Hanebný pancharti (2009)

Někdo musí slepé uličky kinematografie ohledat a říct: Tudy ne, přátelé! Tarantino umí skvěle přehánět, ale tady to přehnal. Hlavně ty zbytečné dialogy o ničem. To je tak vše, co k tomu ze svého pohledu mohu říct. Váhal jsem mezi dvě a tři. Nakonec jsem si položil otázku: Chci to vidět ještě jednou? Ani náhodou!

Svěrací kazajka (2005)

Kráse je v jednoduchosti. A toto je geniálně jednoduché. A jednoduše geniální. Ale asi to není pro každého. Má duše byla po něčem takovém docela hladová, proto byla dobře nakrmena.

Rohy (2013)

Nedokoukal jsem to, opravdu to nešlo! Začátek filmu mne zaujal, říkal jsem si, že je to zajímavý nápad, ale autoři to úspěšně hnali do absurdity celou dobu trvání filmu. Opravdu i ten čas, který jsem tomu věnoval, byl ztrátou času. Jednu hvězdu dávám jen proto, že jsem viděl i horší filmy, od kterých jsem uprchl ještě dříve.

Mezi námi děvčaty (2003)

Jestliže je cílem komedie pobavit, tak já chvílemi se smíchy za břicho popadal. Kolik hvězd v tom případě dát? Za 5! A bez debat!

Hodiny (2002)

A jestli to někdy úplně na 100% pochopím, tak hvězdu přidám. Nebo uberu, což nepředpokládám, protože za emoce a herecké výkony níže jít asi nelze.

Chlapectví (2014)

Velmi jsem se na film těšil, když jsem si přečetl, jak je natočen. Jenže ejhle! Již v polovině filmu jsem se začal nudit. Právě způsob natočení neumožnil více nechat rozjet určité zajímavější momenty. A na závěr si možná řeknete: Proč jsem se na to koukal? Hodnotit ihned po projekci, dal bych dvě hvězdy. S odstupem jednu přidávám. Film byl totiž realistický. Hrdinů není zase tolik, takto je to uvěřitelnější. A to je asi největší přínos filmu, že si nesnaží hrát na nic, čím není. Kdyby se to podařilo zkrátit celé pod 120 minut, možná bych dokázal dát i 4 hvězdy.

Hry lásky šálivé (1971)

Perfektní komedie, mne baví zejména druhá povídka. A ty řeči, že je to rozvláčné a mělo se to zkrátit? To už jste opravdu z amerických rádoby komedií někteří tak zblblí, že po komedii vyžadujete, aby na vás humor sypala od počátku do konce jak tatra písek z korby? Inu pro každého to asi není, zvláště ne pro ty, kteří neradi přemýšlí a nevyhledávají i skrytý humor, nebo jen úsměvy. Jejich chyba. Ale protože to nechápou, neznamená to ještě, že je to špatný film. Pan režisér Krejčík věděl moc dobře, co činí a výsledek stojí za to!

Případ Platfus (1985) (TV film)

Určitou rozporuplnost z této inscenace si v sobě nesu. Začnu negativy: Režie - nepřišlo mi to úplně zvládnuté, scénář se zdaleka nesnaží být tak "vtipný za každou cenu", jak je v určitých okamžicích ukazováno (scéna návštěvy Zuzany Bydžovské u Jaromíra Hanzlíka v kanceláři kina se proměnila ve frašku). Ve scénáři jsou dokonce jednotlivé postavy lépe propracovány, než jak nabízí tato inscenace. Teď již jen to pozitivní: Zuzana Bydžovská asi těžko mohla ovlivnit, jak byla nucena hrát nesmyslně koketně v již zmiňované scénce z kina, ve zbytku filmu hraje však již velmi uvěřitelně a mile, v závěru exceluje. Hanzlík si taky konečně jednou zahrál negativní roli! :)) Scénář super, kdysi jsem jej četl a proto jsem si myslel, že jsem tuto inscenaci již musel vidět. Dokonce jsem byl přesvědčen, že doktora Lískovce hrál (v mé představě pouze) Rudolf Hrušínský, který by se se svým sarkasmem na tuto roli velmi hodil. Pokud čtete scénář a před očima vám běží film, musí to být dobrý scénář, to mi nikdo nevymluví. A to nejlepší na závěr: Vlastimil Brodský - je třeba snad něco dodávat? Znáte někoho, kdo by se na tuto roli hodil lépe? Pozitiva nakonec výrazně převýšila nad negativy - 75%

Vlk (1994)

Až na to, že tento film nelze rozhodně označit jako horor (zaplaťpámbu!), spíše pak mysteriózní, vždy se na něj rád kouknu zas a zas. Zejména Jack a jeho živočišnost jsou lákadlem tohoto snímku, ovšem Michelle i James mu jsou velmi zdatnými "spoluhráči". Velmi příjemné a koukatelné, nicméně za plný počet dát nemohu - 80%.

Zombieland (2009)

Někdy jste "nuceni" shlédnout něco, co není šálek vaší kávy. Nu dobrá, když už tedy, budeme hodnotit: Kdyby se náhodou stalo to, co v této tragické komedii plné zombie (jak originální), a vy přežili tak dlouho, vlezete například ve Vídni do Prátru a pustíte všechny atrakce? A jak nasednete na rozjetou atrakci se také neřeší, že? A kde se stále bere ta elektřina po tak dlouhé době? Ani jádro nepoběží bez lidských zásahů bezchybně tak dlouho... Ano, jenom v této části je tolik "kojotin", že všechny předchozí v tomto (čím to jen nazvat) promíjím. I když se na to kouknu jako na parodii, je to odpad. Jediná skutečně světlá chvilka je Bill Murray, to byl alespoň nějaký nápad, bohužel zcela ojedinělý. Za něho dávám jednu hvězdu, jinak si to zasluhuje hodit do hajzlíku a spláchnout!