Timequest (2000)

Nudná pseudo sci-fi o záchraně Kennedyho, která se táhne pomalu, že divák neví, na co se to vlastně dívá.

Wrecked (2010)

O zařazení Wrecked do žánru horroru naprosto souhlasím, totiž dívat se na Adriena Brodyho, jak se hodinu plazí lesem je vážně hrůza, a to nejen pro postavu, kterou ztvárnil Adrien Brody. Až někdy půjdu lesem, budu se ohlížet, jestli se tam někde náhodou neplazí Adrien Brody. A teď zcela vážně. Nechápu, jak se tento jinak velmi slušný herec mohl propůjčit tak špatnému filmu (a on je opravdu špatný, ať se na to díváte jakkoli). Až v závěrečných titulcích jsem zjistil, že Brody je jedním z těch, kteří film produkovali. Možná, že akčně střižený a skvěle vypadající trailer navnadí dost lidí, aby si ho pořídili na DVD. Mým úkolem je varovat vás, abyste tak neučinili. Wrecked je vyložená ztráta času a připomínka, že některé filmové koncepty by měly zůstat zakopané minimálně patnáct metrů pod zemí.

Milo (1998)

Milo je výborná strašidelná podívaná, kterých se nevidí zase tak často - s maskovaným zabijákem dnes už skoro vůbec. Pokud si myslíte, že maskovaný kluk z Orphanage má něco do sebe, dejte Milovi šanci a možná zjistíte, že i dětské postavy dokážou být opravdu strašidelné.

Timesweep (1987)

Malá skupinka lidí, včetně dvojice televizních reportérů, se ocitne v domě, ze kterého, jak po určité chvíli zjistí, nemůžou pryč. Dveře i okna jsou perfektně zablokována. V temných koutech domu na návštěvníky cosi číhá. První mrtvola na sebe nenechá dlouho čekat... Timesweep je málo známý zcela oprávněně. Uwe Boll by byl na tento film pyšný, avšak my, co jej viděli, na něj velmi rádi - a co nejrychleji - zapomeneme.

Pach krve 3 (2009)

Trojka Wrong Turnu mě vyloženě překvapila, především v tom, že nejde o hovadinu s přemírou krve, odpadáváním končetin a herectvím na úrovni porno filmu (jak se nám snaží namluvit úvod, který tam beztak je jen pro aklimatizaci po zhlédnutí dvojky). Wrong Turn 3 je slasher, který má atmosféru a děj, jenž dává smysl. Je pěkně krvavý, občas nudný, ale v některých částech dost zábavný a tohle všechno myslím stačí na to, abyste si ho měli sehnat. Není to tak dobré, jako originál Wrong Turn, fandy ale potěší a o to jde, řekl bych, v případě trojek asi nejvíce.

Pach krve (2003)

Jedná se víceméně o průměrný slasher, kterých bylo natočeno mraky. Má sice pár skvělých scén, nicméně hodnotí se celek a ten kazí pár nepěkných skutečností... Naštěstí snímek trvá jen 84 minut, tak to alespoň pěkně rychle uteče. Pokud se ale rozhodujete mezi filmy tohoto subžánru a nemáte zájem riskovat, bez dlouhého rozmýšlení bych vám doporučil House of 1000 Corpses, který je po invenční stránce nesrovnatelně lepší a navíc je daleko zábavnější.

Botched (2007)

Botched vyniká hlavně skvělým humorem, bizarními dialogy, které jsou podávány kvalitními herci srandovně nekvalitní angličtinou (většina herců mluví s ruským přízvukem) a skvěle napsaným scénářem. Trochu mě zklamalo, že ke konci těch překvapení, které na diváka autoři chrlí ze začátku, je už znatelně méně, a že na některých místech se uchýlilo k záchodovému humoru, ale výsledný fantastický dojem mi to nepokazilo. Gore je v něm dostatek, takže si na své přijde i ta část horrorových fanoušků, která by se na obyčejnou horrorově laděnou komedii asi dobrovolně nepodívala (existuje-li taková).

Dračí války (2007)

Podle běžných hollywoodských měřítek může být D-War považován za film velmi nízkých kvalit. Ať už z toho důvodu, že se zdaleka nedrží standardních hollywoodských postupů ve vyprávění nebo proto, že jeho hrdinové neodpovídají současné módě (třeba, že nehýří levnými hláškami). Pokud mu ale dáte šanci a vzpomenete si, u jakých filmů jste se kdysi bavili, je dost možné, že u D-Waru strávíte velmi příjemných devadesát minut.

Are You Scared (2006)

Are You Scared je kopírkou Saw natolik věrnou, jak jen to bylo v silách autorů tohoto mockbusteru. Krom postupného popravování postav v komorách smrti je tu i detektivní příběhová linie - která je tedy strašně nudná a naprosto zbytečná (z pohledu tvůrců ale potřebná pro natažení stopáže) a vrcholí stejně jako ("překvapivě") v Saw. Největší slabina filmu vězí v tom, že po první pasti vám bude zcela jedno, koho past zabije jako dalšího. Jednak je to chyba nezajímavých postav a slabých herců, druhak v režisérově neschopnosti vsugerovat divákovi, že to, co provádí sadista není OK. V neposlední řadě Are You Scared selhává díky absenci napětí. Po většinu stopáže film nudí a když ani nemá žádný vlastní materiál, pak nemá cenu ani na chvíli uvažovat o jeho zhlédnutí. Jediný smysl jeho sehnání bych viděl v tom, že jste absolutně přesvědčeni o tom, že vás takový koncept (koncept Pevnosti Boyard) bude bavit, aniž by vám záleželo na výsledné kvalitě.

Apollo 18 (2011)

Apollo 18 si na diváka klade ještě větší nároky než Záhada Blair Witch. Technická kvalita a netradičnější snímání děje může leckteré diváky odradit už dopředu (popř. po dvaceti minutách strávených s filmem). Jakmile si na styl filmu zvyknete, dočkáte se slušné podívané, která by se dala přirovnat k nějakému lepšímu dvojdílu Akt X. Plusové body tvůrci získávají za ne úplně provařené místo děje - ani Jason z Pátku třináctého ještě měsíc nenavštívil AFAIK (přestože v kosmu už byl) - a rovněž film chválím za několik velmi pěkných momentů, které Apollo 18 tahají zase o nějaký ten bod nad průměr.