Seznamte se, Joe Black (1998)

Někdy dokonalost vypadá nedokonale. No a někdy je dokonalost přece jenom dokonalá. Pan Hopkins je vždy zárukou pěkného filmu, Brad ukázal, že dokáže hrát i s mistrem v oboru. Celkové herecké obsazení zapadá a celkový dojem jde ruku v ruce smrtonostně nahoru. To by stačilo.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Kdyby se dnešní pohádkologové chytli za nos a natočili něco tak nevinného.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Nejenom krásná pohádka. V tomto filmu si příjdou na své i dospělí. Jiří Sovák v mladší podobě, ale už se svým talentem, který jak doufám bude znát ještě několik generací po nás. Smrťák je sympaťák. Jen škoda toho piva.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Vánoční opakovačka každý rok, ale i tak je to jedno z nejlepších, co můžou děti a dospělí vidět na Vánoce. Klasická pohádka v krásném zpracování režiséra Václava Vorlíčka. Sníh na Vánoce není jistotou, ale Popelka ano.

District 9 (2009)

No jednou uvidíte a nebude to dlouho trvat. Budou natočeny podobné filmy. Několikrát se již vyplatilo dělat film jako dokument a District 9 není vyjímka. Mimozemšťané sice vypadají, jak hloupé napodobeniny vetřelců, ale nakonec je jejich funkce vysvětlena tím, že jsou obyčejnými dělníky. V poslední době jediný pěkný kousek o našich kamarádech z jiného vesmírného sektoru.

Počátek (2010)

Veliké překvapení pro někoho jako já. Myslel jsem si, že tenhle žánr dosáhl už svého vrcholu. Samozřejmě jsem slyšel samou chválu, ale já na takové hromadné hálo nevěřím dokud nevidím. Šel jsem se tedy podívat a předem jsem se bál, že budu zklamán tím velkým očekáváním. Nebyl. Dokonce věřím, že jednou něco podobného v naší mysli bude možné. Konec Matrixu přichází Počátek.

Sám doma a bohatý (1994)

Kouzlo prvního dílu je nenávratně pryč. Stále to stejné v jiném prostředí, méně promyšlené a zdlouhavé. No nic, ale jako rodinná komedie svůj ůčel docela plní. Bohužel to mohlo být mnohem zábavnější. Tak jo dávám 2 *

12 opic (1995)

Pozvolna zapadá každý kousek do sebe až utvoří mistrovské dílo v kategorii sci-fi. Každý popsaný papír scénáře, každé slovo ve filmu se tisikrát zúročilo a představuje objemné a nepopsatelné chvění, které zanechává stopy jako drážky na gramofonové desce. Příběh, který napsal samotný čas a tedy existuje v zakřivení časo-prostoru. Konec = záčátek aneb koloběh života nikdo nezastaví.

Akta X (1993) (seriál)

Dříve, když jsem ještě neměl zcela jasně danou hranici mezi skutečností a fikcí jsem věřil, že něco takového je skutečně možné a odehrává se to pouze v Americe. Nejdříve se mi líbil Mulder, ale postupně kdy se utvářela ta hranice reality jsem poznal, že přece jenom to nejhezčí v seriálu je Scullyová. Dnes už se dokonce nebojím těch všemožných tajných případů. Nostalgicky si občas půstím úvodní znělku a dívám se na hvězdy.

Rok jedna (2009)

Uhozené komedie dokážou výborně uklidňovat. Jack Black sice není zcela duševně zdraví, ale o to více hraje to co umí. No kdybych se chvílemi nezasmál tak rozdávačný bych nebyl. Možná to byla chyba, ale líbí se mi to proto, že už vím co si tvůrci myslí o náboženství. Uznávám jeho lehkou podprůměrnost, ale dá se zde i něco málo naučit. Bohužel znám i horší filmy.