• Thriller

Noc na Zemi (1991)

Pět příběhů odehrávajících se v taxiku v pěti městech ve stejný čas, každý jiný, každý originální, všechny skvěle zahrané a zrežírované. Tohle se Jimu Jarmuschovi opravdu moc povedlo.

Nečekaná zrada (1985)

Tento film Clauda Lelouche se možná mnohým bude zdát příliš rozvleklý, což bych dal docela i za pravdu. Ovšem obsah filmu je, ne-li strhující, pak tedy určitě pozornost zcela pohlcující. Škoda jen toho Rachmaninova, který je sice dobrý, o tom žádná, ale radši bych ho trochu ubral, protože staré dobré "méně je někdy více" v tomto případě platí na 100%.

Jedni a druzí (1981)

Claude Lelouche umí natočit velmi zajímavé a originální filmy, a to jak po obsahové, tak formální stránce. Dokázal to i tímto filmem, který od diváka vyžaduje pozornost, aby se neztratil v "reinkarnacích" postav, ale není to o žádném vynucování si, naopak je to velmi povedená hra, na vážné téma, kterou zde tento režisérský velikán rozehrál.

Sex ve městě (2008)

Jeden díl seriálu týdně, to se docela dá, ale sledovat ty kozy přes dvě hodiny, to je chvílemi nadlidský výkon.

Precious (2009)

Tohle drama je hodně ostré a jen tak se na něj asi nedá zapomenout. Zvláštní je, jak divák (já určitě) ani nepocítí nějaké sympatie s hlavní hrdinkou, protože ta je přes všechna ta příkoří velmi nesympatická. A dobře že tak, protože tím je film uvěřitelnější. Snové scény si měl režisér odpustit, protože jimi hodně pokazil celkový dojem a snížil tak i mé hodnocení.

Rozchod! (2006)

Nevím, co tímhle chtěli tvůrci říct. Chvílemi mi to připadalo jako hodně upocená variace na Válku Roseových. Nechci ale být nespravedlivý, protože on to zas tak špatný film není. Jen mi přišlo, že tady jaksi někdo nevěděl, co přesně sdělit, pokud se tedy pokoušel něco sdělit, a myslím, že ano, protože jen tak nějaká komediálně romantická řachanda to být rozhodně neměla.

Noční let (2005)

Wes Craven umí natočit napínavý film, což nejednou dokázal. Tady se mu podařil slušný rozjezd, ale najednou nevěděl, jak dál. Bylo to skoro bolestné sledovat, jak si s tím nevědí rady. No a závěr, děs běs. Stokrát převařená polívka.

Poldové (2010)

Tracy Morgan vypadá jako idiot a hraje jako idiot. Škoda, protože kdyby měl Bruce Willis jiného paťáka, byl by to o třídu lepší film. Jasně, nebyl by to druhý Poslední skaut, ale člověk by se fakt docela pobavil. Takhle bohužel jen slabý průměr.

Pokrevní bratři (1999)

Chcete-li se jen tak jednoduše pobavit, máte možnost s touhle efektní střílečkou, v níž nechybí humor. Některé scény jsou zbytečně hysterické, ale to nic nemění na faktu, že tenhle film dokáže naladit na slušně gradující vlnové délky.

Přestupný rok (2010)

Romantická komedie bez sebemenšího nápadu, s ne zrovna symaptickými hlavními hrdiny a hlavně bez humoru, o který se sice nejspíš celý štáb snažil, ale veškerá snaha marná. Možná se to dá zkouknout někdy v nudně upršeném odpoledni, ale i tak to bude spíš ztráta času.