• Krátkometrážní

Spiknutí (1997)

Strašně dobře to vypadalo, ale výsledek neodpovídá potenciálu. Donner je z toho cítit, ale tak nějak schizofrenně. Tam, kde je humor a akce, tam to je typický Donner, ale celé je to takový mišmaš. Roberts skvělá, ale zase škoda jí v tomhle filmu. Gibson je možná celý zádrhel. Hrál přiblblíka, který je ale brilantní, magora, který je ale charismatický, no prostě to byl kočkopes. Celé to tak nějak nesedělo po kupě a přitom je námět o konspiračních teoriích zajímavý, jen šel poslat úplně jinam a jinak. No a vražedná délka filmu to jenom víc ubíjí. Škoda.

Akta X - Něžnůstky (1999) (epizoda)

Bruce Campbell potěšil velice a variace na Rosemary má děťátko taky, ale ke konci to hrozně překombinovali, což je škoda.

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda)

Samozřejmě hrozný, logicky má ten scénář děr až je to absurdní. Moje hodnocení je ale shovívavé, protože jsem si docela zvyk a třeba u linky trpaslíků to fakt připomíná Tolkiena. Jinak celá anabáze s válkou o vesnici, kterou následně smetla sopka Hory osudu, která vlastně nikoho nezabila.. no hrůza. Nejhorší je, že na začátku seriálu jsme tu měli hromadu postav a člověk měl aspoň zvědavost, co jsou zač, teď naprosto přesně víme, že těch pár lidí, chluponohů, elfů a trpaslíků tu bude smrdět ještě x řad. No potěškoště. Nejotravnější postavy jsou Galadriel, Isildur a Teo. Na druhém konci spektra jsou ty celkem sympatické, jako trpaslík, Elrond, když člověk přmhouří oko, nebo černý elf. Nebo Isildurův fotřík. A zbytek je šedý průměr. A co jako maj bejt ty tři zlý sudičky? To si z loru nevybavuju.

Pravdivé lži (1994)

Tohle patří od mala k mým oblíbeným filmům a viděl jsem ho už celkem dost krát. Dokonce i dvakrát s ženou. Je to nejen akční, ale i komediální jízda, kde excelují úplně všichni ve všem a nejvíc skrytým pokladem snímku je asi Jamie Lee Curtis, která předvádí fenomenální výkon. Bill Paxton je zlatíčko a Arnie na svém vrcholu. Perfektní film.

Titanic (1997)

Titanic jsem viděl x krát. Jenže to X může být třeba jenom dvakrát anebo třikrát. A taky jsem ho viděl před y lety, přičemž y může být 10, ale klidně i 15, nebo 20 let. Bylo tedy nutné dát společně s manželkou repete. A ten film zraje jak víno. Úplně jsem teda zapomněl jak moc je ten film slzavé údolí. Každopádně ten film patří k tomu nejlepšímu, co v kinematografii vzniklo, bez debat. Cameron je strašnej pán, když tohle dokázal nejen urejžovat, ale hlavně napsat. Je zvláštní jak jsou všechny jeho filmy extrémně chytalvé, zábavné, ae zároveň tam vždycky vkládá nějakou prostou hlubokou myšlenku. A Titanic se mu povedl na jedničku.

Dívka ve vlaku (2016)

Čekal jsem něco z jiného mysteriózního soudku, ale zklamán nejsem. Tři ženy, tři muži, psych rozpoložení a kriminální případ. Nějaké logické lapsy se tu najdou a odhadnout vraha není nic těžkýho, ale režie a scénář je super, všechno šlape jak má.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Špaténka. Nápad by mohl fungovat parádně. Zlo napříč časem a trilogií jako pocta starým slasherům, zní na papíře dobře. A fungovalo by to, kdyby to bylo natočeno např. ve stylu X. Jenže je to strašně ADHD celý. Režie je utěkaná. Prvních dvacet minut letí jak drak, pak to zase drhne a celý film je tak nekonzistentní. Má to být pro puboše, pro děti nebo pro koho? Jako jediný pozitivum je, že se tam pořád něco děje, ale jinak je to slabota.

Akta X - Jak duch ukradl Vánoce (1998) (epizoda)

Super goticky horrorově laděná epizoda, aj chytře to pracuje s duchařskou tématikou, nicméně ten humor tomu trochu ubral.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Jako jo, beru, že se KONEČNĚ něco děje po pěti dílech, ale ježkovy voči, to jsme čekali na tohle? První díly se bály ukázat cancourek krve a teď tu máme nechutnou scénu s polykáním skřetí krve následovanou scénou zapékání bodné rány. Proč? Proč tím museli zaplácnout snad deset minut? Z ničehonic? Je to naprosto nevhodně nasazeno. Jak tady někdo komentuje, že se takovému Goru Jacksonovi ani nesnilo. Tak Jackson zrovna má na kontě jedny z nejvíc gore horrorů vůbec a to jako měl v Lotrovi nechat skřety trhat ruce, hlavy a nohy? To by byla jatka. O to přece vůbec nejde, celý Lotr se bez takových scén obejde. No, o bitvě o vesnici ani nemluvě. Galadrieliny kaskadérské pózy garantují vyprsknutí smíchy. Strašně moc věcí tu nedává smysl. Elf tu sám vykydlí půlku skřetí armády, no paráda. No a nakonec dají nejzlejší artefakt nepřítele do rukou chlapci, který je tím očividně posedlý, aby se toho zbavil. Kecy Galadriel k chhudákovi temnýmu elfovi, kterýho mučil Morgoth v kobkách, to no comment. Kéž by jí takle mučili.

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Jako německá TV fantasy na sobotní dopoledne by to bylo na 5 hvězd, takhle je to fakt průser. Možná kdyby se to sestříhalo, bylo by to lepší. Si vezměte, že na délku jsme někde tam, kde končily Dvě Věže, ale srovnatelně s dějem je to nikde. To je prostě špatně. Já chápu,, že se dneska seriály natahují, ale to není přístup, který si tahle látka zaslouží. Je to sranec. Dokoukáme s ženou první řadu a tím to hasne.