Dexter (2006) (seriál)

Po zhlédnutí první řady jsem byla poněkud zklamaná. Zdálo se mi, že z námětu by šlo dostat víc. Především mi neseděl výběr nepříliš charismatického herce do role hlavního hrdiny. Tenhle "chlapík od vedle" mě zpočátku vůbec nezaujal. S postupem času jsem si ale seriál zamilovala a Halla jako Dextera si dokonce oblíbila. Seriál považuji za jeden z nejlepších počinů tohoto typu za poslední dobu. Od hodnocení plného počtu mě ale přeci jen několik skutečností odrazuje. Především je to nekoherentnost Dexterova jednání, nejprve nedokáže zabít člověka, který ho má v plánu dostat před soud, načež o pár sérií dál umlátí na záchodcích cizího chlapa jen proto, že se neumí chovat. Pak je tu také až příliš velké množství náhod, díky kterým Dexter vždy zázračně vybruslí. A v neposlední řadě fakt, že na skutečně dobré věci se dá podívat opakovaně, zatímco znovu zhlédnout Dextera mě nijak neláká. Sedmá série u konce a já se vracím s poslední hvězdou za stále špičkovou úroveň i po tak dlouhé době, což je rarita. Snad na podzim nepřijde zklamání.

ABBAmánie (1977) odpad!

Když to tehdy dávali v televizi, čekala jsem film. ABBU jsem nikdy nemusela.

Spice World (1997) odpad!

Jako malá jsem měla "spajsky" ráda a šla na film do kina. Vzhledem k tomu, že už tehdy mi bylo trapně při pohledu na to zvěrstvo odehrávající se na plátně, bude film asi opravdu něco. Řeči o pohledu na skutečnou lidskou tvář jsou k smíchu a celé tohle dílo k pláči.

Cry-Baby (1990) odpad!

Tohle byla podle mě neskutečně trapná sračka, nezasmála jsem se ani jednou, párkrát se spíš chytala za hlavu, hudba mě vůbec nezaujala a celé to panoptikum taky ne. Deppův výkon byl sice dobrý a tenhle herec se mi asi nikdy nezprotiví, ale nemůžu pořád dávat hvězdy jen za obsazení.

Teletubbies (1997) (seriál)

Normálně bych asi dala odpad, protože jde o neskutečný kýč a debilitu. Ale jelikož je pořad pro nejmenší děti a já mám tento věk už za sebou a ani jsem v době, kdy to běželo, neměla nablízku žádné batole, hodnotit nemůžu. Nedokážu posoudit, jestli něco takového může být pro děti přínosné.

Draculův švagr (1996) (seriál)

Poprvé se mi seriál líbil velmi, to jsem ale byla o dost mladší. Teď už mi přijde celkově průměrný s tím, že kvalita jednotlivých povídek dosti kolísá: Draculův švagr ** (bez pointy), Uškrcená laborantka *** ("pointa" bohužel dost předvídatelná), Láska na Kramberku **** (tato povídka má vtip), Pohřební vůz * (tahle ne), Poslední zločin Markýze de Sade * (pokud vím, de Sade za svého života nikoho nezabil), Guláš *** (stará dobrá klasika), Břitva ***** (jediná povídka, která výrazně převyšuje ostatní), Doktor Domián 0 (wtf?), Sokolí hnízdo * (předvídatelná nuda), Geniální plán **** (skvělé herecké obsazení i pointa), Domek v údolí *** (úsměvné), Vášeň **** (hezky drsné, hodnoceno ale spíš v porovnání s ostatními povídkami)

Dítě mi zničilo život (2005) (TV film)

Komentáře typu: "Jak to může někdo říct?" mi přijdou ubohé. To se zase někdo snaží moralizovat. Prostě se ti lidé tak cítí a přiznávají to. O děti se starají, tak nevím, proč by k tomu měli ještě tvrdit, jak je to naplňuje. Naopak ten konec mi přišel takový nucený, měl asi trochu obměkčit celkové vyznění dokumentu. Samozřejmě, že ti rodiče své děti mají rádi, ale ty sladké řeči nakonec mi prostě moc neseděly.

Temné stíny (2012)

Johnny Depp v roli upíra. Už dávno mi bylo jasné, že tohle musí v podání Tima Burtona fungovat. Jen škoda, že to nepřišlo dřív. Kombinace ponuré atmosféry a dějě s ironií a černým humorem, dříve tak mistrně zvládnutá např. ve Sweeney Toddovi, tady značně pokulhává. Jako kdyby film sám nevěděl, čím chce vlastně být. Některé momenty jsou přehnané, mnoho věcí je nedotažených, film postrádá děj a z humoru se dalo dostat mnohem víc. Triky by si zasloužily 3D provedení, osudová láska trochu více prostoru a energie, aby ji ostatní nepřehrávali. Navíc nechápu, proč byla do role obsazena tak nevýrazná herečka. Přeci jen, mluvit o plodných bocích ženy, která žádné nemá, to moc nesedí. Stejně jako upíří outfit s ulízanými vlasy. Jinak je herecké obsazení vybráno skvěle a film se i přes své nedostatky celkem příjemně sleduje. Moje čtyřhvězdičkové hodnocení je přehnané, dávám ho proto, že se mi Temné stíny líbili víc než Alenka, která tu má procent nějak moc.

Pingu (1990) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Tučňáčí jazyk je naprosto geniální. Nechápu, jak si tu někdo může stěžovat, že nemluví "normální řečí". Tnúúú-tnúúú!

Wishbone (1995) (seriál)

Tohle bylo divný...