Vetřelec (1979)

Co říci a co nebylo ještě řečeno.Dnešní mladá generace možná Vetřelce nepochopí.Přijde ji efektama směšný a radši si pustí nějaky high end masakrózní thriler.Vetřelec je stejně starý jako já.Mám k němu neskonalý respekt a zařazuji ho mezi stěžejní díla uložená v mém mozku - 90%

Gladiátor (2000)

Epochální.Hudba je skvělá avšak stopáž mi připadala občas nudně dlouhá.Gladiátor je Ridleyho nostalgický epos - 85%

Dobrý ročník (2006)

Já chci taky vinici ve Francii a chci tam hlavně Marion Cotilard.Kdo by řekl že Ridley natočí takovou krásnou komedii a zrovna s tak drsným Russellem.Bavil jsem se a rád si koupím zase někdy pravé francouzké božolé - 80%

Babel (2006)

Skvostný snímek.Brad Pitt a Cate Blanchett spolu dokonalé sedí.Nejvíc drsný je příběh chůvy Amelie - 90%

Robin Hood (2010)

Celkem dopaplaný příběh o tomhle legendárním zbojníkovi.Těšil jsem se hodně a ve finále konstatuji nadprůměrný film.Kdyby se toho zhostil kdokoliv jiný tak je to Bčko, o který nezavadí ani slepec bez vkusu.Russell je drsnej Robin Cate Blanchett je dokonalá na středověké role...ale stejně jí to nejvíc sluší po boku Brada Pitta:-) - 80%

Království nebeské (2005)

Drsný Ridley Scott a jemný šampík Orlando.Hodně kontroverzní spojení, ale kupodivu funguje.Epochální, dobře zpracované a lahodící mému oku - 85%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Pro mne jednoznačně UVĚŘITELNÝ.Dobré obsazení.Liv Tyler je sexy.Dobré efekty ale po druhé se na to mrknu až... někdy... - 70%

Kult hákového kříže (1998)

Agitka pro napravení nácků.Život jde přece prožít i bez násilí.My měli tenhle film jako promítání v hodině Občanské Nauky.Doufám, že napravil aspoň hrst neomalených, unuděných holohlavců - 80%

Poslední Mohykán (1992)

Mohykána jsem bohužel zaspal a viděl jsem ho poprvé asi až někdy v roce 2001.Nechápu jak jsem jen mohl až tak pozdě.Společně se Statečným Srdcem nejlepší soundtrack.Film je neméně geniální.Bál jsem se, brečel jsem a poslední 10 minut ani nedýchal - 98%

Statečné srdce (1995)

Nikdy jsem nevěřil, že by něco tak dokonalého natočil Mel Gibson.Vždyť ty monstrózní bojové scény určitě nebyla prdel natočit.Vždy, když tenhle skvost vidím, běhá mi mráz po zádech.Je to dokonalost.Není k tomu co říci a kdo Statečné Srdce ještě - rychle napravit!!! Asi muj nejlepší historický film - 100%