• Krátkometrážní

Dokonalý únik (2009)

Příjemný thriller, který neurazí, ale zároveň už asi nebudete mít potřebu podívat se na něj znovu. Především proto, že pro zkušeného diváka je pointa odhalitelná již někdy v polovině filmu - a zbytek filmu si už jen lámete hlavu nad tím, jak to sakra tvůrci chtějí zaonačit, aby to opravdu fungovalo. Takže za mě se překvapující závěr nekonal, ale i tak se na to příjemně kouká, krajina je opravdu nádherná a nevidím důvod, proč neohodnotit ****. 75%

Vraždy podle Jidáše (1999)

Na Sedm to prostě nemá. Ne že bych se vyloženě nudila, ale nemá to tu správnou atmosféru. Dostal mě až úplný závěr filmu - scéna na střeše. Jinak je to lehce nadprůměrná detektivka s prvky thrilleru (horor bych jako žánr určitě nedávala). Možná kdybych to zhlédla před pár lety, kdy jsem ještě měla spoustu podobných a nesporně kvalitnějších filmů před sebou, zamávalo by to se mnou víc. I tak ale příjemných 65%.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Asa Butterfield a Jack Scanlon jsou úžasní dětští herci, těším se, až Jack dostane další roli, ve které ukáže své kvality ještě víc (Asa už to jako Hugo dokázal)! Pohled na druhou světovou válku očima dětí a dokonce i očima dětí německých pohlavárů vyvolává tolik protichůdných emocí, že se to prostě musí vidět a "zažít na vlastní kůži", to nelze vyprávět. Jeden z filmů, které z nic moc napsané knihy dokázaly udělat strhující příběh. Na druhou stranu musím říct, že ačkoliv řada přidaných scén oproti knize film pozvedla, přece jen bych ocenila, kdyby se scénář místy více držel své knižní předlohy. Proto 80%.

Odložené případy (2003) (seriál)

Jerry Bruckheimer mě prostě baví. A Cold Case je snad mojí největší srdcovkou. Klidně se na mě koukejte skrz prsty jako na přecitlivělou a snadno ovlivnitelnou, ale tenhle seriál mě nejednou rozplakal, donutil dojatě se usmívat, zadržovat napjatě dech a nadávat na krutost a nespravedlnost tohoto světa. Po grafické, herecké, hudební i scénaristické stránce se pro mne Cold Case řadí mezi nejlepší krimiseriály všech dob. Howgh.

Šílenství (1994)

Jasně, něco do sebe ten film má. Atmosféra je krásně ponurá, Sam Neill hraje úžasně, ostatní herci (snad kromě Julie Carmen) taky předvádějí poměrně slušné výkony. Jenže já musím beze studu přiznat, že prostě nedokážu ocenit filmové triky, které už byly dávno překonané. Takový hororový fajnšmekr bohužel nejsem. Za moji maličkost tedy 60% - ale opravdu mě neberte příliš vážně, ani ta Kingova kniha mě zas až tak nebrala. Možná se až příliš děsím paranoidních stavů a životní nejistoty...

Chceš mě, chci tě (2009)

Jsem více než příjemně překvapena. Na film jsem narazila náhodou a jsem ráda, že jsem se opět jednou nenechala ovlivnit zdejším hodnocením. The Ugly Truth je svěží romantická komedie, která samozřejmě sází na klasické a stokrát obehrané schéma "ona příliš upjatá, on příliš free, nesnáší se, ale potřebují se a nakonec se do sebe zamilují". ALE! Je opravdu vtipná a některé scény (např. restaurace a dálkové ovládání) jsou naprosto originální. Plus okouzlující Katherine Heigl s nádherným úsměvem, který jí samozřejmě závidím... Už dlouho jsem neviděla tak příjemný a zábavný film. 90%

V moci posedlosti (1993)

Z dnešního pohledu zcela průměrný thriller, kterému samozřejmě ubírá na kvalitě také příšerný český dabing. Dívala jsem se především kvůli Nicole, jejíž výkon ale nestojí za moc. Naštěstí mužská část obsazení, především Baldwin a Pullman, to aspoň trochu vyrovnává. Celkově není zápletka vůbec špatná, některé scény jsou ale zbytečně dlouhé a má to pomalý rozjezd. Snad kdyby se Jerry Goldsmithovi povedla hudba tak, jako ve většině jiných filmů, bylo by to i na čtyři hvězdičky... Takhle si člověk u úvodních titulků říká, jestli si nestáhl špatný film a nebude koukat na další vánočně laděné a možná trochu strašidelnější Sám doma.

Zelená karta (1990)

Gérard je opět neuvěřitelný buran a asociál, Andie tradičně upjatá puritánka, která si žije ve svém dokonale nalinkovaném světě. Jenže dohromady jim to prostě funguje. Když se dvě zcela rozdílné povahy spojí, aby dosáhly svých snů, vznikne z toho (a u Weira to snad ani jinak nejde) více než příjemný film, který se v záplavě romantických komedií jen tak neztratí. P.S. Jestli na imigračním pokládají opravdu takové otázky, pak by min. 3/4 (nejen) českých manželství neprošly. :-D

Keith (2008)

Ne každý film v nás musí vyvolávat spoustu otázek nebo se na ně snažit najít řešení. Ano, sama takové filmy vyhledávám, ale občas prostě potřebuju něco, co mě jen příjemně pohladí. A přesně to jsem našla v Keithovi! Téma možná je stokrát ohrané, ovšem podat ho s takovou lehkostí nebylo snadné a zaslouží si to náš potlesk!

Spalující touha (1999)

Asi ve třech čtvrtinách filmu jsem měla pocit, že všechny ty existenciálně-impresionistické a zároveň realistické obrázky a věty, které na mě Kubrick chrlí, opět zůstanou nezodpovězeny. A dlouho se mi nestalo, abych po posledním slovu ve filmu chytla tak upřímný záchvat smíchu. Pointu to tedy nakonec mělo: Marry me and fuck me. Fuck just me and fuck only me - forever! :-) Nádherná Nicole, okouzlující Tom, mnoho geniálně vybroušených vedlejších postav (nevím proč, ale nejvíc mě z nich oslovila Leelee Sobieski), přehrávaná hysterie, která ale po zamyšlení zcela odpovídá běžným lidským stavům... za mě 4,5* - tu poslední půl hvězdičku bohužel nemohu dát kvůli hudbě Jocelyn Pook, která asi pro tento film neměla čas skládat, tak si nahrála pohou sekvenci lazení klavíru...