Super 8 (2011)

Novodobý E.T. 21. století, navíc nerežírovaný Stevenem Spielbergem. První polovina filmu se mi líbila víc. Kdyby byl film kratší, bylo by i mé hodnocení lepší. Celému filmu napomáhá atmosféra 70. let a skvěle vybraní dětští herci. A Elle Fanning je už teď famozní herečka, která předčila svou starší sestru. A ještě malou výtku na závěr: režisér J. J. Abrams se mohl obšírněji věnovat hrdinům, kdežto více staví na odiv vizuální stránku.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Příjemné filmové překvapení a milá romantická komedie s vynikajícími hereckými výkony. A Ryan Gosling je vážně sexy.

Captain America: První Avenger (2011)

I když tento druh filmu není mojí srdeční záležitostí, přesto se na něj dalo dívat. Tento film má svoje plusy i mínusy. K těm plusům bych zařadila výtečné hlášky a první polovinu filmu před zrozením superhrdiny a herecké výkony všech představitelů. A naopak k mínusům bych zařadila typické americké vlastenectví. I když se jedná o přenos typického amerického komiksu na filmové plátno, přesto mohl být lépe zpracován.

Muži v naději (2011)

Režisér Jiří Vejdělek mne opět nezklamal. Bavila jsem se od začátku až do konce. Herci byli všichni výborní, jen Petra Hřebíčková mne moc v roli Ondřejovy manželky nesedla. Nejvíc se mi líbila Simona Stašová a její skon v polovině filmu jsem obrečela. A Vica Kerekés by si už mohla zažádat o patent na svůdné děvy. Po dlouhé době vynikající česká komedie, na kterou je radost pohledět.

Ošetřovatel (2011)

Průměrná americká komedie na jedno zkouknutí.

Zrození Planety opic (2011)

Tak od tohohle vyloženě letního blockbustera jsem nic moc nečekala, ale výsledek předčil mé očekávání. Děj se sype jako dobře natažené švýcarské hodinky a nejsou v něm žádná hluchá místa a ani herci nedělají filmu ostudu. Ale celý film stojí a padá s šimpanzem Caesarem, jehož podobu mu vtiskl představitel Gluma Andy Serkis, který působí tak realisticky, že jsem úplně zapomněla, že nesleduji živou postavu a velmi jsem mu fandila. Tento film vůbec neudělal hanbu své dosavadní opičí rodině. A už se těším na další pokračování šimpanzího hrdiny.

Muž, který plakal (2000)

Drama se silným námětem, které je postaveno především na hereckých výkonech všech představitelů v čele s famozní Christinou Ricci. Ale k nejvyššímu hodnocení mi tam cosi chybí.

Evelyn (2002)

Dojemný snímek, který vznikl na základě skutečné události pojednává o otci, kterému byli odebrány jeho děti, poté, co od něj odešla jeho žena. Výbornému snímku ještě podtrhuje atmosféru irský duch s tradičními irskými písničkami. A výborně hrající Pierce Brosnan dokazuje, že umí zahrát nejen Jamese Bonda. Ale nejvíc se mne líbila malá holčička hrající hlavní představitelku Evelyn.

Čas tajemství, čas lásek (2007) (TV film)

Jedním slovem božské. Ač jsem četla tuto nádhernou knihu, kde se autor vrací ve svých vzpomínkách do dětství a prožíváme s ním všední starosti, přátelství i první lásku, tak tento televizní snímek se od něj vůbec neliší. I skvěle vybraní herci, pro mne takřka neznámí jsou velkou devizou snímku. Mohu vřele doporučit, jak tento film, tak i knihu.

Spálené mosty (2008)

Milý nenápadný film pro romantické snílky s charizmatickým Colinem Firthem a pro mne neznámými výtečnými představitelkami jeho filmových dcer. Alespoň pro mne příjemné překvapení.