Východ slunce (1927)

Viděno s velmi pěkným živým hudebním podkresem skupiny Ohm Square. Film ač žánrově ne zrovna můj šálek kávy se mi moc líbil a obstál by i bez živé hudby. Má obrovské množství speciálních triků, dvojici velmi sympatických herců a děj není až tak zajímavý, ale je velmi, velmi zábavný. Prostě z každého záběru je vidět a cítit Murnauovo nadšení pro film.

Úsvit planety opic (2014)

Škoda té předvídatelnosti, jinak je to velmi pěkně natočený film. Líbil by se mi podstatně víc, kdyby měl více momentů, jako ten, kde v jedné dlouhé scéně opičák obsadí kulomet na tanku, a při tom hraje, kapku nelogicky, naprosto seriózní hudba. Krom této a možná ještě jedné, dvou scén se tu hrálo dost na jistotu. Teď jim to ještě prošlo, v dalším díle ale musí tvůrci trošku víc zabrat.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Nerad hodnotím jen po dvou epizodách, ale na další díly se zřejmě jen tak nepodívám - seriálů je holt spousta. Má to svůj vlastní specifický styl, který se mi bohužel moc netrefil do vkusu. Děj se neskutečně táhne a herci, bohužel včetně Evy Green, dostali úkol maximálně přehrávat. Námět je přitom fantastický. Škoda, no. Možná tomu dám šanci někdy v budoucnu.

Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

Velmi slušná seriálová podívaná s jediným slabším dílem (pilotním). Zklamání z pilotu vystřídalo nadšení, jenž se postupně zvyšovalo až do pěkného finále. Seriál rozhodně netrpí nedostatkem zábavného děje. Rodriguez mě potěšil a už teď vyhlížím druhou sezónu.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Snad první koukatelný X-Men film, což ale zase neznamená, že jde o kdovíjaké dílo. 7/10

Američtí vojáci (1993)

Takhle neschopní záporáci, kteří píšou dopis americkému prezidentovi, zatímco Michael Pare bezproblémově zdrhne z vězení, snad nemůžou ani existovat. Nejvíc mě pobavila scéna, kde Pareho parťák omračuje naprosto hluché a krátkozraké vojáky svým dalekohledem. Sem tam je to dobrá bžunda, ale celkově slabota.

Dům tisíce mrtvol (2003)

House of 1000 Corpses je výborný film se skvělou atmosférou, u kterého jsem se bavil od začátku až do konce. Rob Zombie dotáhl schéma TCM k dokonalosti, a to jak provedením, které je nekonvenční, tak i hrůzyplným obsahem, jenž vrcholí u správně hnusný postavy Dr. Satana. Pokračování se tatkéž fantasticky povedlo, a teď už jen zbývá udělat ještě nějaký šílený třetí díl a bude na světě další naprosto skvělá trilogie.

Bermudská příšera (2014) (TV film)

Asylum nám opět předvedl, jak špatně se dá natočit i takto prostinky vystavěný a naprosto neoriginální film. Jejich střihač na tom odvedl asi největší zvěrstvo, až se dá tvrdit, že snad nešlo setřídit a nastříhat ony scény chaotičtěji, aby ještě jakžtakž byly chronologicky v pořádku. Výkony herců mi přišly jako další velký kámen úrazu, ale to už je asi "trademark" Asylumu, kterému je zřejmě jedno, že v jejich produkcích hraje většina štábu... hlavní role. Jediné pozitivum je Linda Hamilton, která je herecky prostě úplně jinde (a o to víc pak mrzí, že po jejím boku nejsou skuteční herci) a pak se mi ještě líbila jedna maličká scéna v podmořské jeskyni s létající koulí, která si docela pěkně přisákla a hned na to dezintegrovala jednoho z anonymních vojáků. Akce v Bermuda Tentacles začíná poměrně rychle - námořnictvo bojuje s chapadly už v prvních deseti minutách, ale holt takové tempo vydržet nemohlo a taky, že ne. Pak nastala nuda s občasnými srandovními okamžiky na účet neherců a líného scénáře. Doporučuji se vyhnout, pokud k popcornu máte i něco jiného.

Pompeje (2014)

Tak, Pompeje se Andersonovi hodně nepodařily. Je to takové bez života, bez nápadu, scénář je moc moc špatný a dialogy ještě horší. K tomu připočítejte nepovedený dabing a pěkně průserový večer je hnedle na světě. 3/10