Zrodila se Astrid (2018)

Souhlasim s mistnimi uzivateli, ze by se asi v zivote Astrid Lindgrenove naslo vice zajimavejsich nametu pro film. Presto hodnotim nadprumerne.

Bez svatozáře (1963)

Dejove me to uplne neuspokojilo, ale herecke obsazeni a nektere dialogy nemaji chybu. Stejne tak vyborna rezie Ladislava Helgeho, ktera umi navodit bezvadnou atmosferu.

Warriors (1979)

Dobre a dynamicky natocene, ma to dobrou atmosferu. Ale dejove me to nebavilo, jednotlive postavy i cele gangy mi byly lhostejne.

Seber prachy a zmiz (1969)

Velice dobre a vtipne zahrany film o jednom gangsterovi. Urcite jeden z lepsich Allenovych filmu...

Berlin Calling (2008)

Ono to na prvni pohled muze vypadat, ze to dejove neni zadna slava. Ale hlavni postava je zajimava a ma to vybornou atmosferu. Ackoliv je mi tato hudba cizi, tak do obrazu byla zakomponovana vytecne.

Elektrický jezdec (1979)

Namet filmu a ani samotny pribeh me nezaujal. Herecke obsazeni dobre, ale za me Pollack snad az na Kondora neumi tocit lepsi filmy nez prumerne.

Střepy pro Evu (1978)

Za me tento prvni a posledni celovecerni film Rudolfa Adlera moc nevysel. Utahany dej, zcela neatraktivni zpracovani i pro divaka v normalizaci. Natoz pro toho dnesniho. Spise hodnotim snimek jako obraz doby, zvolene tema, herecke obsazeni... Film jako takovy nestoji za nic.

Zapomenutý svět komunismu (2009) (TV film)

Vzhledem k tematu, ktere me zajima, pridam jednu hvezdicku. Jinak se jedna o prumerny dokument zapadni produkce o zivote po druhe svetove valce v NDR, CSSR a v Rumunsku. Velka skoda, ze se nedostalo i na ostatni zeme vychodniho bloku... Kdo se o tuto dobu alespon trochu zajima, nic moc noveho se asi z dokumentu nedozvi, ale pro nejakou predstavu asi dostacujici. Je fajn, ze se na urcite veci divaji z ruznych pohledu. Nejlepsi dil je samozrejme Rumunsko, ale tady spise "zaslouzi pochvalu" samotny Ceausescu, jak tvurci filmu.

Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

Dobova zanrovka, kdy podobne dejove zmatenych komedii vznikalo spousta. Libilo se mi to, od rezie pres vtip, az po herecke obsazeni. I kdyz Lollobrigida neni uplne muj typ.-).

Dítě džungle (2011)

Zajimavy namet. Prijezd rodiny mezi domorodce a zivot vedle nich je pro divaka atraktivni a neni nouze ani o napeti. Osobne si myslim, ze film mel koncit odjezdem z dzungle. To vraceni se tam a pocitove preslapovani hlavni hrdinky uz mi prislo zbytecne. Nakonec to tedy vice jako tri hvezdicky nemuze dostat.