The Morning Show - V temné noci duše je vždy 3:30 ráno (2019) (epizoda)

Trochu mi to přijde jako story Pravé brunetky a matky Rachel, ale od prvního okamžiku mám brutální slabost pro Coryho Ellisona (Billy Crudup). Souhlasím s vynikajicími hereckými výkony, zejm. od Jennifer Aniston, ale celkově hodně stopáže bych označil jako nudné, hluché či nezajímavé.

Černobyl (2019) (seriál)

Vše již bylo mnohokrát napsáno, s většinou souhlasím a tak jen dodám, že na tomto seriálu oceňuji i Craiga Mazina, který ke každé epizodě a) natočil hodinový podcast se spoustou informací z natáčení i co se nevešlo, b) publikoval scénář, jak slíbil. Jde o finální scénáře a ne ty původní, takže neobsahují vystřižené scény, které mě ale zajímaly především, protože pár z nich zmínil v podcastu. Na YouTube jsem u traileru našel tento výstižný komentář: "This was really hard to watch, but also impossible to stop watching."

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

11/10. 10 za epizodu a +1 za ten závěr s dobovými záběry. A potlesk vestoje.

Upgrade (2018)

Celou druhou polovinu filmu jsem přemýšlel o superschopnostech, které zařídil STEM - zda by něco takového v ideálním případě bylo možné i v reálném světě. Pátou hvězdičku ale přidávám za to, že jsem vůbec neměl tušení, o čem film vlastně je. Když se to podaří, zážitek z filmu to umocňuje. V minulosti se mi to osvědčilo např. u The Island.

Dobré místo (2016) (seriál)

Je to takový seriálový fast-food - v podstatě nic moc, plný prázdných kalor... minut, ale i přesto si dáte ještě další a další epizodu; patrně díky skvělému obsazení, v čele s Kristen Bell, Tedem Dansonem a samozřejmě D'Arcy Carden. Člověk si tak může užít tu trochu (bohužel) zajímavých nápadů a vtipů, kterými tvůrci lehce okořenili jednotlivé série. I já jsem se totiž musel k oblibě tohoto seriálu "prokoukat". Po první epizodě jsem ho chtěl zavrhnout, ale komentáře zde mě přesvědčily, že mám zkusit ještě pár dílů vydržet. Držel jsem celou první sérii a pořádně bavit jsem se začal u její poslední epizody a jejího twistu. Druhá série byla super, třetí je zatím o něco slabší, ale stále mě baví a nedočkavě vyhlížím každou další epizodu.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Zabka a Macchio v rozhovorech říkali, že nabídek udělat revival Karate Kid dostali (a odmítli) spousty, ale v tomto případě je tvůrci příjemně překvapili. A s tím musím souhlasit. Díky tomu i po 34 letech dokázali (spoiler alert!) před kameru dostat drtivou většinu původních herců, podobnou sbírku předvedli snad jen Postradatení, plus Robby vypadá, jako svého času "kickboxer" Jonathan Brandis. Rovněž obsahově to není vůbec špatné, epizody ukazují i spoustu nových (nepoužitých) záběrů z Karate Kida. Je to vlastně jiný pohled na původní děj - koukal jsem na něj znovu a musím dát Johnnymu za pravdu, že Daniel-san byl vlastně taky pěkný prevít; navíc to není "jestřábí", ale "jeřábí" technika! Epizody obsahují spousty replik a narážek z/na Karate Kida, výborný herecký výkon Williama Žabky (háček přidávám pro zdůraznění jeho českých prarodičů; za roli si zaslouží minimálně nějakou nominaci). Můj hlavní problém se seriálem je, že nejsem příznivcem "binge-watchingu", ale děj jednotlivých epizod mě k tomu často strhává. Prakticky nikdy neskončím jen u té jedné plánované. | S1: 5/5 -> 4/5 | S2: 5/5 | S3: 3/5 | S4: 4/5 | S5: ?/5

Pat a Mat znovu v akci (2018)

Osobně bych ocenil méně prvoplánových gagů a více starého dobrého kutění. Chápu, že dětem to stačí, ale stejně. Přišlo mi zajímavé pozorovat, jak se děti a dospělí smějí jiným věcem. V některých epizodách jsem se ale zasmál třeba jen jednou, naštěstí taková sekačka byla fakt nabitá :-) Celkově mě Pat a Mat ve filmu bavilo o něco více, než toto. Dabované předěly hodnotím kladně za předpokladu, že je to jen "lepidlo" pro kino.

Krotitelé duchů (2016)

Některé činnosti by měly zůstat mužům, jako třeba hokej, nebo krocení duchů. Scény byly primárně dvojí - buď mě štvaly, že byly (byť vzdáleně) vykra... inspirované předchozími filmy, nebo mě štvaly, že něco takového ke krotitelům prostě nepatří. Hrdinkám v podání Roseanne, Donna, Lesbian a Serena jsem to nevěřil a tak jsem si vlastně užil pouze povedené vizuály a Chrise Hemswortha, což jsem od filmu se čtyřmi hlavními představitelkami tedy vážně neočekával. Možná bych přidal hvězdičku, kdybych býval nesáhl po "extended" verzi. A nebo kdybych na původních filmech nevyrostl a neznal je oba nazpaměť.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Fajnové zakončení mé oblíbené série básníků. Film je na tři hvězdičky, ale čtvrtou přidávám za téměř původní herecké obsazení a za poslední Štěpánovu větu při jeho závěrečném rozhovoru s Kendym.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Hádejte, proč mám v nicku "miki"... :-D Po letech jsem náhodou zavadil o jeden díl a krátce poté sjel naráz první dvě série.