Žárlivost (1962) (TV film)

Přišlo mi to dost trapné a velmi málo vtipné. Ty humorné zvraty v dialozích působí dětinsky a stylem "sranda za každou cenu." Horníček je podle mě podobně zoufalej a nepovedenej klaun jako například Josef Dvořák; oba se hrozně snaží, ale vtipné to opravdu není; o to víc se ale oba prožívají. Závěrečný tanečky jsou vyloženě výtvor choré mysli.

Lovci hlav (2011)

Nečekaně dobré a to zejména díky tomu, že mám se skandinávskými filmy spíše problém a nedůvěřuji jim, tudíž jsem čekal sračku. Děj má zajímavě strmý spád a film je natočen natolik zajímavě, že pozornost diváka neopadá. Nesbo má holt talent na kvalitní příběh, ačkoliv očividně jen za cenu mnoha nelogických zběsilostí a závěrečné rozuzlení je vyloženě k smíchu. Na filmu je pěkně vidět, jak je Skandinávie podivná krajina a jak jsou místní odporní lidé.

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks v další svojí přelomové roli, ve které dokazuje, jakej je hereckej génius. Děj filmu poněkud předvídatelný a nudný, Somálci jsou dost autentičtí (vyzáblí, zjizvení a nasraní). Bezúčelná agresivita teroristů byla dost přehnaná a přišla mi zbytečná. Nejvíc mě potěšili moji oblíbení SEALS

Frajeři ve Vegas (2013)

Pitomost s dobrým scénářem a skvělými herci. Občas jsem se zasmál, ale většinu času jsem spíš jen kroutil hlavou nad tím, jak urputnou měli tvůrci potřebu po většinu stopáže zobrazovat luxusní pipinky, který se vinou kolem krku sedmdesátiletých dědků, protože jsou fakt cool. Nejvíc mě ale asi pobavil 50 Cent, kterej vypadá, jako by se mu nepovedla plastika.

Domek z karet (2013) (seriál)

Byť já osobně politický dramata nesleduju a politika mě nudí, musím přiznat, že HoC je natočen tak výtečně, že si mě naprosto získal. Kevin Spacey je vynikající, jeho promluvy na kameru jsou geniální nápad a vůbec koncept seriálu je vynikající.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Je to docela sranda, ale jen za cenu, že je to taky dost bizar a crazy. Tak třeba Trojanova postava recepčního - zlodějíčka je sice srandovní, ale není z tohoto světa. Hrají tam moji milovaní herci z Dejvického divadla, takže jsem jim schopen odpustit skoro vše, ale na to, že je to dílo Prušinovského, tvůrce geniálního Okresního přeboru, je to celkem nic moc. Podobnost s Hotýlkem je do očí bijící.

První republika (2014) (seriál)

Při pokusu zadívat se do prvního dílu jsem až nevěřícně zíral, jak je to špatně natočeno. Připitomělej scénář v ústech herců působí strašně křečovitě a hloupě, takže máte neustále dojem, že herci přehrávají, byť oni sami za to očividně nemůžou.

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Je zajímavé, že sestupně strmou kariéru páně Šteindlera (připomínající volný pád) nikdy nikdo moc nekomentoval. Od dob legendární Sody a Vrať se do hrobu, tedy za posledních 20 let, nehrál v ničem, co by stálo za řeč a coby režisér snad naposledy točil sračkoidní Perníkovou věž, smutné.

Egypťan Sinuhet (1954)

Směšně patetický výkony přehrávajících herců v prostředí papundeklových kulis. Klasický 50. léta.

Paragrafy na kolech (1984) (seriál)

První díl Sousedé byl dost o ničem a dost jsem se nudil. Hlavně proto, že nemám rád Císlera, příliš mi připomíná mýho strejdu. Pak jsem ale viděl díl Stopařka a přestože jsem musel strpět strašlivou Stašovou, královsky jsem se bavil u manželské dvojice Bohdalová - Křiváček, to byly výkony, které mi vynahradily snad i toho Císlera.