Budiž světlo (2006)

Téma sousedských sporů skloubené s tématem vánočním. Vznikla z toho zajímavá slátanina; obsazení mě vůbec nenadchlo, možná až na Kristin Davis, která sekundovala Broderickovi a DeVitovi docela dobře. Žeby z toho člověk umíral smíchy se bohužel říct nedá, některé scény byly dost vyhrocené a trapné .Ale zazněly tam pěkné koledy a docela příjemně vánočně to ke konci naladí..Takže s odřenýma ušima 3*.

Legenda o Vánocích (2007)

Krásný vánoční příběh o tom, že Santa je vlastně jen dobrosrdečný člověk, který si ledacos odepře, aby dopřál druhým. Ze začátku malý Nicholas osiří a ujme se ho chudá vesnice. Protože si nikdo nemůže dovolit živit jeden krk navíc, Nicholas putuje rok co rok od jedné rodiny k druhé. O každých Vánocích vyřeže dárky svým kamarádům ve vesnici a postaví je v noci před dveře. Zvrat nastane, když se ho ujme truhlář Lisakki, aby mu chlapec pomáhal vyřezávat nábytek. Každoroční stěhování je u konce a Nicholas získá věrného pomocníka na rozdávání dárků a jak roky plynou,postupně si osvojí i sobí spřežení...Hned od první minuty je jasné,k čemu se celý příběh uchyluje a kdože nám děj vypráví,což by mi vůbec nevadilo. Vánoce zbožňuju a Santa mi vůbec nevadí,naopak. Co bych ale vytkla a nemůžu překousnout je to, že se celý tenhle dojemný příběh odehrává v takovém jaksi taksi realistickém duchu a v posledním záběru najednou zničehonic Nicholas LÍTÁ na saních a je z něj už klasický Santa, kterého každý známe. .Bez vysvětlení. To se tam páni tvůrci teda opravdu nehodilo a samotný závěr je prostě na odpad. Nebýt toho, k dokonalému filmovému zážitku to nemá daleko.

Tarzan (1984)

Rozhodně nejlepší Tarzanovské zpracování, které konečně nepůsobí směšně nebo trapně. V dětství jsem na to koukala pořád dokola, se směsicí strachu a nadšení. Lambert jako Tarzan byl prostě skvělá volba, navíc úžasná atmosféra a celkově realistický a ponurejší náhled na Tarzana.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jakožto věrná fanynka prvních tří dílů jsem se na tento překvapivě netěšila. V nejlepším se má přestat a nejlepší mají Piráti za sebou. Bohužel, když to stále sype, proč z toho nevytřískat maximum - ač za cenu zničení původně kvalitní série. Chabá náhrada dvojice (která velice schází!) Knightley a Blooma( ale ti měli alespon rozum, že do toho nešli!) - tedy Penelope Cruz - mi jen potvrdila, že je všude maximálně na ozdobu. Naštěstí tam nebyla tolik, jak hlásaly reklamy a tak se dala překousnout. Akce, kostýmy, hudba a prostředí na jedničku. Jackovy kousky a nápadité útěky opět stály za to, jen tak vtipné už to nebylo. Příběh mě nebavil a opravdu se mi líbil jen vztah mezi mořskou pannou a knězem, který byl ale příšerně zakončený. Propad je sakra znát.

Záhada Blair Witch (1999)

Přeceněný..(cože,horor?) thriller, který si z diváka po celou dobu jen střílí skrz naprosto hrozné záběry. Scény ze dne jsou spíš jen jako zbytečná vata a vycpávka, které nemají naprosto co nabídnout. A v noci vás chtějí vyděsit holuby aktérů a třesoucí kamerou?Já to musela brzy vypnout s nechápavým zakroucením hlavy. Kroutím hlavou doteď, i když jsem Blair Witch dala šanci i mnohokrát po tom, vždy to skončilo stejně.

Prozacový národ (2001)

Sometimes it feels like we're all living in a Prozac nation. The United States of Depression. Zlatá osmdesátá léta, kalhoty co nejvýše vytažené, trička zastrkaná, Bruce Springsteen.. Lákadlem filmu pro mě byla jednoznačně jedna z mých "nej"Christina Ricci( už by se opravdu neměla odbarvovat, nesluší jí to), která sice nezklamala, ale ani nijak neuchvátila, bohužel. Není to její chyba, spíš bych řekla, že je na vině neustále opakující se scénář "na všechny jsem hnusná,mám depresi,pak se se všemi usmířím a jsem zase chvíli v pohodě" což k mému velkému zklamání působí už od začátku docela nudně. Tady prostě něco nefungovalo. Nějaké to ztotožnění s postavou se sice najde, ale od filmu čekám víc. Každopádně dobré Lizziiny hlášky a rozumy, nejspíš si přečtu knížku, jestli na ni narazím. Ale filmové zpracování ode mě dostává slabší tři hvězdy.

Terkel má problém (2004)

Neskutečně debilní prkotina, ale splnila svůj účel-pobavila :)

Iluzionista (2006)

Herecký koncert Edwarda Nortona a Paula Giamattiho. Edward, později zvaný jako Iluzionista Eisenheim, si podmaní svými kouzelnickými triky celé vídeňské publikum, včetně nadcházející nevěsty korunního prince Leopolda (až odpudivě dobrý Sewell). Sophie a mág si uvědomí, že se kdysi znali z dětství a tak se do sebe znovu zamilují. Mají to však těžké, když jim v cestě stojí sám princ Leopold a zkorumpovaný inspektor Uhl.Když se dvojice rozhodne uprchnout, následující ráno je Sophie nalezena mrtvá.. Nic však není jak se na první pohled zdá. Opěvovat Nortona je myslím zbytečné,role iluzionisty mu padla jako ušitá na míru a ani Biel nebyla špatná. Celkově výborná kamera, atmosféra, triky. U překvapivého vyvrcholení se člověk nestačí divit a to i po druhém shlédnutí!:) Všechno je jen iluze.

Pohřešovaní (2003) (seriál)

Jasně, není to bůhví co, ale sledovat se to určitě dá. Mírný nádech nadpřirozena u jinak obyčejné kriminálky vítám.

Bota jménem Melichar (1983)

..Aneb jak se v osmdesátých letech zamilovávalo do spolužáků a luxusních stříbrných bot :)Pořádný příběh to nemá, je to spíš taková směska, která ani nepřekvapí, ale ani neurazí. Rozhodně to nejlepší z Troškovy tvorby, která dnes za moc nestojí.