Watchmen (2019) (seriál)

Asi nejlepší seriál roku 2019.

Lovecraftova země (2020) (seriál)

Originální a neskutečně našlapaný žánrový koktejl, který umí zahrát úplně všechny noty. U HBO po Watchemenech znovu trefili jackpot.

Proč ženy zabíjí (2019) (seriál)

Finále to těsně vyneslo na pět, Jack Davenport konečně mohl někde zazářit :)

Superman: Red Son (2020)

Nedat tam fenomenální konec komiksu? Ale no tak!

Tenet (2020)

Famózní koncept ve špičkovém technickém provedení, mezi postavami nicméně šlape jen Pattinsonův Neil. I tak je to ale dechberoucí blockbusterová podívaná, a jsem rád, že Nolan neodolal odkazu na Casablancu :)

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

"Harry's from Australia, and I literally don't know where that is." Guilty pleasure jako vyšitý, bude to megahit :) #TeamChloe

Mizerové navždy (2020)

Will Smith je pořád bůh a Martin Lawrence pořád ví, že bůh není, ale dokáže si z toho udělat srandu. Trojka Mizerů kupodivu není dalším „značkovým zklamáním“, nýbrž ohromně vydařeným comebackem, který baví od začátku do konce. Bayova absence bohužel způsobila, že toho bouchá daleko míň a samotná akce není tak ikonická jako kdysi. Pořád se ale jedná o vysoký nadprůměr, za který si belgičtí náhradníci zaslouží poplácat po zádech. Snad jim to pořádně nakopne kariéru!

Na nože (2019)

Jen párkrát za rok se objeví film, který byste si z fleku dali znovu a klidně s celou rodinou – a ano, letos je to detektivka Na nože. Spousta lidí si po Posledním z Jediů myslí, že je Rian Johnson totální packal, jenž by měl odevzdat režijní průkazku. Jeho novinka je však možná přesvědčí o tom, že se v něm mýlí, protože se jedná o nesmírně hravou detektivní hříčku, která je často chytřejší než divák. Zatímco se tak vaše teorie, jak celé bylo, rozpadají na prach, Rian se ohromně baví za kamerou a Daniel Craig, Ana de Armas nebo Chris Evans excelují před ní. Ta herecká radost z toho, že Hollywoodem proletěl takhle zamotaný a zábavný scénář, je prostě čitelná z každé vteřiny. A i když se Na nože mezi zlomové detektivní klasiky asi nezařadí, z fleku bych doporučil čestné místo mezi těmi nadprůměrnými, jež potěší kohokoliv a kdykoliv.

Zaklínač (2019) (seriál)

Zaklínač nezklamal! Skvěle provázaných osm dílů nabízí ucelený příběh i výživné "vedlejší mise", díky čemuž se nebojím říct, že tu opravdu máme nástupce Hry o trůny. Novinka od Netflixu je samozřejmě ve spoustě věcí jiná (má ostatně jen tři hlavní hrdiny) a občas se teprve rozkoukává. I tak ale nabízí výbornou akci, příkladný mix násilí a erotiky a hlavně má nádhernou Anyu Chalotru jako Yennefer. Z pozice "nečtenáře" jsem tedy náramně spokojený a doufám, že druhá série ještě přitvrdí a vystřelí hodnocení na pět hvězd.