Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jasná ukázka toho, že jako kult vnímá každý něco jiného. Pro mě je Pulp Fiction lehce nadprůměrným filmem. Nic víc, nic míň.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Tenhle film se zapíše do mé paměti tak, že jak na jedničce, tak na dvojce jsem byl ve stejném vesnickém kině. Jednička byla perfekt, dvojka stála za prdlačku. Plitké, neoriginální, zbytečně násilné a lehce uspávající. Nelíbilo se mě to a dětem v kině taky ne, páč od poloviny (či abych filmu nekřivdil... od druhé třetiny) dělaly soustavně bordel.

Hledá se Dory (2016)

Malinko horší než Finding Nemo, 3D projekce taky nevyužila plně svůj potenciál, ale pořád to byla moc pěkná podívaná se skvělým soundtrackem.

Neobyčejné ženy (2011) (seriál)

Viděl jsem díl o Coco Chanel. Nejsem ani buzna ani módní guru, ale líbí se mi chytré emancipované a samostatné ženy. Tahle kriteria Coco až na nacistický úlet beze zbytku splňovala a za to, co dokázala, by ji nejen každá žena měla být vděčná.

Prázdniny v Černobylu (2015)

Velmi děkuji autorovi, že mi umožnil podílet se na tomto po technické stránce naprosto profesionálním díle. Jelikož je to autorova prvotina, musím oznámkovat čtyřmi hvězdami, protože obsahuje spoustu jímavým záběrů a dialogů. Chybí však cíl, za kterým by se dokument ubíral, což je velká škoda, jinak by měl totiž dokument nesporný potenciál. Určitá scénáristická roztříštěnost mě docela mrzela a celkový dojem to lehce nahlodalo. Věřím však, že je to odrazový můstek k výšinám, které nelze zatím dohlédnout!

Excalibur (1981)

Čirá fantazie. A dechberoucí závěr!

Kniha džunglí (2016)

Na Knihu džunglí jsem se těšil tolik, že jsem si koupil Kiplingovu knížku a den před kinem jsem jí dočetl a to se ukázalo největším kamenem úrazu. I když to bylo 3D a vizuálně krásné, od prvopočátku mě strašně rozčilovalo, jak se film odchyluje od předlohy. Přišlo mi, že scénáristé nasypali postavičky z knížky do mixéru a po důkladném promíchání vytahali úplně jiné tvory, a tak se z přísného, moudrého Balúa stal dobrotivý debil, který se snaží zákony džungle, pokud možno, ochcat. Krajta Ká získala vyloženě negativní povahu, a opice měli svého vládce, ačkoli v knize je explicitně opakovaně řečeno, že žádného nemají a neřídí se žádnými zákony. V mnoha ohledech film překroutil poetický příběh a udělal z něj komedii, která notabene nenese žádné zásadní poselství. Dvě hvězdy za grafiku, ostatní stojí za hovno. Pardon.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Možná za to může třetí řada v kině, kdy jsme byli nalepeni ksichtama na plátno, až jsme z toho nabyli pocitu, že jsme tam... spíš ale příjemná přátelská atmosféra filmu s kupou hlášek, které se sice sotva stanou kultem, určitě vás však mnoho z nich pobaví... ať tak či tak noví Básníci mě mile překvapili a s klidným svědomím je doporučuji všem, co si chtějí užít nenáročný rodinný film.

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Bezobsažné. Polovina záběrů proběhla medii ještě před premiérou a ten zbytek nepřinesl nic, co bychom nevěděli.

Vlákna (1984) (TV film)

Čekal jsem všelicos, ale takhle drsně a s dokumentaristickou precisností natočenou podívanou opravdu ne! Teprve po tomhle vysoce sugestivním snímku jsem si uvědomil, že mír, v kterém žijeme, je dar, kterého se nesmíme nikdy vzdát. V dnešní neklidné době je totiž pocit bezpečí tak samozřejmá hodnota, že jsme si skoro nevšimli, že jí pomalu a jistě ztrácíme.