• Krátkometrážní

Rok ďábla (2002)

Moje srdcovka a neskutečný zážitek i při druhém zhlédnutí. V první půli absurdní dokument, poté ještě absurdnější a šílenější mystifikace, které vévodí démonický Jaz Coleman. Geniální soundtrack z dílny génia Nohavici a kluků z "Českomoravské hudební společnosti" dodává filmu patřičnou existenciální atmosféru. 100%, pro mě se jedná o nejlepší český film.

Poslední zůstává (1996)

Poměrně laciný (rádoby)western, místy podle šablony známé z "bondovek", stojí a padá s neměnným výrazem ve tváři Bruce Willise, kterému až podezřele dlouho prochází hrát "dvojí hru" a přebíhat mezi znesvářenými gangy. Jak již bylo napsáno dříve, pro hlavní hrdinku bych se do podobného "dobrodružství" určitě nepustil a nedlouho po skončení filmu si nevybavím žádnou jinou postavu než Bruce... Nicméně kamera, Willis a prostředí to vytahují na průměrných 50%

Taxík (2008) (pořad)

Normálně bych asi dal za 3*, ale po zhlédnutí naprosto šílené epizody se zrozením Venouše se přikláním ke čtyřem. Háma má taky jenom jedny nervy... 70%

Diktátor (2012)

Viděno dvakrát a i podruhé jsem se královsky bavil nad sprchou "politicky nekorektního" humoru ze všech stran. Pár scén samozřejmě přehnaných, ale jakkoli mě příliš neoslovil Borat a AliG, tak zde se to Cohenovi podařilo v plné míře. Z poslední doby má nejoblíbenější komedie. P.S. Nic pro moralisty a slabší povahy, potom chápu, že jim film přijde aladeen... 95%

Hon (2012)

Až děsivě reálný příběh, který na mě ale bohužel nedolehl v plné míře. Nepochopitelné jednání ze strany Gréty se zdá poměrně nelogické, nicméně za větší problém beru absenci dlouhodobého tlaku na Lucase (vždy, když graduje, tak je přerušen nějakou jinou událostí). 80%

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Kultovní záležitost, se kterou mělo tu čest několik generací. Nezapomenutelná je píseň Vladimíra Vysockého při které zajíc laxně šplhá po laně na balkón.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Do roku 1989 skvěle zachycená dobová atmosféra, příběh na seriál taky docela ujde. Po revoluci je to o ničem a blíží se úrovni Ulicí v růžové zahradě... 50%

Zlaté oko (1995)

Brutálně přehnaná bondovka (skok do letadla, tanková krasojízda), která pro mě nakonec vyzněla spíš jako komedie. Na druhou stranu kvalitní Brosnan, kterému role sedla, a vesměs i dobře provedené efekty. 40%

Na dno vášně (1997)

Zajímavý snímek, i přes skvělou atmosféru, milostné scény a herecké výkony (Bardem, Neri) nemůžu dát plný počet. Překáží mi zřejmě tradiční Almodóvarova slabina, která je často zmiňována - zápletka jako z laciné telenovely (a v tomto filmu konkrétně mohlo být i více Penélope). 80%

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Příběh docela slabej, víc cením ZNK hry s nápaditějšíma zápletkama (Dwa, Doktořina krutá dřina).