25. hodina (2002)

V první části filmu bych nikdy nevěřil v jeho výjimečnost. V první části filmu bych nevěřil, že ho zařadím mezi své oblíbence do první padesátky, ale za ten vybroušený konec, propracované hudební a vizuální zpracování jsem na něj náležitě pyšný. Tady jsem si opět opakoval pořekadlo, že mince má dvě strany.

Ztraceno v překladu (2003)

Po mnoha a mnoha komediích bych nečekal tak hluboký a nádherný romantický film. Romantické komedie jako takové řadím do svého žebříčku téměř nejníže, ale čas od času se nad sebou zamyslím a to díky takovým filmům jako je právě tento. Někomu se může zdát nudný, nenásilný, a bez zbytečných vtipů, ale já ho právě za tuto odlišnost miluji, protože člověk má mnoho chutí a je třeba vyzkoušet všechny možnosti. Dokonale jsem relaxoval u pohledu do míst, kde vše vypadá a voní jinak.

Fontána (2006)

Před mnoha lety jsem tento film viděl poprvé a jelikož jsem chodil přibližně do čtvrté třídy, tak jsem prošel zcela překvapen, ale povznesení se nekonalo. Dlouho jsem musel čekat než jsem se vrátil a mohl se znovu dotknout. Utekly další roky, které byly asi tak významné jako výhra našeho venkovského fotbalového týmu. Čekal jsem a byl jsem připravený se konečně napít. Nakonec mi došlo něco úplně jiného a nestal jsem se mocným, nesmrtelným, krásným, chytrým, oblíbeným. ale sám sebou o trochu více než kdy dřív.

Zdrojový kód (2011)

Po velmi dlouhé době jsem hledal dnešního krále scifi. Hned druhý pokus mi nahrál neopakovatelný prvotní zážitek toho jednoznačně propracovaného a snad i bezchybného filmu. Metoda postupného odkrývání něčeho nového a neznámého ,zde spojuje mosty mezi světy. Kdo ví, kdy přijde jeho poslední osmiminutová dohra?

Hranice života (2005)

Jedním douškem jsem vypil celý tento mix jednoho z nejzajímavějších filmů na téma osud a lidská podstata. Na začátku máme krásný obraz, který je v průběhu filmu víc a víc rozmazaný až se zdá, že je všechno pouze jedna velká iluze a já jsem pouhý stín jiné alternativy. Nebo je vše úplně jinak?

Jak chutná černá (1986)

Opravdu velmi zajímavá komedie, která je neprávem opíjena v posledních několika letech. Více než dobrá komedie s několika nezapomenutelnými momenty. Opožděně děkuji za všechny skvělé starší žánrovky a čekám i nějaké nové....

Muž ve stínu (2010)

Politiku mám velmi rád a nejvíce tu, která se nedotýká naší malé a krásné země. Bezpochyby jeden z těch lepších filmů minulého roku. Odhalování pravdy a minulosti nemá nikdo rád, ale v případě, že se jedná o někoho úplně jiného jsme více otevření k přemýšlení. Pomalé a však napínavé plné náznaků, které chystají něco nevšedního.....

eXistenZ (1999)

"Řekněte mi pravdu. Ještě pořád hrajeme?" Jeden z dalších mnou déle objevených skvostů, které jsou ušity na mojí sci-fi míru. Je zde vrstvení, které mi připomíná pouze Inception. Vynikající práce zpracovaného námětu.

Samantha Darko (2009)

Trochu více nabalování, trochu více osudů, trochu více přání. Jádro je pořád stejné, ale je znát že je již mírně opotřebeno. Druhý díl bez větší návaznosti je nudnější a nenadchne. Stejné postupy s málo inovacemi, které jsou průhledné, jak moje okna po jarním úklidu. Více road hledání sebe sama než v prvním dílu.

Synecdoche, New York (2008)

V první polovině filmu jsem se vůbec nechytal a nechápal o co jde v tomto filmu. Kdo jsou herci a kdo skuteční lidé? Jací jsme ve skutečnosti a co nás doopravdy zajímá a čeho se většina z nás bojí, tak že se i bojí na to jenom myslet? Škoda, že jsem nepoznal všechny narážky a náznaky, ale i tak jsem si dokázal vychutnat zas úplně jiný druh filmu, který je plný pocitů a myšlenek, které se snažíme hluboko uzamknout a dělat, že ten klíč který to všechno zamykal si přejeme aby vůbec neexistoval....