• Thriller

Psycho (1960)

Alfred Hitchcock byl tak trochu šťoural a velice se mu líbilo otírat se o v té době dosti tabuizovaná témata.Pomyslný klacek měl sic dosti krátký,ale vrazil ho do společnosti intelektu až po loket.Poodkryl roušku tajemství zvané schizofrenie,a vmasíroval je divákovi rovnou do mozkových závitů.Přidejte si k tomu ďábelského Anthonyho Perkinse v dámském šatu a dílo dokonáno jest.Pro tehdejší publikum to muselo být zákonitě a zcela jistě šokující,a z kin odcházeli s rozporuplnými pocity.Zajímalo by mě jak by Alfred Hitchcock reagoval na dnešní dobu.Asi by ale tolik znechucen nebyl,ba naopak,zírá na nás z filmového nebe a žasne jak jeho naklíčený žánr prorůstá napříč všem generacím,a i dnes po tak dlouhé době má neustále nové a nové příznivce i odpůrce.Pro mě je snímek jasnou jedničkou,a Hitchcock člověk který před 51 lety nasadil laťku filmové hrůzy hodně vysoko.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

...TV Nova uvádí : Televizní noviny alá Traces of Death.Upozorňujeme rodiče, že následující záběry jsou pro vaše ratolesti zcela nevhodné!!Pro ně je vymezen čas až v samém závěru vysílání kde, Vašim harantům pustíme veselé dovádění křečka Šulina s hrachovým luskem.

Night of the Demons (2009)

Vždy jsem přemýšlel proč se točí nové a nové remaky kultovních děl,v tomto případě z roku 1988.Je to snad snaha tvůrců příblížit starší a o nesrovnatelně kvalitnější dílo mladším generacím,nebo za každou cenu těm starším připomenout zážitek z filmu v novém kabátě.Z každého remaku jsem znechucen,nenávidím je a z hrůzou čekám který další snímek bude znehodnocen amatérismem,kýčem,trapností a hlavně neschopností po uznání pro opravdové fanoušky hororu.Doporučuji si pustit první originál filmu a pak tento Mega chlív.Je to kaviár versus lejno.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Psal se přelom 80 a 90 let,a v jednom panelákovém bytě,seděla u videa z Tuzexu parta mladých nadšenců hororu.Z repráků televize se linul řev rozkládajících se zombíků kteří se dožadovali své porce mozků.Tu a tam zapraskala jak suchá větev spodina lebeční.Skvělou zábavu nám nekazil ani bezemoční,jednohlasý dabing.Ani za milión premiér v nových kinosálech bych nevyměnil atmosféru a nevšední zážitek v ten den v tom bytě.Pro mě je tento snímek jasnou klasikou žánru, a od těch dob se stal pro mě horor mou součástí.Dávám tudíž plný počet a to zcela oprávněně.

Chawoo (2009)

Jako komedie dobrý,ale kdyby tam naběhl náš slovanský geroj Bivoj bylo by to ještě lepší.

Prokletá vesnice (2010) (TV film) odpad!

Pochází z Berlína,za pár dní jí bude 18 a vrací se do svého rodného města Selmen.Proč?Má veliké nutkání objasnit sérii záhadných sebevražd svých vrstevnic právě v den 18 narozenin. ..........93 minut totální nudy,která ještě ke všemu uráží diváka svou naivitou,má diváka za totálního blba který si má myslet že představitelka cestuje po cizí zemi ve vláčku s tučným označením Českých Drah,která když běží za bílého dne a doběhne domů tak za okny tma jak v pytli.Jo tento film chtěl nakrmit diváka,bohužel já ty sousta nepozřel ba naopak,já je zvrátil tam kam patří,do odpadní roury.

Mučedníci (2008)

Je velice úsměvné kolik lidí tento snímek znechutil k vůli násilné povaze jistých scén.Pokud se v nějakém tuctovém hororu zabije,rozčtvrtí,rozkrájí parta pubescentů tak že krev je nutno přepočítávat na hektolitry,drůbky a cáry masa lítají vzduchem tak potom je vše v pořádku.Ale pokud jsou muka soustředěna na onu konkrétní osobu je to pro mnohé velice nepříjemné.Je to ve ztotožnění se s onou postavou protože jste nuceni prožívat torturu s ní.V tom případě vám blahopřeji,vytvořili jste rovnici : Stovka mrtvol je méně nežli jeden.Snímek Martyrs holt není pro každého.

Lidská stonožka (2009)

Zvrácená pouť do duše Dietera Lasera mnohé znechutila a pobouřila.Mě zaujala a pobavila.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Už jsem viděl snad všechno : Koně blít,hada chcát,uzel na zábradlí,stěrače v ponorce,ventilky v tanku ale tohle,to je taková ubohost.Kurva za mě ne a to ani náhodou.