Hvězdný prach (2007)

Dlouho jsem nevěřil, co mi může a dokáže nabídnout nový fantasy svět. Pletl jsem se a navíc jsem se bavil po všech stránkách. Film nepostrádá žádné emoce a dává pocit úplnosti. Od první chvíle jsem se přestal nudit a kdybych měl s něčím srovnávat, tak možná jenom s Příběhem bratří Grimmů, ale to byl pouze slabý pohádkový odvar, který postrádal veškeré příměsi humoru, které tady dokonale kořenil Robert De Niro a samozřejmě další a další..... A jak napsal Sawy některé mnohem ohrávanější fantasy se můžou...... víte co.

Cashback (2006)

Nejdříve jsem se díval z takzvané chlapecké zvědavosti. Odměnou mi bylo něco mnohem cennějšího a upřímnějšího. Romantické avšak živé, vtipné no zkrátka silné a emoční. Osudy cest, které ukazují že i nevinné vtípky dokáží člověka posunout v jeho snech kupředu. Bez zbytečných nudných míst sem dostal osvěžující porci ženské krásy v prostoru, tak trochu mimo čas.

Zrození šampióna (2009)

Sportovní filmy jsou dle mého nejhorší možnou tématikou. Nebo se pletu? U tohoto snímku asi ano i když zde jde především o úplně něco jiného než je jenom sport. Sandra je zde krásná a sympatická. Nevím proč, ale filmy podle skutečných událostí jsou přece jenom lépe napsané než ty zcela vymyšlené, ale to se asi zase jenom pletu.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Film ukazující mnoho krás naší země, jak v rodinném kruhu, tak přírodních úkazů. Improvizace v těchto dřívějších filmech dostávala svůj prostor a na hercích bylo znát uvolnění a energie. Hodnota některých filmů se nedá odhadnout procenty ani hvězdičkami. Hlavní je to cítit.

Agatha Christie's Poirot - Únos Johnnieho Waverlyho (1989) (epizoda)

Tento díl mám hodně oblíbený, protože je to ten, který mi poprvé ukázal belgického gentlemana a jeho šedé buňky. Zápletka je sice prostá a vzhledem k dalším dílům méně propracovaná, ale moje oblíbená. Sice předvídatelné a v porovnání s ostatními díly i slabší napětí, ale nemůžu si pomoct. Já toho detektiva miluji.

Světlo ve tmě (2006)

Demi Moorová je další tajná láska, kterou jsem si hluboko uzamkl a nedám na ni dopustit. Tohle dramičko jsem si pouštěl již dvakrát po několika letech. Jak už všichni dobře víte, tenhle žánr je mým favoritem... Dokážu ocenit každý skvělý námět a přenesu se přes malé i větší chyby a vychutnávám si filmy bez zbytečných hledání chyb.

Páni kluci (1975)

Český film vyprávějící příběhy chlapců, který se může kvalitou a atmosférou řadit mezi nejlepší filmy pro mládež. Námět převzatý od spisovatele Marka Twaina je znám už od svého začátku a ten kdo četl knihu a aniž byl předem seznámen s faktem, že film je na daný námět, stejně mu to v průběhu filmu dojde. Film má mnoho kouzel dětství a kamarádství. První lásky, první životní nebezpečí a mnoho dalších vyjádření pocitů. Nezapomenutelná melodie doprovázena také nezapomenutelnými hláškami v neopakovatelném filmovém skvostu.

Uvězněni v čase (2007)

Hra času. Hlavní hrdina tentokrát není vládcem času, ale naopak je jeho otrokem. Čim více se snaží, tím vše vypadá beznadějněji. Film, kde stačí čtyři herci a možná proto si zaslouží větší uznání. Nápad cestovatele využit trochu jinak a patří mezi to zajímavější z celkové tvorby tohoto žánru.

Amélie z Montmartru (2001)

Romantické filmy jako takové v oblibě nemám, ale originální a výjimečné kousky si nenechám ujít. (Film mi byl doporučen :-)) Obrovský potenciál nápadu je bezpochyby nejlepším možným složením jedné velké roztrhané fotografie na desítky detailních kousků. Nádherné obrazy doprovázené temperamentní hudbou rozehřejí i to skleněné srdce a naplní ho radostí.