Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

No... Co k tomu rict? Navaznost na reboot z roku 2013 zadna a ani jako volmy pokracovani, nebo restart serie  se Rise kdo vi jak nepredvedl. A tech par odkazu na predchozi Evil Dead to nespasi. Potencial byl obrovskej, ale nijakou prvni polovinu ta sviznejsi druha proste nemela sanci utahnout A to i pres fakt, ze je to co do tempa i atmosfery ta lepsi polovina. Pritom by stacilo drzet se predlohy.  Pred 10 rokama reboot ukazal, jak se da osmdesatkova, beckova, hororova komedie s rozpoctem par tisic babek predelat na neco, co desi i sokuje a pritom na fanouska haze jednu inspiraci predlohou za druhou. Zaroven to na "obycejnyho" divaka (cti neznalyho predlohy) funguje i jen jako samostatne stojici snimek. Serial z roku 2015 zase navazoval na konec tretiho filmu a to ve stejnym duchu. Over the top beckovej gore a hlaskovani, ktery se jim nenechalo zahanbit.     Rise ma proste existencni krizi. Neni spis komedialni, jako filmy s Campbellem, neni to ani tak hororovy, jako predchozi film. Na predchudce to nenavazuje a ani jim to nepredchazi. Po 10 letech cekani to je dalsi z mnoha pokusu o vzkriseni znacky, diky kterymu fanousci sice o to vic ocenej vsechno co se jim libilo predtim, zaroven ale budou mit pri dokoukani uz vzdycky pachut toho, ze je tam ten jeden pokus, kterej mel sice snahu, ale nedosahuje ani vzdalene niceho z toho, ceho se povedlo dosahnout predchudcum. 3/5 za druhou pulku, masky a prakticky efekty. Potesila boomstick, motorovka a "come get some". Co naopak nepotesilo je vpodsate vsechno ostatni.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Postavím se proti zdejší drtivé většině a musím bohužel kvalitám druhé série dost oponovat. Všecho, co bylo na první sezóně zajímave a nutilo me dokoukat ji za jeden den tady prostě zmizelo. Měl jsem pocit, že je tempo dost nekonzistentní. Aby tomu tak nebylo, stačilo udělat jednu ze dvou věcí. Za 1. měla mít tato řada méně dílů a nemusela poštět naprosto zbytečne do neuzavřených témat jako třeba vztahy Wendy, Fordovo epizoda s panickou atakou, nebo Tenchovo tragédií v rodině. Nebo za 2. Mohlo být klidně o 1, nebo 2 díly víc a tyto (jinak zbytečné a do celku nic nepřidávající) dějové linky mohli mít alespoň nějaké zakončení. Rozhodně bych spíš uvítal více vyslýchání Mansona, nebo jiných vrahů, než čtyř epizodní románek profesorky s barmankou, stejně tak jsem čekal, že se synovo chování na Tedoví více podepíše. Resp. že se Ted více zamyslí nad tím, jak spolu souvisí jejich vyštřování a právě synovo chování. Takhle musím dat 2/5, protože po perfektně najetý první sezoně to šlo po 4 dílech tý druhý prudce dolů.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Postavím se proti zdejší drtivé většině a musím bohužel kvalitám druhé série dost oponovat. Všecho, co bylo na první sezóně zajímave prostě zmizelo. Měl jsem pocit, že je tempo dost nekonzistentní. Aby tomu tak nebylo, stačilo udělat jednu ze dvou věcí. Za 1. měla mít tato řada méně dílů a nemusela pouštět naprosto zbytečně do neuzavřených témat jako třeba vztahy Wendy, Fordovo epizoda s panickou atakou, nebo Tenchovo tragédií v rodině. Nebo za 2. Mohlo být klidně o 1, nebo 2 díly víc a tyto (jinak zbytečné a do celku nic nepřidávající) dějové linky mohli mít alespoň nějaké zakončení. Rozhodně bych spíš uvítal více vyslýchání Mansona, nebo jiných vrahů, než čtyř epizodní románek profesorky s barmankou, stejně tak jsem čekal, že se synovo chování na Tedovi více podepíše. Resp. že se Ted více zamyslí nad tím, jak spolu souvisí jejich vyštřování a právě synovo chování. Takhle musím dat 2/5, protože po perfektně najetý první sezoně to šlo po 4 dílech tý druhý prudce dolů.

Vražda v Paříži (2023)

Každej pořád žvání o tom, jak Sandler dělá debilní komedie, pak si pustí novou, aby zase mohl napsat o tom, že Sandler zase udělal debilní komedii. Za A) Proč? Za B) No a co? Když to víte, víte taky, co máté čekat. Imho nemůžete být zklamaný, naopak vás to může jenom překvapit. Což se v případě Vraždy v paříži povedlo. Rozumějte... Dvojka není žádný velký terno, ale proti jedničce je to hidden gem. Bavil jsem se tu víc a i když konec byl už docela over the top, nepřišlo mi to tak přeplácaný jako jejich předchozí případ. Hodinka a půl utekla jak nic, duo Aniston / Sandler funguje i toho jeho fekálního humoru razantně ubylo. 3/5 zaslouženě.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Nalejme si čistého vína... Už jednička neudělala žádnou díru do světa a to ani do toho komiksového. Ale byla to taková odlehčenější DC jednohubka, kterou dokoukám, přistihnu se, jak jsem se několikrát zasmál a jde se dál. Dvojka je už jen přehlídka naprosto ale NAPROSTO OTŘESNÉHO CGI (auta na mostě jsou to nejhorší, co jsem kdy ve filmu od roku 2000 viděl a mnohem uvěřitelnější modely jsou i v GTA V) a hodně nezvládnuté zápletky. Jeden plothole střídá druhý a už někdy po hodině filmu jsem se musel hodně přemlouvat, abych se i s nohou v sádře nezvedl k ovladači na druhé straně stolu. Tohle je po Black Adamovi druhý DC film, kde mě ani trochu nemrzí, že hned 2 poptitulkové scény nevedou vůbec k ničemu.

Wednesday (2022) (seriál)

Prvnich 5 dilu tak nejak slo. Nejlepsi teda byly prvni 3 pod reziserskou taktovkou Burtona. To jsem se i tesil, co prijde priste. Pak uz ten trapnej trojuhelnik proste nesel vydrzet. Ani to, jak sebou kazdej kolem Wednesday nechal vorat. Nic proti obsazeni, to bylo ve vsech ohledech perfektni, ale ta tendence byla dil od dilu fakt dost sestupna. Chovani nekterych jedincu uplne debilni (i na jejich vek) a logika sla kolikrat uplne stranou jen proto, aby se mel pribeh od ceho dal odpichnout. Dost me prislo, ze koukam na vykradacku Harryho Pottera. Mame tu duhovou vlkodlacku (Lenka) Poeovuv pohar (misto 4 koleji/4 tymy, misto vodnich lidi/syrena co potapi lode). Eugene (Nevil) Souboj vlkodlaka s Hydem (Lupin se Severusem) Skola s tajemstvim o rodinny tragedii (Bradavice) Profesor, kterej to hraje na obe strany, pritom mu jde hlavne o ochranu (Ředitelka/Snape)...

The Lair (2022)

První polovina by se ještě jakž takž dala. Tu druhou lze shrnout nějak takhle. - Nemůžu obětovat jednýho chlapa kvůli záchraně celý jednotky. Co bych pak řekla svýmu synovi? Ale můžu objetovat skoro celou jednotku kvuli záchraně jednoho chlapa. V takovým případě budu mit spaní klidný. Snažím se k vulgarismům ve svých hodnoceních vyhýbat, ale tohle byla debilita. Tohle jsou Psí vojáci, kdyby scénář psal někdo kdo pije okenu a žere k tomu chleba s indulonou. Ach jo... jak jsem si nad nima zastekl při sledování takovýho braku. Kde je Pád do tmy? Kde jsou Psí vojáci? Co se v člověku zlomí, že si řekne a ted budu dělat shit show a naservíruju divákům braky jako Hellboy (2019), The Reckoning a The Lair? Tohle nestálo ani za ten snadno zapomenutelnej gore, kterej mě v traileru lákal. U filmu jsem se bál, jen to nebylo z toho samýho důvodu, z jakýho tady Neil nejspíš plánoval.

Terrifier 2 (2022)

Terrifier 2 nezklamal i úplně nenadchnul zároveň. Víc minut tady nutně neznamená víc zábavy a i když killstreak byl vyšší, než v jedničce, jen párkrat to stálo opravdu za to a nebyl tu žádný kill, u kterého bych se fakt musel nadechnout a říct no dopr****, co jsem to právě viděl?! Např. při scéně s pilkou na železo z jedničky jsem byl dost nesvůj. Je škoda, že tady se to neopakovalo. Snad až na scénu s bělidlem a solí. Nepřišel jsem si k takovýmu filmu pro nějakou story. Chci vidět krev a vnitřnosti, takže co jsem celý film nechápal bylo to, proč se tomu Leone snažil nacpat nějakej hlubší lore, kterej tam stejně nikdo nemohl najít. Tohle fakt na bezmála 2,5 hodiny nestačí a samotnej bloodfest to taky neutáhne. Hluchých míst bylo tolik, že člověk najednou o to víc dokázal ocenit kouzlo jedničky. Halloween - Creepy vraždící klaun - parta lidí, co se mu dostali do cesty. Nic víc a nic míň. Tam bylo jasných 10/10. Tady musím dát 7/10 s odřenýma očima, protože tá rádoby backstory hlavní hrdinky a jejího otce vševěda a ten 10x natahovanej konec tomu nijak nepomohly a prostě to neodsejpalo.

Tales of the Walking Dead - Blair/Gina (2022) (epizoda) odpad!

Katastrofa. Bez mučení se přiznám, že jsem vydržel 26 minut z těch 47 a to jen proto, že nic, co se ve světě TWD kdy stalo nebylo horší než dvě hlavní postavy a než celej ten timeloop koncept. Jak se to jako má hodit k seriálu a JAK TO MOHLO PROJÍT jako nápad, to mi zůstane navždycky záhadou, stejně jako konec týhle debilní epizody. Tady jsem skončil a dál v tom nehodlám pokračovat. Roky jsem zůstával věrný pouze původnímu seriálu a na spin offy kašlal a teď už vím, že to bylo to lepší, co jsem mohl udělat.

Tales of the Walking Dead - Evie/Joe (2022) (epizoda)

První díl by ve srovnání s tím druhým masterpiece. Laťka ale není nijak vysoko, Terry není zrovna herec. Terry je prostě bavič. A Terrymu nevěřím ani minutu, kterou se mě snaží přesvědčit, že se do světa TWD jakkoliv hodí.