Domek z karet (2013) (seriál)

Americká politika pohledem chladného prototypu Machiavelliho Vladaře, který v honbě za pomstou mění pravidla hry a s přístupem geniálního šachisty promýšlí svůj další tah, tak aby se na konci této snahy plně chopil moci - ničím nesvázán. Kevin Spacey předvádí výkon na hranici absolutní dokonalosti!

Koupili jsme ZOO (2011)

Cukrová vata o netradičním americkém snu, ale s příjemným hereckým obsazením a jako vždy krásnou Scarlett!

Případ Thomase Crowna (1968)

Jeden z mála případů, kdy je remake lepší jak originál. Hodnocení tomu ale neodpovídá...

Sullivanovy cesty (1941)

I optikou 40. let málo vtipné a zmatečné. Každopádně Veronika Lake je jasnou famme fatal a její naivita a vztah k hlavnímu hrdinovi značně zlepšují dojem z filmu. Pro milovníky filmů zlaté éry Hollywoodu povinnost, pro ostatní spíše nedoporučuji.

Dohodnuto (2007) odpad!

Když jste natolik vnitřně silní, že dokážete bez újmy přežít 90 minut recyklovaných sraček, pak vás na konci filmu určitě uzemní, že další nenásilné náboženské filmy můžete najít na www.pravavira.cz. To, co mi nejspíš mělo dokázat, že se dá šťastně žít a najít lásku i jako fundamentální žid (dosaďte si víru podle libosti), mě ještě víc utvrdilo v přesvědčení že náboženství je zrůdná ideologie. Btw: Židovka a muslimka jako nejlepší kamarádky - jako vtip dobrý, ale zkuste se zamyslet co by vám na to řekli v Izraeli, nebo v Íránu...

Nymfomanka, část I. (2013)

Sausage festival v cca půlce filmu ubral tomuto i tak přeceňovanému majstrštyku jednu hvězdu.

Jasmíniny slzy (2013)

Woody, Woody, Woody... tvůj rukopis je nenapodobitelný a vždy rozpoznatelný (snad až na Match Point). Obstojné drama s prvky lehké komedie (ale jen opravdu poskrovnu), které nad vodou drží jen skvěle hrající Cate Blanchett, která se mi místy neskutečně hnusila a sakra mi nešlo do hlavy, jak to, že z ní ostatní chlapi na plátně šílí... Uvidíme jestli dostaneš (promiň za to tykání) pátého Oscara, ale Cate toho druhého zlatýho plešouna dostane určitě :)

Sexbomba od vedle (2004)

Asi pětkrát budete mít pocit, že právě v tomto okamžiku by film mohl už skončit a jen pohled na uběhlý čas dává tušit, že se ještě něco semele. A pokaždé je to o stupeň zábavnější a napínavější než předchozí "skoro-konec". Rozhodně se sluší napsat netradiční komedie, protože tou opravdu je. No a Elisha... co na to říct, snad jen škoda, že nemám takovou sousedku... God I wish so!!!

Klub poslední naděje (2013)

Jedním si můžete být jisti: hlavní hrdina není klaďas. AIDS nedostal náhodou a nebojuje proti národní zdravotní agentuře proto, že by byl samaritán. Jde mu o vlastní přežití. Ale Ron Woodroof se nevzdává, přestože mu lékaři předpovídají měsíc, on žije a to jen díky neschváleným lékům, které prodává se svým zprvu nechtěným partnerem, kterého naprosto úžasně ztvárnil Jared Leto (můj oscarový tip). Není třeba tu popisovat, že FDA se snaží jejich "podnikání", které ji připravuje o velkou sumu peněz, připravit všemi možnými prostředky. Asi nebudu spoilerovat, když řeknu, že Ron nakonec zemře, ale odhad lékařů překoná více jak 90x a během toho času pomůže oddálit smrt spoustě lidí a jeho samotného nemoc razantně změní. Pro mě horký kandidát na únorové ceny. (89. hodnocení a 17. komentář)

Gravitace (2013)

Neviděl jsem to ve 3D, což mi nejspíš ubralo 70% ze zážitku, ale od (dobrého) filmu krom obrazové extáze požaduji i dějovou linii a (zvláště v tomto případě) uvěřitelnost. Abych se dlouze nerozepisoval, můžu s klidným svědomím říci, že film mě nezaujal a až na pár scén témeř nudil. Jestli je tohle kandidát na Oscara, pak nevím... Na druhou stranu po technologické stránce je to skvělá podívaná a Sandra Bullock poprvé (podruhé) v životě opravdu hraje. Kolem a kolem jako nadšenec kosmických letů musím dát čtyři hvězdy, byť s odřenýma ušima. Na Oscara se mi zatím jeví jako jasný favorit Rush, ale ještě jsem neviděl 12 years a slave, takže soudy budu vynášet až po shlédnutí.