• Thriller

Pád do tmy (2005)

Šest ženských v jeskyni, kde žijí jakési krvelačné bestie. No, řeknu vám, nic moc. Herečky hrály příšerně, atmosféra nulová, děj se hrozně vlekl a režijně také nijak dobře zvládnuté. Spousta koster lidí i zvířat, litry krve a nic z toho.

Nezapomeň na mě (2010)

Film začal dost slibně, ale vzápětí se přehoupl do romantického průjmu toho nejhoršího kalibru, protože smutné pohledy Roberta Pattinsona, který jinak hrát vůbec neumí, jsou k nevydržení. Celý příběh je klišovitý jak linecký na Vánoce, ale linecký aspoň chutná. Závěr filmu dobrý, ale už se to zachránit nedalo.

Moje krásná čarodějka (2005)

První přibližně polovina této romantické komedie docela šla, ale pak to až moc začalo sklouzávat k dosti laciným až trapným rádoby vtípkům. Takže ze slušně rozjetého filmu, který měl v komediální lince spoustu možností, vzniklo cosi zcela průměrného.

Legie (2010) odpad!

Andělé jsou temní, něco jako zombie jsou standardně krvelační a divák zívá nudou.

Škola života (2009)

Film, který v sobě skrýval velký potenciál, ale z nějakého důvodu se ho nepodařilo využít. Velký podíl na tom mají i ne moc dobré herecké výkony. Jediný Alfred Molina se zhostil svého partu s opravdovou bravurou.

Jeskyně (2005)

Kříženec Vetřelce a Věci, umístěný pod zem, který nijak nezaujme. Obyčejná vyvražďovačka jakýmsi monstrem s očekávanou pointou.

Lidice (2011)

Lidice jsou film, který velmi přístupnou formou zobrazuje jednu z mnoha krutých událostí, jež se staly za druhé světové války. Dobré herecké výkony, kamera a režie, k tomu výborná hudba, to vše dělá z tohoto snímku silný divácký zážitek. Měl jsem sice pocit, jako by tvůrci nevěděli, jak film ukončit, a tak byl zbytečně natahovaný, ale to je jen malá chybička, kterou můžu vnímat třeba jen já.

Iron Man 2 (2010)

Oproti jedničce se nic moc nezměnilo, takže se opakuje už jednou viděné, ale i tak se to dá zkouknout a vcelku se i pobavit.

Fanaticky zamilován (2005)

Velmi nenáročná a dosti nemastná, neslaná komedie, která jen tak proletí a odplyne kamsi do nenávratna, kde jí asi bude dobře, když nebude nikoho moc otravovat.

Horalka (1960)

Skvělá adaptace Moraviova románu. Sophia Loren je v hlavní roli naprosto přesvědčivá a De Sicova režie nemá chybu. Horalka je film, na který se můžu dívat opakovaně a vždy na mě velice zapůsobí.