Sabotáž (2014)

Arnie se na tenhle typ role vyloženě nehodí, celá zápletka je blbá až za roh a motivace hlavních postav šla asi zrovna taky někam na kafe, ale je to příjemně nekompromisní, špinavý a ponurý akční výplach - jako večerní oddychovka neškodné.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Z celé trilogie suverénně nejslabší kousek - všechny old schoolové posily sice sedí jak prdel na hrnec, ale co z toho, když řada z nich má v podstatě jen cameo a excelentní záporák Gibson je v závěrečném fightu naprosto nedůstojně smoštován. O naprosté nezajímavosti tuctových mladých členů týmu ani nemá cenu mluvit, doufám, že v dalších dílech už je neuvidím.

Crossbones (2014) (seriál)

Není to vyloženě propadák, ale pirátskou jízdu si představuju podstatně jinak. Je až s podivem, že se tvůrcům povedlo utáhnout Malkoviche na tak nezáživný a unylý scénář, každopádně bez Johna by to u mě bylo ještě o hvězďouna méně.

Úsvit planety opic (2014)

Po všech stránkách horší než nesmírně kvalitní jednička, navíc až otravně černobílé vykreslení postav a ne moc povedená práce s emocemi. Ale jinak celkem fajn a dalšímu pokračování bych se nebránil.

Strážci Galaxie (2014)

Přijde mi, že marveláci jdou žánrově s každou další komiksovkou více do oblasti komedie - v Avengerech to bylo fajn, v třetím Iron manovi celkem za hranou a Strážci Galaxie už jsou pro mě čistou komedií v scifi prostředí. Těch povedených vtípků je tam dost a zábava to v každém případě je, ale takhle slaboduchý scénář bych nečekal ani u komiksové adaptace. Pro mě celkem zklamání a první marvelovka, na jejíž pokračování se nechystám.

Na hraně zítřka (2014)

No jo, Cruise si prostě umí vybírat filmy, který mu sednou, co dodat. Tak vypiplaný blockbuster tu už dlouho nebyl.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

O pořádný kus lepší než jednička, ze které jsem nikdy extra na hrušce nebyl. O to víc ale druhá kinovýprava do dračího světa potěšila - tenhle kousek je mezi animáky těžký nadprůměr, po technické a vizuální stránce pak "konkurenci" vyloženě drtí.

Špinavý trik (2013)

Koncentrovaná dvouapůlhodinová nuda! Lol za nominaci na Oscara.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Uff, to bylo ale filmové překvápko, které zahřálo u srdce. Stiller zvládl naprosto perfektně namíchat úžasné scenérie, správně úderný soundtrack (především islandští Of monsters and men potěší) a inteligentní (byť ne smrtelně vážné) dialogy a vytvořit film ze kterého přímo tryská dobrá nálada. Těch nezapomenutelných scén je tu více, ale za mě suverénně vede fotbal v horách - to byla skutečně filmová lahůdka.

Enderova hra (2013)

Vesmírný Harry Potter v neskutečně nudném provedení. Vzhledem k tomu, že knižní předloha má být nabušená v psychologicko etické rovině, opravdu nechápu, jak mohli tvůrci tohohle kousku do filmu nacpat tolik plytkých dialogů. Pokračování klidně, ale beze mě.