Básník války (2007)

Průměrně zpracované stokrát natočené téma s kvalitním hereckým ansámblem. Příjemně překvapí také cameo Roye Schneidera. Víckrát si tento film už nepustím.

Síla odvahy (2008)

Nadprůměrný film o francouzském ženském odboji podle skutečné události se mne vcelku líbil, i když to trochu kazila nevěrohodná pointa v závěru filmu. Všechny ženské herecké představitelky byly skvělé, i když nejvíce dostala prostoru výtečná Sophie Marceau, který veskrze na výbornou využila. Jen mne mrzelo, že byl málo využit Moritz Bleibtreu. Zajímavé téma, průměrně zpracováno, nadprůměrné herecké obsazení.

Úhel pohledu (2008)

Film sledujeme od začátku až do konce z pohledu několika různých lidí, abychom se až v závěru dočkali překvapivého rozuzlení příběhu. Film, od kterého jsem nic nečekala, mne velmi příjemně překvapil. Neotřelou formou, solidní stopáží, kvalitními hereckými výkony, ať už známými či méně známými herci v čele s Dennisem Quidem.

Jmenuji se Sam (2001)

Neskutečně dojemné a lidské. Film, který mne chytnul za srdce a už nepustil ani při opakovaném sledování. Příběhu také hodně pomáhají herecké výkony všech představitelů v čele s famozním Seanem Pennem. I když ani Michelle Pfeiffer se nedala zahanbit a její výkon je snadno uvěřitelný. A malá Dakota Fanning je kapitola sama pro sebe.

OSS 117: Ztracen v Riu (2009)

Neskutečně vtipná parodie na Jamese Bonda a ostatní franouzské špionážní filmy s přidanou hodnotou, kterou je okouzlující a šarmantní Jean Dujardin. Už pro jeho kouzlo stojí za to tento film vidět.

Dveře v podlaze (2004)

Intimní rodinné drama s výbornými hereckými výkony všech představitelů v čele se skvostným Jeffem Bridgesem se mne velmi líbilo. Tento film je natočen podle bestselleru Johna irvinga Rok vdovou, a poněvadž jsem také knihu četla, tak mohu srovnávat a z tohoto srovnání mne vychází, jak kniha, tak i film na stejné úrovni, která je vynikající. A musím také poukázat na to, že tento film jsem si pořídila za nemalý finanční obnos na DVD, což o něčem svědčí.

Mapa lidského srdce (1992)

Tak tento nenápadný film, od kterého jsem nic nečekala, mne velmi příjemně překvapil. Originální příběh a originální zpracování s hereckým obsazením vesměs neznámými herci, kterému vévodí Jason Scott Lee v hlavní roli, to vše přispívá k tomu, že tento film mne hluboce dojal a nadchl a mohu jej kdykoli vidět znovu a neomrzí.

Tanec s vlky (1990)

Comeback westernové tematiky a pro mne vrcholné režijní dílo Kevina Costnera, které se už později bohužel neopakovalo. Toto dílko ač tři hodiny dlouhé vůbec nenudí, ba právě naopak. Jedním slovem je tento film po všech stránkách dokonalý. A můžete jej vidět stále dokola.

Nebezpečný klient (1994)

Tento thriller je pro mne nejlepší z filmů podle předlohy Johna Grishama. Napínavá podívaná, které přidávají body zkušená Susan Sarandon a mladičký talent Brad Renfo, který bohužel tragicky zahynul. K tomuto thrilleru se ráda vracím.

Forrest Gump (1994)

Tento film je sice už z roku 1994, ale stále se na něj mohu dívat s nadšením. Po všech stránkách je to dokonalý film. A "život je opravdu jako čokoláda".