Kiwi a Strit (2016) (seriál)

Velmi vtipně provedeno. A navíc mi to neleze na nervy ani po stém shlédnutí, k němuž jsem nucen dětmi. A to se fakt nedá říct o většině.

Až vyjde měsíc (2012)

Zvláštní, když jsem film viděl před lety, tak se dost líbil. A po letech? Vůbec mě ty absurdní situace nezaujaly, bylo jich příliš mnoho. Nechci říct, že to je špatný film. Jen prostě mě nějak vyčichnul. Určitě se mnohým bude líbit.

Už se nebojím (2013)

Moc příjemné na shlédnutí. A nebojte se, žádná slaďárna. Ono to téma je ve skutečnosti velmi vážné. Jen lidi, kteří zapomněli, jaké je to být dítětem, to nepochopí. Je jich hodně. Někdy zapomínají, že nemají dost síly toto vědomí unést ani v dospělosti. Právě pro ně tento film asi není.

Coco (2017)

Nedat 5 hvězd něčemu takovému, to bych musel bejt blbej! Fakt paráda. A když si to pustíte ještě navíc na dušičky...

Marťan (2015)

Marťan velmi potěšil. A to v poslední době u žánru sci-fi moc často napsat nemohu. Způsob zpracování filmu velmi slušel, nešlo to nikde až na krev... K plnému hodnocení něco málo schází, ale stejně se na film kouknu rád zase.

Teorie tygra (2016)

Pravdou je, že Teorii tygra by více slušely 4 hvězdičky. Ale když si člověk přečte některé bláboly zde hodnotících, kterým film asi šlápnul na kuří oko, nebo kritizují jen proto, že je to z naší produkce (můj praděda měl hezkou hlášku na takové: "Špatný pták, který do svého hnízda sere!"), zvednu to na plný počet. Protože nasrat blbce, to za tu jednu hvězdu navíc stojí. :))

Tahle země není pro starý (2007)

Rozporuplný film. Atmosféra úžasně vykreslená naráží na naprosto nelogické uvažování hrdinů... A čím více se blížil film ke konci, padala na mne únava, protože se vytrácel náboj (alespoň pro mne) a přestávalo mě to bavit. A pointa? Tu snad střihač raději vystřihl. Takže sečteno a podtrženo z počátečního nadšení se vyklubalo konečné nasrání (se nedá říct jinak) - za 3 hvězdy, ale nadržuju!

Smrtihlav (1998)

Síla! Jen škoda, že některé věci a myšlenky zůstaly jakoby (pro mne) nedotažené. Pak bych musel dát plnohodnotných 100% a některé novější filmy by nikdy nevznikly, protože myšlenka by již byla vytěžena. Atmosféra filmu se však povedla vykreslit naprosto dokonale. To doopravdy máte pocit, že vše na vás padá... A ono ne...

Constantine (2005)

Ne, tohle na mně nefunguje. Ale neberu to těm, kteří právě toto mají rádi.

Dobrodružství šesti trampů (1969) (seriál)

Kvalit knihy to nedosahuje ani zdaleka, protože kniha je prokládána tak úžasnými historkami, která by v této sérii naopak rušily. Přesto jako svědectví dobové musím hodnotit minimálně za 3 hvězdy. A jelikož seriálu Proč bychom se netopili jsem dal jednu hvězdu, třebas si ji nezasloužil, musím i tady přitlačit a zvednout na konečné 4. Ale kniha je kniha... U té by bylo i 5 hvězd málo.