Ptačí úlet (2013)

Další povedený 3D animák, kterému nechybí vtip, ani nápady. Zmínku si zaslouží výborný dabing Karla Heřmánka.

RoboCop 2 (1990)

Podceněná záležitost, která rozšiřuje první film do nečekaných tvarů (OmniCorp nastaví Robocopa, aby se choval jako pošuk) a dálek (nepřátelé: malý kluk Hob a mozek s očima alias Robo-Cain). Osmdesátková atmosféra toho nejlepšího zrna a parádní akční momenty tvoří kombinaci, které prostě nelze odolat.

Rainbow War (1987)

Jedním slovem: fantastické.

V zajetí démonů (2013)

The Conjuring je zážitkem nadmíru uspokojivým. Jamesi Wanovi se podařilo natočit duchařinu, která za celou stopáž nešlápne vedle. Mám takový pocit, že Wan po úspěchu prvního Insidious zjistil, že mu duchařský žánr opravdu vyhovuje, a tak se v The Conjuring odvázal a dal si za úkol natočit maximálně strašidelnou duchařinu. A že po této stránce je V zajetí démonů také velmi uspokojivé - a že strach vás neopustí ani po opuštění kinosálu. Jde o úspěch, který duchařský žánr ukazuje v tom nejlepším možném světle.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

To, co film sliboval, splnil do posledního puntíku: souboje robotů s velkými monstry Kaiju. A ty jsou odvedeny velmi slušně. Spíše než příběh tu hlavní roli má nespočet efektů, kterému sekunduje to ostatní. Potěšil mě Ron Perlman jako dealer Kaiju vnitřností. Monstra jsou pěkná a i když je tu několik věcí, které tu být nemusely a celkově to bylo docela předvídatelné, bavil jsem se a film odsýpal vcelku rychle.

Zpráva o Europě (2013)

Tvůrci filmu Europa Report měli všechny potřebné ingredience: realistickou raketu, měsíc i posádku, dokonce i realisticky působící snímání všeho, co se na palubě odehrává, pomocí asi dvanácti kamer. Po zhlédnutí filmu jsem nabyl dojmu, že se spokojili s tím, co měli, a neměli další potřebu, nebo snad odvahu tomu dát nějakou zajímavější polohu. Bylo to určitě velmi slušně natočené, ale něco důležitého tu chybělo, nějaká vize, odvážnější nápad.

Světová válka Z (2013)

S World War Z jsem velmi spokojený. Jde sice jen o "další" zombie film, ovšem to, jak skvěle je zpracovaný a že ukazuje opravdu epické scény, a přitom parádně funguje i v komornějších chvílích, z něj dělá podívanou, kterou by si fandové zombie subžánru neměli nechat ujít.

Lovec kořist (2009)

Na nezávislé nízkorozpočtové poměry vskutku parádní počin. Mimozemšťani jsou dostatečně zajímaví a pronásledování kořisti má šťávu. Už ale jen to nadšení, které z filmu sálá, stojí za to, se na tohle hardcorovější sci-fi podívat.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Při sledování akčních důchodců mě napadlo, že Cockneys vs Zombies vlastně mohlo teoreticky obstát jako takové Expendables na zombie způsob. Ale bohužel, nebo vlastně bohudík, je důchodcům věnována jen asi třetina filmu, tudíž se nedá mluvit ani o pokusu o zombie Expendables, čímž se film mohl odlišit od té spousty zombie filmů, které umělci s kamerou na nás poslední léta chrlí. Zevláci vs zombíci je zombie komedie, které chybí humor, ale i děj, a vlastně cokoli, kvůli čemu byste měli u ní strávit devadesát minut času. Po řemeslné stránce je film naprosto v pořádku. Po těch dalších stránkách je to bohužel v nepořádku - je to takové prázdné, jako kdyby to točil někdo, kdo horrorovému žánru příliš neholduje a kdo jen chtěl rychle vydělat na současné popularitě zombie žánru.