Krvavý Valentýn (2009)

Pozor na horníky s krumpáčem. Monstrózně špičková podívaná.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Battlestar Galactica je přesně taková, jak by si její zpracování zasluhovalo. Inteligentní sci-fi, bez přesahů a s velkou mírou zábavnosti. Galactica krásně ukazuje, co ve sci-fi žánru je a snad pomůže otevřít oči všem, kteří na tento žánr nahlíží s despektem. Vedle Prison Breaku nejlepší seriál současnosti.

Nenarození (2009)

Nenarození je jedním větším déja vu pro fanouška duchařin a horroru Ring obzvlášť. Je to víceméně standard ve svém subžánru a tím pádem taky zklamání po tak vynikajících prvních obrázcích a traileru. Je to lepší než americký Ring, což ale zase neznamená, že by šlo o nadprůměr. Nesmíte od něj očekávat mnoho, a čím méně jste podobných filmů viděli, tím víc se vám Nenarození bude líbit. Lekačky fungují, napětí už tak moc ne, ale přesto je ve filmu něco zajímavého, díky čemu docela stojí za to, se na něj podívat.

Mučedníci (2008)

Z celkového hlediska působivá a "trýznivá" podívaná na úrovni Haute Tension a Inside. Úchylností s přehledem strčí do kapsy velkou část moderní produkce, bezchybný ale bohužel není a čekal jsem, vzhledem k nadšeným reakcím, o trochu více šokující podívanou (vyjma konce, který jako by vypadl z tábora smrti v čínském Nankingu). K první polovině nemám výtek, v druhé by se našla víc než jedna. Nicméně i s nimi je Martyrs hodně silný film, na který není lehké se dívat. Avšak co se týče výsledného dojmu, u mě vítězí Inside.

Strážci - Watchmen (2009)

Pokud čekáte, že film bude takový, jak naznačuje trailer, nečeká vás nic jiného, než zklamání. Watchmen by pomohlo, kdyby se výsledná délka zkrátila o dobrou hodinu a tedy kdyby se vyhodila spousta nadbytečných scén, které působí, že jsou ve filmu jen proto, že jsou i v původním komiksu. Škoda přeplácaného děje a škoda skvělých písniček, které do filmu vůbec nezapadaly. Chtělo by se zakroutit hlavou při otázce zda tohle opravdu režíroval Zack Snyder (Dawn of the Dead, 300). Akci nahradily pseudofilozofické dialogy a dynamický děj rozplizlost. Pokud jde o demytizaci komiksových hrdinů a dosažení toho, že pointou filmu je to, že lidé v kostýmech jsou pouze lidé, tak jedině u dvou filmů mi to nepřišlo nudné: Batman Begins a Dark Knight. U Watchmen se to nepodařilo, a ani z celkového pohledu nemůžu říct, že jsem se u nich jednoznačně bavil.

Babylon A.D. (2008)

Po stránce scénáře velká slabota. Nejen že to celkově nedávalo moc smysl, ale ani v samostatných scénách nebylo jasné kdo je proti komu, kam jdou - proč tam jdou a jaktože nejdou jinudy a kde vlastně jsou. Akční pasáže díky tomu vyzněly dost chaosovitě, o zbytku děje ani nemluvě. Futuristické prostředí a zbraně dopadly otřesně. Přidat pár žárovek na pistol nebo na tříkolce změnit pořadí kol (dvě vepředu, jedno vzadu) je neudělá futuristickými.

Star Wars: Klonové války (2008)

Klonové války vypadají jako počítačová hra, mají jednoduché dialogy a novou postavu, která jakoby vypadla z nějakého dětského seriálu - tahle negativa ale vcelku lehce zašlapuje zábavnost snímku a strhující děj - něco, o čem se může prvním dvěma dílům hraných Hvězdných válek jen zdát. 7/10

Yes Man (2008)

Slušná komedie, která neurazí. 7/10