Miluji tě modře (2017) odpad!

To měla být nějaká nepovedená reklama na La Putyku? To přece nemají zapotřebí... Odpad dávám jen velmi nerada, ale tady nelze jinak. Zrovna včera jsem tu komentovala český romantický film Pohádky pro Emu, kde byl děj jasný už od začátku, ale vůbec to nevadilo, naopak vše šlapalo jako po drátkách. Tady ale nefungovalo nic. Nevýrazní herci, většina z nich i značně nesympatická, děj, pokud se tam občas vyskytl, nudný, hloupý a často mimo realitu, jednotlivé obrazy na sebe nelogicky navazovaly a dialogy nedávaly smysl. Opravdu těžko se hledají pozitiva; možná neotřelé prostředí galerie, které to ale bohužel nevytrhne. Stejně tak neustálá přítomnost pěkných nahatých slečen film nemůže spasit.

Pohádky pro Emu (2016)

Od začátku bylo jasné, kam bude děj směřovat, ale vůbec mi to nevadilo. Příjemný romantický film, který ani nevypadá, že je české výroby.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Perfektní seriál, to se v českých vodách jen tak nevidí. Ke konci možná lehce ztrácí dech, ale stále si drží nadstandardní úroveň.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Perfektní seriál, konečně něco neotřelého.

Život a doba soudce A. K. - Série 2 (2017) (série)

První sérii jsem zatím neviděla, ale určitě na ní jednou dojde, protože ta druhá byla výborná. Konečně seriál, který se vymyká, kde není pozornost upřena na kriminálku a policejní akci, ale na to, co přijde poté. Zajímavé příběhy, zajímavá linka osobního života soudce a celkově výborné zpracování.

Manžel na hodinu (2016)

Popravdě jedničku si už nepamatuji, ale dala jsem jí kdysi 3 hvězdy, takže to nemohlo být úplně špatné. Ovšem toto mělo být co? Děj: 0, Vtip: 0. Za co vlastně dávám tu jednu hvězdu? Nevím, asi za Wohnouty?

Magický hlas rebelky (2014)

Já vám nevím, ale zdejší hodnocení mi přijde značně přehnané. Marta je skvělá, její příběh silný, ale dokument vlastně nic neřekl. Přijde mi to dost odfláklé a povrchní vyprávění o věcech dávno známých a řečených.

Zemský ráj to napohled (2009)

70. léta jsem nezažila, ale pokud bych je měla soudit podle tohoto filmu, tak to bylo strašně fajn. Disidenti proplouvali bez problémů, peněz bylo evidentně dost, i když do práce nechodili, sem tam nějaká ta provokace, která se obešla prakticky bez následků a hlavní bylo užít si nezávazný sex. Třeba to tak opravdu bylo. Třeba to byl jediný způsob, jak tu dobu ve zdraví přežít a nezbláznit se. Nevím, nemohu soudit. Každopádně chartisti po tomto filmu vypadají jako banda bohémských alkoholiků. Jo a striptýzová scéna mi už přišla dost přitažená za vlasy.

Bez kalhot XXL (2015)

Striptýz nesnáším. O to víc jsem byla mile překvapená z prvního dílu. Druhý už je bohužel propadák. Děj minimální, ale pořád jsem se těšila na velké finále, které to mělo zachránit. No nezachránilo. Čekala jsem nějakou bombu a ta se nedostavila. Jak rozplizle to začalo, tak to i skončilo. Podobné bezdějové filmy sází na efekt a např. na perfektní provedení originálních tanečních čísel, které je často vytáhne nahoru. Tady to bohužel chybělo.