• Krátkometrážní

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

V první půl hodině jsem si neustále říkal, že tento film nemůže být adeptem na nejlepší filmové dílo. Později jsem si začal všímat, že jsem se nemohl od filmu odtrhnout (nešel jsem ani na záchod!) a musel jsem počkat, jak to celé dopadne. Řeknu jen to, že si nemyslím, že je to nejlepší film, ale rozhodně patří mezi to nejlepší, co jsem viděl. 90 %

Skyfall (2012)

Po skvělém "Casino Royale" a poměrně neuspokojivém "Quantum Of Solace" jsme se vydali na výroční film agenta 007 s názvem "Skyfall". Již po úvodní akční scéně, která ale zaostává za perfektní scénou z "Casino Royal", mi bylo jasné, že tento film nebude mít méně, než čtyři hvězdy. Nádherně ztvárněné titulky dodaly filmu ještě větší atmosféru a po nich jste se již naplno mohli unášet jedním nejlepších filmů bondovské série. Na můj vkus bylo akčních scén sice poměrně málo, ale příběh je sepsán a natočen tak precizně, že přestože film trvá hodně přes dvě hodiny, tak bych z něho nevymazal ani jednu scénu (a to se mi tak často nestává). Originální zápletka a perfektní závěr jen podtrhují vyjímečnost tohoto dílu. Daniel Craig je v roli Bonda skvělý a doufám, že bude i v dalších dílech - i když, po tomto filmu bych nechal, s prominutím, filmy nechal být, protože tohle je závěr série jak se patří.

Underworld: Probuzení (2012)

Je samozřejmě vidět, že se na dalším dílu "Underworld" nešetřilo. Triky jsou povedené a prostředí je opět zahaleno do temnoty. Bohužel to však shazuje nevýrazný děj a jediné dvě kladné věci vidím v tom, že Kate Beckinsale je stále krásná, a že stopáž filmu je velmi krátká. Nudné dialogy a celkový dojem z filmu opravdu diváka lákají žít s pocitem, že se zrodilo naprosto zbytečné pokračování (již druhé). Sláva a čest prvním dvěma dílům!

Probudím se včera (2012)

Nádherná česká komedie o tom, jak se muž vrátí do minulosti, aby napravil své životní priority. Ano, scénář se zdá mírně ohraný, ale je natočen tak skvěle, že se budete bavit od začátku až do konce. Páni Blažek a Mádl jsou opravdu jako jeden a opět musím pochválit výkon Jirky. Jistotou pro zdařilost tohoto filmu jen podtrhují herci jako Viktor Preiss, Karel Šíp či pan Táborský. Více a více takových filmů.

Paranormal Activity 4 (2012)

Na film jsem se těšil velmi. Zajímalo mě, co dalšího se bude dít a kam se příběh vydá v dalším díle. Musím se přiznat, že patřím do skupiny těch, které série "Paranormal Activity" zaujala, a kteří mají na ni stále děsivé vzpomínky. Toto není obyčejný horor, kde si vychutnáváte smrt hrdinů a ani vás tolik netrápí, že někdo zemřel apod. Tento horor beru jako realitu a vždy jsem dané rodině fandil a snažil se do nich vcítit a v tu chvíli ten strach začal působit nejvíce. Problém v tomto dílu je však ten, že zaběhnutý a kvalitní scénář se již potřetí opakuje. Díky tomu lekačky ztrácí na účinnosti a přestože jsem se opět několikrát lekl, tak doufám, že příští dílů bude již o něčem jiném. Jinak musím pogratulovat, protože herci jsou skvělí, mladá dívka je milá a za perfektní zakončení dávám hvězdičku navíc! PS: Za rok jdu do kina znovu!!! PS II: Po titulcích je další scéna - ovšem bez titulků, tak jsem moc nepobral. Mám ale tušení, že příští díl nebude další horor za pár milionů, ale že se to kapánek přiostří!!! :-)

Kutil Tim (1991) (seriál)

Pár vtipných scén (zvláště ty se sousedem) a dobrý dabing pana Postráneckého ničí otravné děti a mnoho nevtipných momentů, které jsou místy až trapné. PS: Uvodní znělka je přímo šílená a vždy mě odpuzovala celý díl sledovat!

Muži v naději (2011)

Bál jsem se, že to bude opět jedna z hanbatých komedií, kde se bude jednat převážně o sex a nevěru. A ano, tento film do této skupiny filmů patří, ale je natočen tak skvěle, že není třeba ho hanit. Páni Polívka a Macháček překvapili, paní Stašová svým perfektním výkonem nepřekvapila, protože ta je skvělá vždy a humorných scén je dostatek, takže pro pobavení tento film slouží skvěle. Navíc uprostřed film dostane nečekané rozuzlení, což mě k filmu připoutalo ještě více. Povedený film.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Abych se přiznal, tak osobně ani nevím, proč to musí být nutně zvěřejněno jako pokračování skvělé komedie "Dívka na koštěti". Tohle je jen další z mnoha zbytečných filmů, které zachraňují hvězdy české kinematografie (Nárožný, nestárnoucí Bohdalová, Somr...). Bohužel, v tomto filmu ani oni nestačí k tomu, abych dal alespoň dvě hvězdy. Malá Saxana hraje naprosto šíleně a znovu jsem se ocitl v podobných pocitech, jako při sledování "Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko", které také zachraňoval právě pan Nárožný (spolu s Jiřím Lábusem). No, co se dá dělat? Ještě, že máme plno jiných filmů, díky kterým přebijeme tento škvár.

Hotel Transylvánie (2012)

Do kina jsem se šel bavit a film mě pobavil skvěle. Animace jsou úžasné, děj je jednoduchý, ale zajímavý a postavičky jsou perfektní. Dokonce mi ani nevadil český dabing, který při písničkách skvěle vynikl. :-) Chcete na chvilku vypnout a užít si skvělou zábavu, tak utíkejte do kina. :-)

Gran Torino (2008)

Po, mírně, pomalejším úvodu, Vás pohltí mistrovská práce pana Eastwooda, který opět dokázal, že je mužem na svém místě. Snažím se být neutrální a nevyzdvihovat tento film do nebes, ale moc mi to nejde, protože je jen velmi málo věcí, které bych mohl tomuto filmu vytknout. Co tedy říci? Kdo tento film neviděl, tak ať honem rychle tuto chybu napraví a vydrží u něho až do konce, protože takhle se mají natáčet opravdové, reálné filmy!