Náhodné setkání (1999)

Na tento film by vám mělo být přes čtyřicet a mít za sebou alespoň jeden rozvod nebo zásadní zkušenosti s nevěrou v partnerském vztahu. Jináč nechápete, o čem to bylo. Výborně režírovaný, postupně dávkovaný, psychologický snímek, rozehraný v několika rovinách. Skvělý nápad a Harrison Ford v hlavní roli. Příběh kazilo pomatené a nejasné chování hlavní hrdinky, ale pokud vezmeme v úvahu, že měla být senátorkou v USA, tak to bylo vlastně všechno o.k.

Planeta Země 2012 (2012) (pořad)

Skvělý, tříhodinový dokument na ČT24 o dalším vývoji a směřování euroatlantické civilizace. Výborně vybraní hosté s vlastními názory na soudobou společnost, právo a globalizaci. (Mudr. Hnízdil, F. Gál, M. Bárta, T. Nicholson, E. Wágnerová. a další.) Jako ortodoxně nevěřící smekám před moudrostí a nadhledem kardinála Vlka-také jednoho z hostů. Jako protiklady těmto vzdělaným a slušným lidem, byli vybrány dvě osoby, které jsou za prachy a moc ochotny předvést cokoli, v jakémkoliv režimu. Vymahač dluhů z MHD, (deset let starých, často nedoručených a zasílaných postupně s přídavkem dvou nul) - Sokol a soudruh lobista Šlouf. Velmi zarážející a poučný byl výklad současného českého práva, kdy místopředsedkyně Ústavního soudu Judr.Wágnerová zcela vymazala evidentně zaskočeného obhájce českých mafiánů a kmotrů. Jeden hledající „právo a pravdu“, druhý díry v zákonech - často připravené kamarády ze senátu… Autoři dokumentu ukázali, že mají i smysl pro humor, když v závěru pořadu nechali ve střihu promluvit dva intelektuální vzorky českého showbyznysu - Žilkovou a Hanychovou.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

První série z osídlování českého pohraničí, byla tím nejlepším, co v Česku vniklo v seriálové tvorbě od sametového předání moci. Seriál nikam nespěchá, neagituje a do ničeho vás nenutí. Skvělá výprava, hudba, Dejdar, Vlach, Schmitzer a historicky velmi korektní zpracování. Třetí řadu nehodnotím, ta už patří někam jinam.

Rytmus v patách (2009) (TV film)

A zase 50. léta, komunisti, nekomunisti, reakční chátra, soudruzi z Vnitra, zlí, hodní a ti další kolem. Už s tím jděte do prdele, koho to dnes zajímá? Účty s komunisty, Stbáky a jejich kámoši, měly být srovnány hned po roce 90. Proč k tomu nesmělo dojít? Na to už vám pan Havel neodpoví. A k filmu: Zarážející a naivní způsob zpracování. Výsledkem je provařená agitka, kterou by mohli modří ptáci používat k náboru nových členů nebo s tím zahajovat své slety. Obsazení hezounků Dyka a Kotka do hlavních rolí-no to byla volba. Ale chápu, že jde v první řadě o sledovanost.Tyto projekty financuje ČT z našich koncesionářských poplatků...Kupte za ty prachy radši tenis s Petrou Kvitovou. Možná se na to bude dívat víc lidí, ale určitě to přinese více radosti.

Pařba ve Vegas (2009)

Každej pořádnej chlap by měl něco podobnýho zažít alespoň jednou ve svým životě. Svý manželce o tom popovídáte až bude babičkou-nebo vůbec ne. Film není vhodný pro suchary.

Ctihodný občan (2009)

Krásně se kouká na to, jak soudci, advokáti, státní návladní a podobná zkorumpovaná havěť- součást dnešního Systému, mizí v oblacích výbuchů a střelby z tohoto světa. Současná Praha, (např. Dopravní podnik), by potřebovala několik Gerardů Butlerů. Bohužel scénář filmu odpochodoval ve své druhé polovině do roviny fantasy-magična a nadpřirozena. Škoda ctihodného občana, začátek byl parádní.

Wyvern (2009) (TV film)

Neprůstřelná, velmi povedená, létající ještěrka-Wyvern, působila ze všech učinkujících nejinteligentnějším dojmem. Od začátku jsem ji fandil a byl jsem proto velmi smutný, když v závěru tragicky zahynula. Nicméně doufám, že někde v mechu pod aljašským smrkem, zůstalo zapomenuto jěště jedno její vajco a my se můžeme těšit na druhý díl. Tentokrát zvítězíme!

Prci, prci, prcičky (1999)

Překvapivě velice dobrá komedie s výborně vybranými týpky do hlavních rolí. Jó přijít o panictví-to je někdy těžká věc. A pokud jste přepjatě pruderní nebo nemáte rádi sex, nikdo vás nenutí na to koukat, že?

96 hodin (2008)

Ještě že měl Neeson k dispozici pouze 96 hodin, neboť mrtvol ke konci přibývalo geometrckou řadou. I tak zaznamenal albánský národ největší ztráty od dob Kosova. Ale jo. Efektní, akční, neobyčejně rychlé-a tak to má v tomto žánru být. Jen mozek vyndejte z hlavy.

Hanebný pancharti (2009)

Ten film zachránil skvělý Ch. Waltz, skalpujícího Pitta s kolektivem jsem snad neviděl v hloupější roli a Tarantino potvrdil tímto svým pohledem na 2. válku a Evropu, že je američan a toho dějepisu tam moc neměli-pokud vůbec. Ale ta úvodní scéna na statku byla famózní.