Ďáblova past (1961)

Vláčil byl vizuální mistr, ale jeho filmy byly tak nedivácké, že jsem měl velké problémy u nich vydržet a vnímat děj.

Halo (2022) (seriál)

Halo bylo pro videoherní fanoušky jedním z nejvíce vysněných projektů, bohužel seriálová podoba nepřináší dostatečné uspokojení. Úvod je celkem fajn, akce nijak strhující ale dostatečně působivá s velkou videoherní esencí, ale vše ostatní, ať už příběh nebo postavy je tak nezajímavé, že jsem se ke konci musel dost nutit, abych sérii dokoukal a držela mě jen občasná akce, které také mohlo být více.

Top Gun: Maverick (2022)

Tom Cruise je pořád největší a nejistější hitmaker současného Hollywoodu a jeho nový Top Gun je jak nostalgickou, tak i moderní akční peckou. Letecké scény nikdy nebyly lepší, příběh je přímočarý, osmdesátkový a odsýpá a vlastně vše funguje, tak jak divák očekává a přeje si. Jen zde není nic navíc, nijak to neposouvá akční žánr a vlastně to je pouze nenáročná a řemeslně bezchybná jednohubka, než film roku. Fandové prvního dílu si v klidu mohou přidat * a určitě jim ukápne nostalgická slzička. Není to dokonalé ani revoluční ale nemohlo to asi být lepší.

Turista (2022) (seriál)

Začíná to jako Duel, pokračuje jako mysteriózní thriller o hledání identity a ke konci jako by to snad chtělo být černohumorným thrillerem. Bohužel slušně rozjetý seriál, nedokáže vše uspokojivě uzavřít a poslední dva díly jsem už dojížděl na sílu, přestože dojde k překvapivému zvratu.

Hodní hoši (2019)

Superbad ze základky. Výborná komedie, která je na velmi tenké hranici nekorektní a trapné zábavy. Film je narvaný vtipnými situacemi i chytře vymyšlenými dialogy, které někdy pousmějí jindy vyvolají hlasitý smích. Ne všechny scény jsou dostatečně vypointované ale jako celek funguje na výbornou a dokáže i dojmout. Milé překvapení

Zase nepoužitelní (2022)

Jeden z nejsilnějších režisérů z Bessonovi stáje a akční buddy movie od Netflixu. Film má všechny typické neduhy netflixovské produkce, takže má mizernou akci, je minimálně vtipný, mezi ústřední dvojicí není žádná chemie a hlavně je vše tak o půl hodiny delší. Ze začátku jsem tomu ještě další docela věřil, ale po první hodině už zbylo pouze pěkné prostředí. Veliká škoda a ukázka toho, že velká volnost jinak šikovným tvůrcům škodí.

Sucho (2020)

Záhadná vražda rodiny a policista s velmi temnou minulostí. Sucho je ten typ filmu, který kombinuje detektivní zápletku o hledání vraha a psychologické drama o vylézajících kostlivcich ze skříně. Tempo velice pomalé a celé hledání vraha je vlastně vedlejší zápletkou a film se více zaměřuje na to, co se stalo v minulosti. Na jedno podívání slušné ale v ničem výjimečné.

Iveta (2022) (seriál)

Z očekávaného velkolepého životopisu, tragického osobního života legendární zpěvačky, vznikla uslzená, nepřesvědčivá telenovela, která se zaměřuje jen na malou část jejího příběhu. Ze všeho potěší jen slušný retro vizuál a snaživá Fialová.

Seveřan (2022)

Kdo si snad podle akčně pojatých trailerů myslel, že Eggers natočí lehce stravitelnou, krvavou řežbu, bude se šeredně mýlit. Tak jako já. Ne, že bych čekal, že Eggers natočí něco po vzoru Vikingů, ale přeci jen jsem očekával něco diváčtějšího. Seveřan není tak osobitě artový jako třeba Maják a ve výsledku ani tak pomalý, jako Čarodějnice, ale pořád je jeho tempo opravdu hodně pomalé a celkový přístup k látce nejde divákovy naproti ani o metr. Jako celek vypadá film velice dobře, je cítit ta špinavá, smradlavá atmosféra a když dojde na akci, není vyloženě strhující, ale je dost fyzická a pěkná na oko. Bohužel akčních scén je celkem tak 15 minut a mezi nimi je častokrát těžce stravitelný (ale jednoduchý) příběh o postavách, ke kterým nemá divák šanci, najít si nějaký vztah. Je dobře, že se čas od času objeví film, který jede mimo zajeté koleje mainstreamu, ale Eggers je až moc osobitý a pro diváka je těžké přijít mu na chuť.