Agora (2009)

skvěle propracované historické drama. za mě 85%

Světová invaze (2011)

Tak jsem to také shlédl... žádná sláva.. hned z kraje filmu mě zklamala (roztřesená) kamera (musel jsem si jít přesednout o 5.řad dále od plátna,jinak bych z toho snad dostal epilepsii). Eckhart se sice snažil co mohl, ale s tím co vypouštěl během celého filmu z huby ze sebe nikdy nemohl udělat válečného veterána. A v podstatě celá jednotka měla tendence spíš nesmyslně klábosit (kdekoli to šlo) než bojovat. Hudba ...(ona tam nějaká vůbec byla...??) Prostě tu bylo natočeno vše mnohem a mnohem lépe. Jediná Rodriquezová mě nezklamala. A samozřejmně filmové efekty. Takže za mě 60%

Správci osudu (2011)

Velice příjemné překvapení. Kombinace Romantiky a sci-fi byla krásně vyvážena. Herercké výkony v podstatě bez chyby. A tajemní ""správci osudu"" byli tajemní a mocní tak akorát. Jediné co bych vytknul... až přehnaně propracované dialogy hlavních hrdinů. Za mě 80%

Tenká červená linie (1998)

Snímek je sice válečný, ale dodává člověku monhem více látky na přemýšlení,(než průměrné válečné snímky) než jen to,jak jsou války hrozné a jaká zvěrstva se v nich můžou dít,a jak se všichni musíme dlším zabránit. Tady jsme se doslaly hlouběji,hlouběji do myslí vojáků.Jejich nadějí,tužeb a snů.Navíc tu máme taženou (tenkou červenou) linii Zla a Dobra ve světě kolem, v samotných vojácích a jejich velitelích....a snahu každého jednotlivce vyřešit tento ""vnitřní"" souboj po svém. Penn,Caviezel,a Brody navíc předvedli velice kvalitní herecký výkon... Jasné 4.hvězdy

Zděšení (1994)

Jak je možné že tahle pecka má 67%....?? To nechápu. Sice se držím Pravidla,hodnotit pouze filmy které shlédnu bezprostředně,,,, ale tohle je pro mě takové překvapení,že si Hodnocení nenechám ujít..(přez to že jsem tento snímek naposled viděl před mnoha lety). Film má skvělý spád,Herecké výkony Bridgese,Lee Jonese,L.Bridgese a v neposlední řadě Whitakera, jsou skvělé. Celý sníme je napínavý,o nějaké nudě se tu absolutně nedá mluvit.A dokonale využitá hudba. Rozmýšlel jsem se mezi 4* a 5*...Ale jelikož je to tak podhodnocený dávám 5*

Válka a. s. (2008)

Myšlenka a nápad jsou jasné a prostoupené celým filmem. A to si myslím že je největší chyba celého filmu. Celý snímek tak moc a v každém okamžiku zesměšnuje dnešní stav ve světě, až se z toho stává trapnost a prohlédnutelná nuda. Já osobně si raději poslechnu jeden kvalitní vtip u kterého se zasměju od srdce! Než aby jich do mě někdo tlačil takovou spoustu,že mě nezbudou jen nucené ůsměvy.

Revolver (2005)

Těžce podhodnocený film.!! Tohle není klasický Guy Ritchie! Vypadá to že s tímhle filmem udělal krok novým směrem,A VELICE SE MU TO POVEDLO!, ale zjevně na to ""Ritchiovští"" fandové nebyli připraveni..... Vypadá to, že si Guy (pokud bude pokračovat tímto směrem) bude muset najít jiné... Každopádně mě si tímto snímkem získal. A pomalu si začínám i opravovat názor na "Stathama" Po (čistá práce) jeho druhý velice slušný výkon.

Zodiac (2007)

Bohužel mě tentokrát Fincher ""nedostal""...! Celé mi to přišlo zdlouhavé,nemastné neslané..:-( Za celou dobu mě film nedokázal pohltit..,a že to byla opravdu "dlooouhá doba". Když nad tím tak přemýšlím, možná to je tím že herci kteří hrály ""policajty a i podezřelé (zodiaka)"" mi přišli slabý. Jen díky Gyllenhaalovy a Downey Jr. jsem se vysloveně nenudil.

Mulholland Drive (2001)

Právě jsem to dokoukal.... a jsem plný různých dojmů. Dávám 4* za atmosféru, herecké výkony, hudbu a hlavně neustávající ""Lychovské"" napětí. Na 100% se na to podívám znovu , protože tohle je jeden z filmů,který ( v mém případě) je potřeba vidět 2X. Po druhém shlédnutí myslím opravím ty 4*.. ale na co,to zatím opravdu nevím. Závidím všem kteří si svým hodnocením jsou 100% jisti hned po první projekci této misteriozní věci.

Králova řeč (2010)

Mohu napsat jen "příjemný a pěkný film" a to si myslím že je málo, ale bohužel to jinak nevidím... Jen díky Famozním výkonům Firtha a Rushe dávám 4*.