Hotarubi no mori e (2011)

Kdysi dávno jsem četla mangu a jako jednoduchému romantickému oneshotu jsem jí nevěnovala příliš velkou pozornost, ale neříkám, že mě příběh nenadchnul. Animované provedení však dodalo mnohem kouzelnější, příjemnější a romantičtější atmosféru než tomu bylo v manze. Krásný, jednoduchý příběh o lásce člověka a polovičního démona, kterou není možné uskutečnit. Animace je překrásná a dabing se mi taky líbil, není co dodat prostě další perla ve světě anime filmů.

Arn (2007)

Oproti Království nebeském trochu slabšího rázu, ale špatné to nebylo. Jen jsem se nemohla nepousmát nad tím, že mi bylo hned jasné jak film bude probíhat. SPOILER: Narodí se vyvolený, ten později někoho zachrání, bude slavný a pak se na scéně jako vždy objeví krásná ženská. Zbouchne jí, a protože nemohou být spolu kvůli společenským rozporům, pošlou ho do války, tam rovněž někomu zachrání život, vyhraje hafo těžkých bitev a vrátí se domů za dítětem a ženou. A pak jako vždy zemře v nějaké pitomé polní bitvě. Klasický historický film, ale provedení bylo dobré, hlavní herec pohledný a bitvy pěkně zachyceny takže ty tři hvězdičky rozhodně zaslouží.

Gejša (2005)

Film mě sice zaujal hlavně kvůli tomu, že se velmi zajímám o Asijskou kulturu a historii. Byla jsem však trochu zklamaná. Film se jakoby soustřeďuje hlavně na prostředí ale trochu zanedbává psychické rozpoložení postav. Zkrátka děj je jako by povrchový a člověka nedokáže vtáhnout do své atmosféry. Některé části jsou moc dlouhé a některé naopak moc krátké - celkově je film špatně vyvážený. Pokud vás ale zajímá kdo byly vlastně gejši, jaký život vedly a co za útrapy musely zakusit je film zábavný a poučný. Další co mě překvapilo bylo, že většina gejš ve filmu nebyly Japonky, ale číňanky a bylo to poznat. Celkově hodnotím čtyřmi hvězdičkami za pěknou dokumentaci života gejš.

Láska na druhý pohled (2009)

Celkově spíše takový obyčejný romantický film, který se ale může pyšnit zajímavou tématikou a pěkným zpracováním. Neřekla bych, že je to zrovna trhák roku ale není to ani žádný béčkový americký pokus o film. U obrazovky jsem vydržela hlavně proto, že mě některé lidské příběhy chytily za srdce a já chtěla vědět jak to skončí a také, že zde účinkovala má oblíbená herečka Jenifer Aniston. Dohromady tady máme pěkné romantické drama, kde jde ale sama romantika spíše do pozadí a děj se soustřeďuje spíše na citové rozpoložení hlavního hrdiny, občas trochu odlehčené trochou humoru avšak ne moc. Některé části filmu by mohly být delší a jiné naopak kratší, např. jsem trochu nepochopila moment kdy se spolu dva lidé rozhádali téměř do krve a potom skoro bez jakéhokoliv usmiřovacího rituálu spolu šli na rande. Film nám nenabízí nějakou extra romantiku, ale jistě nám poskytne pár témat k zamyšlení.

Mononoke (2007) (seriál)

Mononoke jsem shlédla nedávno a musím říct, že mě jakožto velmi vybíravého anime diváka, nesmírně zaujalo. Co se obsahu týče, nenašla jsem téměř žádné mouchy, no i když pár chybiček se vloudilo. Některé příběhy jsou velmi náročné na pochopení a chvíli trvá než vám dojde o co vlastně jde. Např. Nopperabou, příběh třetí, mě sice upoutal nejvíce, ale můžu se jen dohadovat, jestli chápu, co se vlastně stalo (jsem asi blbá nebo co :D). Na druhou stranu kladů má toto anime víc než dost. Je zvláštní, že v nemá v žánrech napsané, že je i psychologického charakteru. Já sama bych ho označila za úžasnou psychologickou podívanou. Hlavní charakter, tedy spíše takový vypravěč, který celou scénu nakonec ukončí mávnutím vymítacím mečem, mi přišel zkrátka dokonalý. Přesně takové mám nejradši, málomluvný, až přehnaně klidný, trochu zpomalený (i když divili byste se jak umí být rychlý), drzý, sarkastický a jako bonus je ještě i velmi pohledný. Žádného kladného hrdinu však čekat nemůžeme, ochrana lidí a jejich dobro ho upřímně nezajímá, jen si nesmírně užívá sledování tragicky propletených lidských osudů, strachu a utrpení. Když se všechno vysvětlí, je jeho hra u konce a mononoke po krátkém souboji putuje na onen svět. I přesto jsem si postavu potulného lékárníka nesmírně oblíbila a zařadila do nejoblíbenějších charakterů co jsem kdy viděla. Nevím proč na animaci jsem si zvykla hned a nepřišla mi vůbec tak strašná jak někteří říkají, ba naopak. Je pestrobarevná, krásná, její struktura dodává originalitu a celkově úžasně dotváří atmosféru tohoto uměleckého díla. Toto anime je prostě úžasné a myslím, že každý kdo alespoň trochu sleduje anime, by si ho měl zařadit do své kolonky ,,shlédnuté,, protože se opravdu jedná o jeden z pokladů světa anime.

Mawaru Penguindrum (2011) (seriál)

Tady mě opravdu nejvíce zaujal námět, přece jen, koho by napadli zrovna tučňáci? Ale i za tímto na pohled spíše úsměvným tématem se může skrývat něco hlubšího. Mawaru Penguindrum je toho důkazem, patří mezi jedno z nejlepších psychologických anime, které jsem viděla. V tomto podivuhodném příběhu, kde má všechno svůj důvod a každý svůj osud, se střídají dramatické životní situace s naopak velmi vtipnými momenty. To vše doprovázejí čtyři naprosto dokonalí tučňáci, kteří mě osobně totálně dorazili tím, že prostě nedokážou vypadat vážně ani ve vážných situacích. Kdyby každý z nás měl vedle sebe tučňáka představujícího náš charakter, byla by z toho myslím nejlepší komedie na světě...

Kurošicudži (2008) (seriál)

Přiznávám, originalita tady není na místě, ale to neznamená, že se z toho nedá stvořit něco dokonalého. Jelikož patřím k těm šíleným anime fandům, tak jsem anime viděla už opravdu hodně, ale takhle dobrých jen velmi málo. Nejlepší na celém příběhu je to, že smysl příběhu sahá mnohem hlouběji a není to jen nějaká plytká vykopávka, ve které jde jen o akci, rádoby humor a hezkou animaci. Kuroshitsuji můžete buď milovat, nebo nenávidět. A pokud vás to zaujme, tak zůstanete až do poslední epizody přimražení k sedačce. Celkově se dost nasmějete, pokocháte se krásnou animaci a nezaměnitelnou atmosférou 19. století, pár slz možná uroníte taky, hudba je krásná a podmanivá, na akční scény se tady rovněž rozhodně nezapomělo a jako třešničku na dortu si zažijete i pár horkých, dramatických chvilek, do kterých by jste se nikdy nechtěli dostat. Kuroshitsuji se zkrátka nádherné, tajemné anime plné skrytých lidských (i nelidských) stránek, často pravdivých životních situací a zlomů. Jediné co bych vytkla je občasná zdlouhavost některých scén a značná náročnost na udržení pozornosti při vysvětlování některých politických situací (většinou se zadíváte na nějakou postavu, v mém případě Sebastiana nebo Grella:)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Luxusní výstup Johnyho Deppa, sladká atmosféra a dávka nerafinovaného humoru z tohoto díla dělá opravdovou filmovou mňamku. Scénář se mi moc líbí a námět je originální, ve spojení s dobrou režií a herci se fakt má na co koukat. Doporučuju:)

Podfu(c)k (2000)

Tak tohle mě opravdu pobavilo! Vtipnost filmu se snad ani nedá popsat, záchvaty smíchu vás chytají snad každých pět minut! Zkrátka film popisující všechny radosti i starosti městské mafiánské smetánky! Každá postava je jedinečná a dodává filmu další nálož vtipných hlášek! Lepší komediální palbu (a to do slova) jsem nezažila. Říkáte si, tvrdé gangsterské prostředí, kde se jen vraždí a sekají se končetiny, tam jsou přece jen samí vážní a vychytralí lidé! Po shlédnutí tohoto filmu se až zhrozíte nad tím, že to vlastně tak není. Na větší bandu idiotů by jste nikde jinde nenarazili! Hodnotím na 150%.

Vzpomínky na lásku (2004)

Po shlédnutí tohoto filmu se mě zmocnila chvilková úzkost a tak trochu se mi sevřelo hrdlo. Zkrátka potkají se dva mladí lidé z trochu odlišných poměrů, ale i přesto zdá se všechno skvěle klape, přijde svatba, společné plány do budoucna a tak dále a pak. Se to všechno, jak tomu už v životě bývá, neuvěřitelně po**** a to tím nejneuvěřitelnějším způsobem. Už začátek filmu mě upoutal a nebyla jsem schopná se odlepit od monitoru, spousta vtipných scén doprovázených rozpustilou hudbou, krásné životní momentky, ale bohužel také nepříjemné zvraty, pochybnosti a jedna velká potvora zvaná osud. Dramatický scén rozhodně není málo a tak trochu to člověkem otřese, já jsem i přes svou snahu brečela jako malé dítě. Scénář je výborný, nemluvě o charakterech dotvářených skvělými hereckými výkony. Závěr filmu byl také trefou do černého, po skoro hodinovém emocionálním vypětí konečně pocítíte menší úlevu, nedopadlo to ani dobře, ale ani špatně. Rozhodně dávám pět hvězdiček za krásný filmový zážitek!