Kontakt (1997)

V podstatě povedené netypické scifi s lehce přestřeleným závěrem, kterému by však výrazně prospělo čtyřicetiminutové osekání.

Vlk z Wall Street (2013)

Běžte se všichni s tím moralizováním vysrat! Tohle je fantastická filmařina s fantastickým Di Capriem a naprosto bez debat největší kinozážitek roku 2013! Což se pozná především tak, že se Vám po 180 minutách nechce z kina domů a dali byste si to ještě jednou.

Robocop (2014)

Starýmu dobrýmu osmdesátkovýmu plecháčovi jsem nikdy nepřišel na chuť, přesto jsem se na remake vydal do kina. Musím říct, že takhle mile mě film nepřekvapil už dlouho. Padilhův Robocop je úplně jiný než původní tupý akční výplach a překvapivě nejvíc funguje v etické a psychologické rovině. S přepnutím na akční notu, zhruba v polovině stopáže sice trochu ztrácí dech, ale i tak to je na poctivé čtyři hvězdy.

Mary a Max (2009)

Nic podobného jsem zatím ve filmovém žánru neviděl. Strašně těžko žánrově zařaditelné, neuvěřitelně originální a naprosto skvělé!

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Singer je zpět u válu sice v trochu slabší formě než při druhých X-menech, ale i tak je to zatraceně vidět především ve velmi solidně odvyprávěném příběhu, kde má každá jednotlivá mutantí postava své místo a v tom, že nadhled se střídá s hutnou postapo atmoškou aniž by to celé spadlo do sebeparodie nebo patosu. Kinozážitek jako hrom, ale První třída je pro mě pořád nedotknutelně na vrcholu.

Vikingové (2013) (seriál)

Uff, teda dost dlouho mi trvalo než jsem si k těmhle severskejm řezníkům našel cestu, ale jsem rád, že jsem zkouknul i druhou sérii. Všechny hlavní postavy jsou z prominutím pěkní parchanti, ale člověk jim i přesto tak nějak drží palce. Když si k tomu přidám tempo vyprávění příběhu a neskutečnou seveřanskou atmosféru, tak je z toho jeden z nejlepších seriálů posledních let.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Neskutečná debilovina bez atmosféry, bez pořádného příběhu a bez jediné zajímavé postavy, která se navíc celou dobu bere neskutečně vážně. K úplnému odchodu na párek chybělo snad už jen žonglování s česnekovými paličkami a nějaká ta pravá tupýrská lovestory.

Očista (2013)

Opravdu skvělý námět, který film solidně táhne zhruba do poloviny stopáže. Pak se bohužel všichni začnou chovat jako retardi (až na děti, které se tak pro jistotu chovají už od začátku) a pracně budované napětí je pryč. Každopádně druhému dílu dám šanci.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Je to dobře vymyšlené a netroufnu si tvrdit, že špatně natočené, ale prostě jsem se celou dobu tak nějak nudil. Závěr to nakonec zachránil, ale od tohohle kousku jsem čekal podstatně víc.

Avengers (2012)

Kecačky nechat, stopáž o 20 minut zkrátit a lučištníka vyhodit z kola ven a bylo by to na plnej počet. Takhle s lehkými výhradami za nějakých 85%, ale jako uzavření prvního avengerského cyklu velmi povedené.