• Thriller

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Nevěřil jsem vlastním očím, jak se dá zcela zprasit velmi kvalitní předloha. Kniha je nabitá napětím, všechno šlape jako na drátkách a najednou k tomu sedne nějaký scénárista a udělá z toho něco zcela podprůměrného, až moc často nudného. Vím, že srovnávat knihu a film nemohu, ale také poznám kvalitní adaptaci. Tahle se teda hrubě nepovedla.

Tajemství (2006)

Film ve spojení s knihou působí velmi silně. Je jen na každém z nás, jestli se vydáme cestou tajemství, každý má na výběr. Někdo se pokusí svůj život změnit a někdo pošle film do odpadu nebo ho jednoduše zkritizuje.

Apollo 13 (1995)

Američané mají rádi velkou podívanou, hodně hrdinství a pořádnou dávku vlastenectví. Mnohdy to leze na nervy, ale to není případ tohoto filmu. Takhle zpracovaná skutečná událost, kdy se zdárně podařilo skoro nemožné, má místo na žebříčku kinematografie hodně vysoko.

Rec 2 (2009)

Do dvojky přidáno náboženské "vytržení" v podobě posedlosti ďáblem, která byla na konci jedničky jen naznačena. Jinak je to více méně to samé v bledě modrém, ale nemyslím to nijak špatně. Film si určitě najde spoustu spokojených diváků a je úplně jedno, že já k nim nepatřím.

REC (2007)

Přiznávám, že zombie nepatří k mým filmovým oblíbencům, ale musím říct, že tenhle film se v rámci žánru docela povedl, i když po technické stránce nepřináší nic nového, naopak spíš využívá již prověřeného, což rozhodně není na škodu. Myslím, že horor tohoto ražení dokáže u mnoha diváků vyvolat dost initenzivní pocit strachu a o to přeci jde.

Saw 3D (2010)

Bohužel se z toho stala vcelku obyčejná vyvražďovačka, což je moc škoda. Závěr byl docela zajímavý, ale pokud má někdo dost soudnosti, tak tohle byl opravdu konec hry. Leda by někdo přišel s něčím fakt originálním, o čemž pochybuju. Ale kdo ví?

Saw 6 (2009)

Tak tenhle díl, to byla hodně překombinovaná záležitost. Kvalita rapidně poklesla a co bude dál, kdo ví. Tahle hra už by měla skončit, ale bohužel, hrát se musí dál.

Saw 5 (2008)

Tady už se začínalo poněkud vařit z vody. Sice není problém zorientovat se v ději, ale ta přílišná překombinovanost je chvílemi otravná. Dávno pryč jsou časy krásné "jednoduchosti" jedničky.

Saw 4 (2007)

Tak se nám to všechno pěkně zacyklilo a hledáme další kazetu, kde se ozve známý hlas s instrukcemi. Vyždímat z námětu originální jedničky se dá opravdu hodně, ale problém je, že se originalita ztrácí. Ale ta hra mě pořád baví.