Sedmý syn (2014)

Solidní fantasy, kterému ale cosi důležitého chybělo. Možná odvázanější styl, nebo snad něco, co by to trochu oživilo (resp. oživovalo). Mohlo tu být více humoru, důsledněji ztvárněné gore a nakonec i charismatičtější hrdina. Jeff Bridges s Julianne Moore měli sakra práce, aby to celé zachránili. Seventh son je v podstatě taková temnější verze Jeníčka a Mařenky: Lovci čarodějnic, jen méně zábavný a dějově jednodušší. Takže výsledné hodnocení asi 6.9/10.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Prozatím poslední díl Hunger Games je technicky skvěle zvládnutý, avšak děj hraje až moc na jistotu - chyběla tomu jiskra. Citelně tu chybí i "battle royale", na němž se v předchozích dvou dílech stavělo. Další zklamání: Natalie Dormer hraje naprosto zbytečnou roli, ale slušelo jí to i tak. 7/10

Jessabelle (2014)

I když Jessabelle není žádná pecka, tak návštěvy kina nelituju. Duchařský subžánr mám rád a v Jessabelle se to Kevinovi Greutertovi jakžtakž povedlo dotáhnout do vítězného konce. Po většinu stopáže je to velmi záhadný film co se vyprávění týče. Závěrečné pointě se daří poslepovat jednotlivé kousky záhady v sympatickou podívanou.

V/H/S: Viral (2014)

Po naprosto skvělé S/V/H/S, kterou jsem si pustil několikrát (včetně projekce ve Varech) a pokaždé se výborně bavil, je Viral opravdovým zklamáním. Ono, řemeslně to není vůbec špatné a náměty taktéž ujdou - minimálně ten o kouzelném plášti a paralelním světě jsou výborné. Provedení je už horší. Měl jsem pocit, že režiséři to místy řídili dost nešikovně a nějaké problémy ve scénářích by se taky našly. Problémy mají s překvapením úplně všechny části antologie - včetně té se super pomalým zmrzlinářským autem, na které je dopravní policie zřejmě krátká (nebo možná v té době textovali?). Mám z toho pocit, jako kdyby to někdo natočil přes víkend a tím pádem nebyl čas na delší postprodukci, přetáčky ap., které by výsledný dojem zvýšily aspoň o jednu hvězdičku.

Darkening, The (1995)

Do hotelu s děsivou minulostí a ještě děsivější přítomností vstupuje dvojice vyšetřovatelů nadpřirozena. Ihned po vkročení do domu zjišťují, že je to "real deal" a zlo v domě taktéž registruje schopné protivníky. A už od prvních minut se vyšetřovatelům, ale i divákovi, dává vědět, že na ně zlo musí vytasit méně laciné, a mnohem důmyslnější zbraně, než ty, které použilo v úvodní scéně na přenocující zákazníky hotelu. Zatímco ten vnímavější z dvojice, Scott, se snaží rozlousknout tajemství schované na půdě domu, Justin je zatažen do milostného dramatu mezi ním a duchem dívky, která se mu zjevuje v noci v jeho pokoji. The Darkening, neboli Black Gate, není vůbec špatný film a je tu poznat, že tvůrci měli ze subžánru duchařských filmů nakoukáno a jakžtakž se jim po celou dobu stopáže daří diváka zabavit. Není špatně vystavěný, jen mi provedení mnoha scén přišlo spíše nepovedené (špatný střih, zvukové efekty, nehodící se hudba, nehodící se záporák ve scéně, které chybělo napětí, ap.). Taktéž mi vadilo, jak málo nebezpeční jsou záporáci, resp. jak velkou převahu mají hlavní hrdinové - v jednom momentě jednomu z nich z dlaní vystřelí lasery (což je opravdu nefér). Jinak jde o sympatický film, který si u mě třetí hvězdičku vydobil docela pěkným závěrem.

Annabelle (2014)

Moc pěkně vystavěná duchařina, která by se hravě obešla bez titulní Annabelle. U několika scén mi přišlo, že se to nepodařilo natočit na kýžený efekt, Absence Jamese Wana je tu párkrát citelná. Lekaček bylo na můj vkus možná až příliš, ale některé horrorové scény byly extra povedené: běžící holčička, probuzení a neposlouchající výtah. Jelikož v kinech se horrorů teď moc neobjevuje, návštěvu kinosálu tudíž doporučuji. Viděl bych to na horší čtyři, nebo lepší tři. Můžete si vybrat.

Hrátky s peklem (2013)

Zpočátku velká rychle sprintující bžunda, kde skupinka nadšených filmařů-školáků filmuje pouliční násilí z bezprostřední blízkosti a řádně si to užívá - do toho vstupuje dějová linie s galony krve. Režisér-scenárista chrlí nápad za nápadem a zdá se, že dvouhodinová délka na konci vyplivne diváka z kinosálu celého upoceného. Zkrátka něco, co byl před deseti lety schopen natočit šestkrát za rok Takashi Miike. Bohužel, asi po půl hodině se začíná objevovat dějová vata, navíc ubíhající slimáčím tempem a ke konci se to už jen zhoršuje. Finální film masakr je sice krvavý dostatečně, ale už tomu chybí ta lehkost, s jakou v úvodu projížděla japonské ulice filmařská esa Fuck bombers. Na půlnoční film pořádně zábavné, ač ve druhé půlce už znatelně dlouhé a prošpikované scénami, které jen zdržují od zábavné podívané. I tak ale jeden palec a čtyři hvězdice nahoru.

Labyrint: Útěk (2014)

Kostka lite. Škoda logických děr a neuspokojivé pointy, jinak vcelku dobrá zábava. 7/10

Dárce (2014)

Tématicky podobný Divergent se mi teda líbilo mnohem víc. Jeden z problémů The Giver je ten, že není skoro vůbec napínavý, a to je škoda - zápletka je jako stvořená pro napínavou podívanou.

Welcome to the Dollhouse (1995)

Tohle by se mělo spíše pouštět na Disney Channel než na filmovém festivalu.