Šéfové na zabití (2011)

Skvělý nápad a hvězdné herecké obsazení slibovalo větší pecku. Je to vtipné, zábavné, ale na nadprůměrné hodnocení tento film nemá. Celý film se střídají silnější momenty se slabšími. Herecké osazenstvo je přesné a uvěřitelné. I když nejvíce se mi líbila Jennifer Aniston v pro ni netypické roli. A trestuhodně nevyužit byl Donald Sutherland v mini roličce. Mohla z toho být kult komedie, takhle je to pouze zdařilá jednohubka, na kterou hned zapomenete.

Jana Eyrová (2011)

Ač jsem viděla všechny adaptace filmové i televizní a četla tuto známou knihu Charlotte Brontëové, tak toto nejnovější zpracování tolik známé látky mne opravdu dostalo do kolen. Skvěle vybraná hudba, perfektně vybraní herci jen dokreslují atmosféru a já jsem si opravdu připadala jako ve viktoriánské Anglii, až tak jsem si připadala vtáhnutá do děje. Mia Wasikowska je pro pro mne nejlepší Janou Eyrovou, jako by jí ani nehrála, ale opravdu jí byla. Tato talentovaná mladá herečka je opravdu hlavním tahákem celého filmu, i když ani ostatní herecké osazenstvo jí ostudu nedělá. Okouzlující je i na malé ploše Judi Dench. Michael Fassbender coby tajemný pan Rochester byl také charismatický. Tento film je pro mne excelentní podívaná se vším všudy.

Auta 2 (2011)

Brát tento film jako samostatný - ne jako pokračování, pak by si jistě zasloužil plný počet hvězdiček. Jestliže ho ale při porovnání bereme jako pokračování pak se nelze ubránit konstatování, že tento film je pouze průměrné opakování již viděného, bez nápadu. Možná kdyby děj nebyl tolik překombinovaný a ubylo akčních scén, tak by výsledný dojem byl lepší. I když po animační stránce je to dílko perfektní, film zkrátka oproti jedničce ztratil své kouzlo.

Zkažená úča (2011)

Tak tohle byla opravdu trapná romantická komedie, která vlastně ani komedií není, nýbrž pouze sledem více či méně trapných scének a fekálního humoru. Nabízí se sice srovnání s filmem "Škola ro(c)ku", kde byl ale hlavní hrdina sympaťák, což Cameron Diaz, ztvárňující mladou učitelku, rozhodně není. Učit se jí vůbec nechce a když už se tomuto zaměstnání naplno věnuje, tak pouze pro to, aby rychle získala peníze na silikonová ňadra. Cameron Diaz se snaží seč může vypadat jako mladistvá dvacítka, což se jí ale vůbec nedaří. Z celého filmu se mi tak nejvíce líbili Justin Timberlake, který už opravdu může zapomenout na kariéru zpěváka, ale především scény s Jasonem Segelem jsem si doslova užívala, i když bohužel je jich málo.

Ženy sobě (2011)

Taková ženská obdoba "Pařby". Komedie pro holky o holkách, která má koule. Nechybí ani erotický a fekální humor, i když někdy na hranici dobrého vkusu, který si tvůrci mohli odpustit. Přílišná délka filmu na kvalitě také nepřidá. Ženské herecké osazenstvo je přesné. I přes absenci mužských herců potěší sympatický Chris O´Dowd. Skvěle vybraný soundrack od dívčí skupiny Wilson Phillips je za samostatnou hvězdu navíc (v závěru se dokonce objeví naživo).

Pařba v Bangkoku (2011)

Vše co bylo humorné, svěží a neotřelé v prvním díle, se zde už jenom opakuje. A jak se říká: "dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.." Ale myslím, že si budeme muset ještě přetrpět třetí díl.

Hanna (2011)

Tak trochu novodobý mix od filmů "Lola běží o život" a "Leon", ale kvalitou těmto dvěma filmům nesahá ani pod kotníky. Závěr filmu mi přišel až moc přitažený za vlasy. Byla také snaha o hlášky, i když těch je zde pomálu. Nejlepší z celého filmu byl přesně zvolený soundrack Chemical Brothers, ale také herecké výkony všech představitelů, i když prim hraje nevinně vypadající a poté s přehledem likvidující jednoho zabijáka za druhým Saoirse Ronan. Pouze mi chybělo více scén s uvěřitelným Ericem Banou. A fascinující Cate Blanchett už má pomalu na zlé mrchy patent, pouze má jiný účes. Od tohoto filmu jsem měla větší očekávání, ty však bohužel film nesplnil.

Generace Singles (2011)

Aktuální téma, ale pouze průměrně zpracováno. Jde pouze o zpovědi šesti singles (tři ženy a tři muži), ale chyběl mi tam nějaký názor sociologa či psychologa. Seznamovací akce nyní tolik populární speed-dating je také potěšující prvek celého filmu. Ale pro příště bych uvítala toto téma lépe zpracováno (je pro mne také aktuální - jsem singles). .

Strom života (2011)

Tak na tenhle film jsem se těšila s vědomím, že v něm hlavní roli bude hrát můj oblíbený herec Brad Pitt, takže po téhle stránce jsem utrpěla újmu. Po vyrovnání se s faktem, že tento film ale opravdu není klasický konvenční příběh, jsem si ale přišla na své.Po záběrech ze zrození života na Zemi se seznamujeme s texaskou rodinou, čítající otce (velmi zajímavý Brad Pitt), matku (pro mne dosud neznámá, ale vynikající Jessica Chastain) a tři syny, přičemž zprávou o úmrtí jednoho ze synů děj začíná plynout. I když ani zde nejde o děj samotný. Tento film není pro každého, je svým způsobem vyjímečný. Pro mne osobně velký emoční zážitek, kde prim hraje také přesně vybraná hudba (stylová Vltava). Ale podruhé bych už si tento film asi nepustila.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Film, který rozhodně není obyčejnou romantickou komedií, ale je tak trochu jiný. Hlavním hrdinou filmu je patnáctiletý mladík Oliver Tate, který je zároveň i ironickým glosátorem celého příběhu, ve kterém se nejdříve představuje, hovoří o svých rodičích a své první lásce. Netypickým prvkem je to, jak vnímá sám sebe a jak by chtěl být vnímán druhými, ale naopak také to, jak ho vnímají ostatní, pro které je outsiderem. Celému netypickému příběhu přidávají kladné body k vyššímu hodnocení také mimořádné herecké výkony všech představitelů, i když obzvlášť nejvíce mne utkvěl v paměti Craig Roberts, pro kterého byla tato role jeho hereckým debutem. Opomenout nelze ani perfektní hudbu, za kterou je hvězdička navíc. A nakonec tento film už mám ve své filmotéce, což myslím mluví za vše.