Shrek (2001)

Neuveritelne dokonalej animovanej film, kterej se radi mezi ty nejlepsi, pricemz nejspis je tim nejlepsim prave Shrek, coz ale nechci posuzovat, nevidel jsem urcite vsechny animovane filmy. Film nahlizi naprosto jinak na vsechny mozne pohadky, zdarne se vyhyba klise, dej je propracovanej, sviznej, misty napinavej a misty hodne vtipnej. Animace bezchybna a postavy skvele namluvene. Shrek a konik proste nemaj chybu, ale i ostani jsou vic nez dobri. Navic ma film spoustu parodickejch odkazu na jine filmy, ktery si ale ty mensi asi moc neuziji. Proste naprostej vrchol v animovane tvorbe, nemam co vytknout, po pravu Oscar.

Hledá se Nemo (2003)

Nechapu co na tom vsechny tak bere, samozrejme se jedna v animacich mezi nadprumer, ale jine filmy od Pixaru se mi precejen libily vic, tohle je totiz az moc orientovany na maly deti. Animace je velice nadprumerna, takze je diky ni film roztomilej, je to sranda (Par vtipu fakt nema chybu.), prijemna hudba, dej odsejpa atd...ale stejne mi tu proste neco chybelo. Rozhodne se nejedna o spatnej film, ale od Pixaru asi nejslabsi, presto mi to neda a musim dat 5*.

Amadeus (1984)

Nejlepsi Formanuv film. Co napsat o takle dokonalem filmu? Snad jen, ze vsechno zde je dokonale :). Tohle se neda jen tak okomentovat, protoze kdyz napisete, ze to je o Mozartovy, tak to nikoho moc nevezme, ale kdyz se na to kouknete, tak vas to strhne. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Kozyyyyy vsude samy kozyyy :) Akorat Stefanie to kazila :D Kdyby tam misto toho serialu byli jen ty prostrihy tak je to jasne za pet :)

Santa je úchyl! (2003)

Hodne slusnej masakr a nejspis nejlepsi vanocni film, kterej by se ovsem nemel poustet detem. Pribeh je velice originalni a scenar je fajn, protoze nedojde k zadnemu polepseni pomoci ditete, ale to nejvetsi plus je Billy Bob. Takovyhleho ubozaka snad jeste nehral, je tak na sracky az vam ho je lito, ale pritom se skvele bavite. Mozna by ale film potreboval trochu vetsi svih, i kdyz neni prakticky minuta bez nejaky prasarny, i kdyz inteligentne podany, nic ve stylu Klub sracu, presto film misty zadrhava. Je to tak 4,5, ale dam tech 5*.

Van Helsing (2004)

Herci hrajou docela slusne, digitalni efekty kolisaj mezi prumer a nadprumer. Vynikajici hudba a dvouhodinova nepretrzita akce. Skvele jsem se bavil a ani na chvily nenudil.

Kocour (2003)

Tady plati vicemene to samy, co pro Grinche, ostatne je to od stejnyho typka. Jen diky predstaviteli hlavni role to je totiz koukatelnej film. Na Grinche to sice nema a ani to nebylo nejaky veledilo, stejne jako Myers nema na Carreyho, ale diky jeho hlasu, hlaskam a nekterejm gestum se na to da docela slusne divat a sem tam se i nad necim pousmat, ale jinak to je hrozna kravina s nic moc trikama. Ale Baldwin je libovej.

Cesta do fantazie (2001)

Jo je to fajn animovana pohadka, ale nic vic. Nechapu proc sou z toho vsichni tak hotovy. Postavy jsou roztomile, pribeh jakz takz ujde, animace slusna, ale nechapu co je na tom tak vyjimecneho. Navic nejaky situace sou vybrany z jinejch pohadek. (napr Vybirani rodicu z prasat)

Kat (2004)

Hlavni problem tohohle filmu je ten, ze jde o komiksovou adaptaci. Divak tak podvedome ocekava nejaky superhrdiny nebo alespon nejake veci, ktere jsou typicke pro komiksovou adaptaci. Jenze tenhle film je normalni akcni becko, kdybych nevedel, ze se jedna o komiks, tak to z filmu tezko poznam. Ale zase je fakt, ze akcni film to je docela slusnej. Thomas Jane je dost dobrej, ale klidne bych si na jeho miste umel predstavit treba Hugha Jackmana. John Travolta je jako zaporak taky docela v pohode a ostatni nestoji za zminku. Dalsi problem je ten, ze tvurci ocividne nemeli moc velkej rozpocet, takze ruznejch prestrelek, honicek a podobne tu je fakt minimalne, spis se tu porad planuje a mluvi. Velkej klad filmu jsou hlasky, ktery ma zvlast Thomas Jane docela dobry, akorat nektery zbytecne vickrat opakuje. Nejvic se mi asi na filmu libila hudba a to predevsim main theme, to bylo uzasny. Pokud film budu hodnotit jako komiks, tak nic moc, ale jako akcni film to je docela pohoda a nudil jsem se jen minimalne. Slabsi 4*.