Ad Astra (2019)

Pomalé, atmosférické, temné a sebestředné one man show, kde nejde o fyziku, ale o smysl života, který už příčetní lidé dávno znají. Proč mi to připomíná Willema Defoa a jeho autorský projekt z dvojky Mr. Beana? :-)

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Já se docela bavil a jednou jsem i zaslzel, ale to se mi stalo i u posledních Avengers a tam to bylo třikrát. Obávám se dalšího shlédnutí. Docela jsem rád za poslední scénu s Kylo Renem, i když osobně bych ho nechal naklonovat a nechat sežrat mravencema znovu a znovu s tím samým znovuzrozeným vědomím, jako Prométhea, ale tady zaslouženě. Pro mě každopádně poslední SW až do smrti. Dávám 4 za Rey, jinak tři a kousek.

Bohové Egypta (2016)

fakt zábavná ptákovina na vypnutí mozku aneb jak by vypadala egyptská mytologie, kdyby ji vymysleli Řekové. Ó velký Ra, no jasně: režisér se narodil v Egyptě řeckým rodičům :-)

Srážka s láskou (2019)

Rogen dává svůj už lehce vousatý standard, ale Charlize Theron je boží MCBP a nejlepší je na tripu :-)

Alita: Bojový Anděl (2019)

Moc pěkné a svižné, hvězda dolů za záměr udělat z této Miss Mnemonic jen první díl dojné krávy, není nic horšího než film bez pointy. Vlasy Ality by mohli příště udělat méně digitální, ale jinak příjemná podívaná.

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (2019)

V kině nás bylo jen pár, hlavně rodiny s dětmi, a pak já s přítelkyní. Ona tvrdila, že se bavila asi dvakrát (ale kecá, usmívala se skoro pořád), ale není na scifi, takže si to neužila tak, jako já (krabice od pizzy vede), výbuchy smíchu byly hlavně ode mne v tom tichu, kdy děti nedokázaly dospělé vtípky pochytit. Ale já si to dám určitě znovu :-)

Avengers: Endgame (2019)

Až na to, že jsem v půlce musel oželet 5 minut na pisoáru, jsem se poměrně bavil. Nepřemýšlel jsem, ale bavil jsem se. Sem tam mi logika vypnula, ale když Čáryfuk vykouzlil všechny králíky z klobouku, smáznul jsem všechna proti, zamáčknul slzu a nechal to celý plynout. A na odchodu z kina jsem si s neznámým spoludivákem pěkně podebatoval až k Mekáči, kde si on prostě musel jít dát hromadu cheeseburgerů :-) ale mělo to i další dva slzopudné momenty a jedno zhrozené pobavení nad Thórem :-)

Captain Marvel (2019)

Úvod do postavy, která bude mít zřejmě důležitou roli ultimátní zbraně v Endgame, zatím ale není jisté, jestli ji použijí jako bezduchou manipulativní loutku nebo bude mít vlastní názor, což ostatně bylo i její základní dilema v tomto příběhu. V zásadě je to ženský protějšek Starlorda, jen to není takový packal. Zábavná je trochu nuceně, pěkná je přirozeně, charisma si zatím buduje. Příjemná oddychovka před velkým finále.