Winchester: Sídlo démonů (2018)

Bez atmosféry, bez nápadu, bez herectví. Prostě duchařina, kterou jsme viděli už 110x. Teda když pominu fakt, že lekačky tu nebyly lekačky, ale pokoušení ušních bubínku. Prostě když neumíte udělat horor tak, aby aspoň trochu děsil, dejte tam nějakej nepříjemnej zvuk a ať to má minimálně 140dB. Chtěl jsem vrátit peníze a to i přes to, že jsem si to stáhl. Snad to alespoň brzo zapomenu.

The Punisher (2017) (seriál)

První díl byl naprosto skvělej. Užil jsem si každou minutu. Jon se na tu roli hodí a tu postavu jsem mu fakt věřil. Bohužel to pak už tu atmošku nedokázalo udržet a tak jsem to dokoukal více méně jen proto, že jsem neměl na co jinýho koukat. Není úplně špatně celý to pozadí traumatu z války, ale bylo tam zbytečně moc vedlejších postav a intrik, které kdyby tam nebyly, absolutně nic by to nezměnilo na vývoji ostatních postav, nebo děje jako takovýho (např. bombové útoky). Nemuselo se to tolik nastavovat timhle všim a mohla to byt prostě řežba, na jakou jsme od Punishera z předloh zvyklí. Paradoxně ve mě zanechal větí stopu film, ktrerý má o 20-30% slabší hodnocení. Uvidíme co přinese druhá a nejspíš i poslední série. Zatím jsem na Frankem ještě hůl nezlomil.

The Haunting (2018) (seriál)

Nejlepší seriál, kterej po Stranger Things NETFLIX zatim vydal. Má to myšlenku, netáhne se to a je to napínavý. Taková duchařina mě chyběla. Žádný samoúčelný scarejumpy za dobrovodu 10784004 dbi housli. Pro mě bylo obrovské plus to, že to nebylo jen o strašení v domě, ale hlavně o jeho vlivu na všechny, kteří ho před 26 lety zažili na vlastní kůží. Kdo má rád duchařinu, neměl by tohle dílko vynechat. Poslední díl je možná až moc přestřelenej happy end, takže pomalu a pečlivě budovaná atmosféra předchozích dílu z větší části vyprchá. Na druhou stranu toho konec taky dost vysvětlí, nebo ukáže odpověď, na kterou čekáme už od první půlhodiny prvního dílu. Dávám 4*

Sestra (2018)

První půl hodina funguje skvěle. Je to napínavější, než Anabelle, rumunsko a hlavně zámek a jeho okolí atmosférou překypuje. A to je všechno. Přitom tahle postava a hlavně ten obraz mě naháněl hrůzu snad nejvíc ze všech věcí, co jsem kdy v horou viděl. Jenže půl hodinka za náma a pak to je prostě jenom další snaha dojit značku plná přeplácanin a zbytečného CGI. Zrovna u sestry je to fakt škoda. Protože i když to nebylo horší, než Anabelle 2, Sestra měla mnohem na víc. A to je ten problém. V zajetí démonů jednička nastavila laťku tomu, jak by mel ducharskej horor dnes vypadat. Dvojka se ji ješte hodně obstojně držela, dost možná ji v lecčem předčila a pak to šlo z kopce. Nejde mi do hlavy, jak samotní tvůrci/studio můžou dopustit to, že po 2 skělých dílech už to je jen snůška spinoff pitomostí, který navíc naprosto podkopávaj základ postavený na pravdivých událostech. I když samozřejmě nevíme, jak moc se jich původní filmy drží. Jenže když jsem to slyšel v Sestře a pak vylezl obří CGI had z mrtvého kluka za kterým se věřící člověk nevím proč rozeběhl na hřbitov, tak bych tomu věřil jen tehdy, kdy tam bylo v jedné nedaleké galaxii..Prostě kýč, kliše a zase kýč. Vim, že tu je zlo, který stovky let nikdo nezkrotil, tak proti němu půjdu sám. Jsem kluk z venkova, co kecá holkám, aby je balil, tak vemu brokovnici a půjdu tomu zlu naproti. A ani ta sestra už není ta děsivá, tajemná postava, ze který je i Lorraine vystrašená k smrti a že už asi zažila věci....Abych jen nehanil, tak herecky to je v pořádku. Hlavní představitelka, jako by hrála o 20 let mladší Lorraine i když tomu tak není(herečky jsou sestry), zámek je asi strašidelnej i bez sestry a rychle to uteče.

Superpoldové 2 (2018)

17 let čekání a k ničemu to nebylo. Kromě části, kdy se chlapy vydávají za kanadskou policii to nestojí za řeč. Zatím co jedničku si milerád pustim klidně i 2x-3x do roka, tohle bylo poprvé a naposledy. Humor z jedničky se úplně vytratil a kouzlo nostalgie z návratu všech herců po pár hodne pitomejch "vtipech" bohužel taky.

Equalizer 2 (2018)

Po naprosto skvělý jedničce je tohle veliký zklamání. První půl hodinka se ještě dala, zbytek už bylo jenom čekaní na konec. Celá dvojka je spíš jenom nastavovaná kaše. Všechno, co nám byl Equalizer schopnej ukazát udělal už v jedničce. A to dost dobře. Tohle je nuda. U prvního dílu me bylo líto, že jsem ho neviděl v kině. U toho druhého, že jsem ho viděl.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Zatím, co jednička byla takový restart/pokračování a plula na vlně nostalgie z prvního dílu Jurského parku a nenásilně na něj několikrat poukázala, tak dvojka už se ani nesnaží být ani tak pokračovaní Jurského světa, ale prosě remakem (a ne dobrym) dvojky Jusrského parku. Místo zlé korporace, která chce dinosaury dopravit do velkoměsta za svými účely, tu máme zlého podnikatele, který se snaží dinosaury dopravit do města za svými účely. Začátek na ostrově měl super tempo, kterým se to celé klidně mohlo ubírat, jenomže po výbuchu sopky šlo všechno do kopru a to nejenom na ostrově. Začal maraton nesmyslných rozhodnutí, jako stvořit nový druh, který bude horší, než jeho předchůdce, díky kterému byl masakr na ostrově. Nikoho nenapadlo nic lepšího, než prodat dinosaury jako zbraně i když i dítěti je jasné, že jediné, k čemu by to vedlo je skáza lidstva. Ale protože korporace jsou zlé, tak přesně tohle je jejich šálek kávy. Komu sejde na tom, že neutratíme peníze získané prodejem dinosaurů, když nás ty dinousauři logicky vyhladěj. Ať už udeláním si z nás potravy, nebo zničení našeho potravního řetězce. Hlavně když ty prachy přiletěj. Vše už tak tak zachraňoval konec, kdy všichni, včetně diváka byly smíření s tím, že dinosauří skutečně vyhynou. Namísto toho byly vypuštěny do světa, který teď mohou klidně ovládnout. Za mě 2 hvězdy. Za začátek na ostrově, kde mimo jiné chyběla i scéna z traileru a za Jeffa Goldbluma, který ve mě nechal větší stopu, než celý zbytek obsazení.

Rozčarování (2018) (seriál)

Dokoukal jsem s velikym sebezapřením 1. díl a bohužel (nebo spíš naštěstí), nemám důvod pouštět si díl druhý. Už Simpsonovi někdy od 21. série baví s každou řadu méně a méně a je to jen předlouze nastavovaná kaše a u Disenchantment jsem měl stejný pocit už po 15 z 36 minut jednoho dílu. Zasazení je fajn, ale o postavách to samé říct nemohu. Jasně, byl to jen jediný díl, jenže když mě ničím ani za minutu nezaujme ten první, tak vím, že to tak bude i v těch dalších. Nejzajímavější je postavička osobního démona, ale tam můj zájem bohužel skončil. Zatím co nejeden fanda prahne po další Futuramě dostaneme o něco dospělejší experiment, o kterej tak nějak kromě Netflixu nikdo extra nestál, ale svoje publikum si najde.

Batman Ninja (2018)

Krásná japonská animace, naprosto skvělý a mnohdy epický hudební doprovod, neobvyklé zasazení do feudálního Japonska a na konci roboti. Je to experiment, co se týče těch robotů, tak i dost odvážnej, ale funguje skvěle a taky moc baví. Jenom mě trochu mrzí, že ostatní nedostali o něco více prostoru, když už se nám tu sešla tak skvělá sestava. Každá postava je navíc perfektně vizuálně zpracovaná tak, že přesto, že je její vzhled uzpůsobený době, ve které se film odehrává, není problém poznat o koho se jedná. Už jednou netopýří můž v dokázal, že se do alternativní minulosti báječně hodí v Batman: Gotham by Gaslight a tady tomu není jinak. Dovedu si představit i více filmů s Batmanam v takovém kabátě. Vypadá to prostě nádherně a náramně dobře se na to kouká. Pro mě v TOP 3 Batmanovských animácích a naprosto zaslouženě.

Batman: Útok na Arkham (2014)

Nejhorší animovanej celovečerák s Batmanem ( i když tady spíše více bez něj), který jsem zatím viděl. Příšerná animace, dětinsky primitivní zápletka, idiotské diaolgy. Z celého filmu stojí za zmínku maximálně tak 2-3 scény. A ve všech figuruje Batman a Joker. A to je špatně, když je ve filmu všeho všudy pár minut. Dávám 2*. Jednu za Batmana a Harley a druhou za Jokera, který předvedl za své krátké výstupy více, než všechny ostatní postavy dohromady. Vedle snímku jako Gotham by gaslight a Killing joke je tohle prostě brak a žádny fanda batmana by to neměl dobrovolně podstupovat.