasy, kde se dostaneš do země, nejlepší věci (situace, místa, lidi), co tě potkala a vydrží ti nafurt. Přesně takový pocit mívám při čtení knih (případně sledování seriálů či filmů).