Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Nevěřil bych že to budou jen tři, protože vzhledem k mé lásce k pořadu jsem obrovsky benevolentní vůči nedostatkům, ale tohle bylo opravdu slabé. Cast nepříliš sympatický, což ale ještě nemusí znamenat pohromu, ovšem atmosféra šla jaksi do kopru, pocit skvěle řešené dobrodružné podívané, kde se těšíte na každou soutěž o odměnu a tleskáte pořadatelů, zatímco trpce toužíte vychutnávat si jí na vlastní kůži je ta tam. Místo toho máte pocit nejen že došli peníze na čokoládu, ale že se nás tady navíc snaží někdo velice nešťastně ukonejšit přemírou emocí a slziček. Nefunguje to a je to vlastně dost smutné. Nějaký čerstvý vítr do příští série prosím a nebuďte židi a pusťte jim nějakou injekci, vždyť to bývalo tak veliké

American Horror Story - Freak Show (2014) (série) odpad!

...a bude se snižovat, třetí série byla už tak dost slabá záležitost a po shlédnutí prvního dílu série Cirkus Humberto se mi silně zvedal žaludek, kde jsou okultní praktiky v mysteriózním domě a křížení sifilisu s tuberou repasovaným doktorem Mengelem...bída...

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

- You know it's true, everything I do - I do it for you - Příběh o lásce, velké odvaze a přátelství. Kosťa jako sympatický šlechtic, pomáhající zrádcům Albionu od přebytečných zlaťáků a strážící půdu pro návrat Richarda lvího Srdce, jeho maurský přítel a společník Morgan Freeman, krásná Elizabeta z propasti jako lady Marion a naprosto bezkonkurenční zloduch Rickman ala šerif z Nottinghamu. A vůbec všichni ostatní včetně mnicha Tucka jsou zábavní a budete je mít rádi tak, či onak. " ooooo Robin Hood, ROBIN HOOD, pane bože, myslel jsem že jste obyčejní lupiči, dobrá, dobrá, nechte mě laskavě projet pane prosím, nechtě mě projet " " Jestli si přeješ aby pili víno boží, tak jen přes mou mrtvolu "

Jeepers Creepers (2001)

Přes neuvěřitelně stupidní chování hlavních postav a naprosto nelogického dění se na to dalo koukat. A to z důvodu solidně zpracovaného netvora, který určitě mimo jiné působí jako frontman severské black metalové kapely

Vetřelec ³ (1992)

Stísněnou atmosféru monstrózní obchodní, kosmické lodě Nostromo pod taktovkou Scotta, vystřídala úderná, vojenská akce na kolonistické planetě za režie Camerona, aby v třetím díle nastoupil pán bezůtěšných chmur Fincher a zpracoval nejlepší mimozemskou kreatůru po svém. Zde není prostor pro spekulace v čem je to horší nebo lepší než předchozí díly. Je to jiné, je to skvělé a je to naléhavé. Je to děsuplná a hrůzu nahánějící podívaná, kde úzké chodby, za Vámi zapadající elektronické dveře a žhavé olovo dostanou nový rozměr.

Zmizelá (2014)

Neubránil jsem se srovnávání s opusem Se7en, díky čemuž samozřejmě Gone Girl nemůžu prohlásit za nejlepší fincherův thriller. Celé to plynulo výrazně pomaleji a nedokázal jsem si vytvořit pouto ani k jedné z hlavních postav, přičemž Patrick Harris tomu lehce podrýval důstojnost. O to více potom potěšila scéna se skalpelem a bílými trenýrkami. Nic z toho však nemůže zvrátit dojem z perfektního, brilantního a propracovaného filmu. Fincher to zvládnul dokonale, zbožňuju jeho tvorbu, miluju jeho třetího Vetřelce, děkuji mu za snímek Sedm a prosím aby co nejdříve natočil další kult, nejlépe nějakou kvalitní ancikristovinu ala Seven !

Cesta do pravěku (1955)

,, Haló pane Mamut, jsme tady správně v pravěku ? " Nejdobrodružnější výprava do pravěké doby jakou může kluk zažít. Základní film pro každého mladého badatele. A my, starší kousci, zavzpomínáme na bezstarostné období našich životů a pokocháme se pohádkově krásným zpracováním obřích ještěrů a vůbec tamní fauny. PS: krvavě rudý západ slunce a epický souboj Ceratosauruse a Stegosauruse patří k památným momentům mého života. Geniální, nezapomenutelný zážitek, který strčí do kapsy všechny transformery a pacifikrimy naprosto s přehledem

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Tak jo viděl jsem díl s koněm a málem jsem si zabarvil :-D Musím proto zvednout hodnocení, tohle se jim povedlo https://www.youtube.com/watch?v=UetjU88oBd4 Česká soda je základ všeho, naprostá klasika a sněhulák jí nikdy nebude sahat ani k podkolenní jamce. Nemyslím si však že to je, nebo v minulosti byl Kohákův záměr. Chce prostě dělat ptákoviny, což se mu celkem daří. Někdy vkusně, někdy méně vkusně, ale pokud jsem si našel svoje alespoň v několika skečích, odpad si sněhulák nezaslouží. A teď musím končit, už dvanáct minut na mě čeká dole taxis

Interstellar (2014)

Zvuk varhan ještě nikdy neměl takovou sílu jako zde, odcházím z kina s pocitem jen těžko popsatelným. Bylo to obrovské, geniální, vesmírné. To nejlepší co tento rok nadělil. Vzhůru do oblak, skrze atmosféru až do nekonečna...napříč všemi dimenzemi, tam kde láska je tím největším rozměrem

Orka zabiják (1977)

Po nějakém čase musím hodnocení zvednout na plný počet a to z důvodu žalostného nedostatku slušných filmů, kde hlavní roli hraje zvíře, v tomto případě psychicky zdeptaná kosatka. Příběh je mnohem hlubší, než by jeden od takového konceptu čekal a závěrečná scéna se vyrovná i kolosálnímu zakončení románu o bílé velerybě. Hudba nadpozemského génia, mistra Morriconeho opět dovádí dílo k dokonalosti a dokresluje skličující a trpkou atmosféru.