Ledové království (2013)

Animák z kategorie tuctovka. Všudypřítomný hype z tohohle kousku upřímně nechápu.

47 róninů (2013)

Čekal jsem poctivou samurajskou řežbu s připitomnělým dějem a ono to kupodivu mělo celkem oduševnělý příběh, což však paradoxně filmu v mých očích uškodilo - vědět před návštěvou kina, že místo akčňáku dostanu japonskou bezkrevnou pohádku (a to včetně "pohádkových" triků), asi bych do sálu ani nevstoupil.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Vaughn konečně dokázal, že je schopnej utáhnout celej film i bez Wilsona a tak i přes občasnou patetičnost a "správňácký" vývoj příběhu (u kterého nikoho ani na minutu nemůže napadnout, že by to dopadlo jinak než obrovským hepáčem) trochu přestřelím se čtyřma hvězďákama.

Památkáři (2014)

Největší pohřeb filmového potenciálu posledních let! Clooney absolutně nezvládl směřování filmu a tak z toho nakonec vzniknul kočkopes, ve kterém se střídavě mlátí lehká sebeparodie a nadhled s prvoplánovým dojákem, díky čemuž jaksi nezbylo místo na lépe odvyprávěný příběh. Tři hvězďáky teda dávám hlavně za všechny ty herecký hvězďáky, který se filmu objeví.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Naprosto v duchu prvního Amazing Spidermana. Pro mě zcela zbytečné "pokračování" pavoučí ságy.

Gravitace (2013)

Bez 3D teda nic extrovního.

300: Vzestup říše (2014)

Jedna hvězdička za vizuál a tři macatý hvězďáky za neskutečnou Evu Green.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Proklatě vy mořští psi!!! Teda ne, že bych u seriálu s pirátskou tématikou potřeboval pirátský klišé na každým kroku, ale takhle čistý, vybraně mluvící a dobrácký piráty snad filmové plátno ještě nezažilo. Házet Black Sails přes palubu po první sérii by byla škoda, neboť potenciál tu díky skvělému castingu mužských rolí bezesporu je, nicméně chci vidět víc ingrediencí z kuchyně "true black sail" + ideálně pěkně nechutnou smrt co nejvíce ženských hlavních postav, které jsou prostě konstatně na facku. PS: druhá série naprosto skvělá, zvedám o hvězďák.

Gran Torino (2008)

Clint byl kolikrát svou nasraností na hraně sebeparodie, ale jinak moc příjemný film.

12 let v řetězech (2013)

Především díky naprosto skvělému hereckému obsazení "vedlejších" rolí dám těmhle plantážníkům průměrné tři hvězďáky, přestože ještě den po shlédnutí to ve mě pořádně bublá díky odpornému prvoplánovému emočnímu žďímání a nezastřené snaze zavděčit se odborným porotám. Přísahám, že kdyby McQueen do filmu narval o jeden minutový záměr na útrpně se tvářící Solomonův obličej navíc, tak snad na to plátno vlezu a narvu mu Oscara do chřtánu!