• Krátkometrážní

Rozervaná objetí (2009)

V ostrém kontrastu jsou dvě části filmu - jedna s naprosto fantastickou Penélope a druhá, která je bez ní vzhledem k tempu a příběhu tuctová telenovela. Film je místy opravdu skvělý, scény mají náboj, avšak na druhou stranu celkový příběh není z nejsilnějších, čemuž sekundují mnohdy plytké dialogy... 60%

Antikrist (2009)

Po prvním zhlédnutí jsem byl šokován tradičními "specialitami" z dílny LvT, které jsem se z hodnocení snažil vynechat, což však příliš nešlo. S odstupem času ale film hodnotím jinak - těžká atmosféra, skvělá tajuplná příroda, zajímavé zvraty (půda, boty) a dobré herecké výkony. Druhá věc je, že kontroverzní LvT své filmy rád vyhání do extrému, což považuji v takové míře za zbytečné. Stojí za zhlédnutí, na tento film jen tak nezapomenu; celkově však jen(?) 60%.

Stoker (2013)

Kvalitní psychologické drama, ve kterém se dá najít plno různých odkazů, namátkou Hamlet, von Trierův Antikrist, Bram Stoker, Kubrickovo Shining atd. Skvěle zpracovaná hutná atmosféra, výkony ústřední trojice Mia/Kidman/Goode ve splynutí s tajuplnou noční přírodou a prostředím rozlehlého sídla jsou excelentní. Na druhou stranu se ve filmu dá najít pár nelogických věcí ve scénáři a závěr také mohl být lepší. 75%

Anna Karenina (2012)

Hodně moderně pojaté, což nemusí každému sednout; výprava, kulisy a divadelní prvky skvělé (občas přeháněné, ale dobovou atmosféru jsem cítil). Film byl oproti mým předpokladům ve slušném tempu a Keira, které zdatně sekunduje Taylor-Johnson jako Vronský, je po celou dobu přímo démonická. Je škoda, že celý film je v angličtině, což mi prostě nesedí k příběhu z carského Ruska. A závěr byl na můj vkus málo vypointovaný. Film stojí za to zhlédnout, ale na více než 70% to není.

Pařba ve Vegas (2009)

Pro mě jde asi o nejlepší klasickou komedii vůbec. Poměrně jednoduchý námět, který je ale zajímavě retrospektivně podáván divákovi. Originální hangoverský humor mně nesmírně sedl (Mike Tyson, tygr, fotky z party na konci), celý film je nářez kvalitních gagů a moje bránice opravdu dostala zabrat. A o tom komedie jsou. 100%

Pařba na třetí (2013)

Nevím, asi jsem čekal něco jiného, minimálně pokračování plné hangoverského situačního humoru. Tvůrci se ve trojce (logicky) pokusili o jiný příběh, který ale nebyl z nejsilnějších, a navíc byl hodně na úkor humoru. Celý film v podstatě odtáhl Zach Galifianakis, marně jsem čekal na moment, kdy se přidají ostatní a rozjede se šílený kolotoč jako v předchozích dílech (díky alespoň za titulkovou vsuvku).

Nebeské dny (1978)

Po právu vychvalovaná kamera, označována jako jedna z nejfenomenálnějších vůbec. Už jenom kvůli záběrům na panenskou přírodu za západu slunce se vyplatí tento snímek vidět; dále samozřejmě kvůli skvělému výběru prostředí a práci s denním světlem a stíny. Možná je však trochu škoda, že přírodní poetika dominuje takovým způsobem, že zastiňuje příběh filmu. 85%

Sportovní noviny (1994) (pořad)

Nebýt Borce na konec, tak je to čistý odpad... Do očí bijící je hlavně neprofesionalita v celé své kráse.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Zde se jedná o skutečnou špičku mezi českými filmy. I když od počátku všichni tuší, jak film dopadne, výkony ústřední dvojice Poláků vás nechávají v permanentním napětí. Bogusław Linda je zde ztělesněním zla a jde z něj strach. Dramatickou atmosféru po celou dobu filmu korunuje závěrečná scéna, ve které se ukáže pravá tvář pokryteckých vesničanů... 90%

Skyfall (2012)

Určitě nejlepší bondovka s Craigem, role mu byla konečně psána "na tělo". Znamenité akční scény a efekty, vkusný výběr prostředí (Macao, Shanghai, opuštěný ostrov, Skotsko) a pochvalu zaslouží režisér Sam Mendes, který 23. pokračování pozvedl o několik úrovní výše než předchozí Quantum. 95%