Alita: Bojový Anděl (2019)

Sympatické a svižné, avšak postupom času to bohužiaľ nič prevratné ani pamätné neponúka. Alite nemám čo vytknúť, Waltz mi neprišiel presvedčivý (sám nechápem ako to môžem napísať) a hra na pokračovanie mi tam proste nesedí. Film som nesledoval v kine a možno aj preto som nebol ohúrený vizuálom a mohol som sa spoľahnúť "iba" na príbeh, ktorý ma nedokázal dostatočne upútať...v skratke.

Milenci ze severního pólu (1998)

Až po vzhliadnutí zisťujem, že tento film mal toho istého režiséra ako Sex a Lucia. Počas sledovania som si aj povedal, že mi to príde povedomé. Keďže je to španielsky film, prepojenie s Luciou bolo zrejmé a napokon to všetko do seba zapadlo. Aká to náhoda všakže, práve pri tomto filme. Ako predchodca mi celé vyústenie ale neprišlo až tak premyslené, a dej celkovo bol o niečo slabší ako u neskoršieho Medema.

Lesní jahody (1957)

Retrospektívne ohľadnutie sa za životom, precitnutie vlastného prístupu k ľuďom a ich následné jednanie zobrazené zväčša v istých výjavoch hlavnej postavy. Tieto myšlienky filmu neboli nijak zvlášť hlboké, no sprostredkovanie bolo jasné, a bez väčších závad. PS: Ingrid Thulin <3

Vše o mé matce (1999)

Konzervatívne viac nekonvenčný film než čokoľvek, čo vychádza dnes, a to má už 20 rokov. Iste, spoločnosť je dnes s problematikou pohlaví oboznámená o čosi lepšie, no to sa ale ani nepriblížuje údernosti vykreslenia niektorých postáv v tomto snímku. Najzaujímavejšie je ale to, ako je to odprezentované stále s ľudskou tvárou, pomedzi tie dramatickejšie aj úsmevnejšie momenty. PS: Penélope Cruz

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Nadišiel čas na novú nesplniteľnú misiu, v znamení jej predchodcu no s istými nie príliš blahodarnými odchylkami. Rogue Nation bol dosť vyvážený kúsok na pomery špionážnej akcie, a povedal by som že v tomto Fallout príliš nezaostáva. Čo tou vyváženosťou myslím, je podiel zaujímavého príbehu, atraktívnej akcie a lokalít, nie príliš dementných dialógov a uspokojivých hereckých výkonov. Ako píšem, vo všetkých týchto ohľadoch Fallout nezaostáva, sú tam okamihy pri ktorých sa človek chytá za hlavu, iste, no pri záverečnej sekvencií bola akcia až neúnosná, pravdaže, z môjho subjektívneho pohľadu. Nepamätám si podobnú akčnú a dynamickú scénu s vrtuľníkmi akou disponoval záver Falloutu, či už je to pre niekoho príliš alebo nie, zaslúži si to uznanie. Ak Rogue Nation u mňa malo 4 hviezdy, rozhodne by som tento kúsok do série MI nechcel prílišne degradovať, skôr by som tento film ohodnotil ako o niečo slabšie 4 hviezdy a vlastne by som aj rád poznamenal, že sa teším na ďalší diel.

Láska nebeská (2003)

Film s kastingom tejto ráže ktorý dokonca funguje? Iste, nájdu sa tu aj linky ktoré vedú niekam do blba ale zábavných momentov ktoré to divákovi vynahradia je tu neúrekom. Najviac mi sadla Portugalsko-Anglická časť s Firthom no zvyšok veľmi nezaostával. Naozaj, ja ako nie prílišný nadšenec vianočných sviatkov som si tento film veľmi užil a to prekvapivo až po 16. rokoch od jeho premiéry!

John Wick 2 (2017)

Ak prvý John Wick dostal odo mňa 2 hviezdy, tu musím ísť nižšie. Efektnosť striel do lebečných oblastí pretrváva, samozrejme aj úsmevná organizácia, výrazy zainteresovaných, "vycibrené" dialógy či ťažkopádna dejová línia. Bolo milé opäť vidieť Keanu a Fishbourna v spoločnej scéne, no prílišná debilnosť celej tejto eskapády mi zabránila v užití si času, ktorý som si vyčlenil na sledovanie tohto filmu.

Před úsvitem (1995)

Sympatická, inteligentná, miestami (asi len jeden úsek?) trošku umelá a taktiež časovo limitovaná romanca dvoch mladých ľudí, ktorí v tomto zhluku emócií nezabúdajú na dopad ich krátkeho stretnutia. Ich úprimné a hlboké myšlienky či obavy s ktorými sa neváhali zdôveriť, a ich pochopenie pre toho druhého sa síce ponorilo hlboko do vôd idealizmu, no asi len to mi miestami udržalo môj priblblý úsmev na tvári.

Nevěrná (2002)

Stráca to nádych s posledným výdychom francúzskej šľapky.